Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Ela i Olek

 (1 produktów)

Ela i Olek jeżdżą. Tom 2

(okładka twarda)

Ela i Olek

8,99 13,37 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Ela i Olek

Catarina Kruusval jest szwedzką ilustratorką i autorką książek dla dzieci. Bohaterowie serii „Ela i Olek” są od lat ulubieńcami najmłodszych czytelników. Książki nie przytłaczają tekstem, akcja jest jednowątkowa, szybko się je czyta (choć maluchy lubią do nich często wracać). Estetyczne ilustracje, z charakterystyczną kreską autorki dodają każdej opowieści uroku. Rysunki nie są zwykłymi obrazkami - warto je traktować równorzędnie z tekstem. Pastelowe kolory i estetyka ilustracji przyciągają wzrok, skłaniają do rozmyślań, uspokajają.

Książki z serii „Ela i Olek” są krótkie i nie znudzą ani dzieci ani ich opiekunów. Najmłodsi czytelnicy z pewnością polubią bohaterów, gdyż opisywane doświadczenia nie są odrealnione, tylko znane z codzienności niejednej rodziny.

W serii znajdziemy między innymi następujące tytuły:

 - „Wszystkie psy Eli” – historia szczególnie ciekawa dla wszystkich miłośników zwierząt domowych; Ela udowadnia jak psy mogą się miedzy sobą różnić – nie tylko wyglądem, ale także usposobieniem;

- „Piłka Eli” – maluchy w towarzystwie Eli poznają podstawowe pojęcia przestrzenne; szukają wraz z główną bohaterką jej nowej piłki, ucząc się przy tym, co oznacza, że jakiś przedmiot jest „za” a inny „obok”;

- „Ubranka Eli” – młody czytelnik poznaje nazwy poszczególnych części garderoby, które konsekwentnie zdejmuje Ela i ubiera w nie swoje zabawki.

Autorka serii książek „Ela i Olek” wydaje się doskonale rozumieć potrzeby dzieci. Historie przedstawione w poszczególnych częściach serii są spokojne i pełne ciepła. Nie ma tu przemocy, pośpiechu, skomplikowanych zwrotów akcji. Czytanie okazuje się być świetną zabawą! Duże, bogate w szczegóły ilustracje inspirują do rozmaitych aktywności. Można opowiadać, co się na obrazku widzi, szukać drobiazgowych elementów, a także powtarzać nowe słowa w połączeniu ze wskazywaniem ich na rysunku. Pomysły można mnożyć!

Seria „Ela i Olek”  skierowana jest do wszystkich maluchów, których rodzicom zależy na kontakcie z wartościową literaturą światowej klasy. Najmłodsze dzieci, dzięki krótkim opisom, będą z pewnością zainteresowane, bo nie zdążą się znudzić, a historia już się skończy. Starszaki, które uczą się czytać mogą skorzystać z książek z serii „Ela i Olek”, by ćwiczyć nowo zdobytą umiejętność.

Ładowanie...