Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Bogdan Baran

   (3 produktów)

  Nowy wspaniały świat

  Aldous Huxley, Bogdan Baran

  (okładka miękka)

  23,39 
  Wysyłka 24 godziny

  Nowy wspaniały świat

  Aldous Huxley, Bogdan Baran

  (okładka twarda)

  29,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Nowy wspaniały świat. Audiobok

  (okładka etui kartonowe)

  19,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Bogdan Baran

  Bogdan Baran (ur. 1952 r. w Krakowie) jest polskim tłumaczem, pisarzem, eseistą, wydawcą i pracownikiem naukowym wyspecjalizowanym w dyscyplinach humanistycznym. Jego dorobek translatorski obejmuje ponad sto przekładów literatury beletrystycznej oraz rozpraw filozoficznych z niemieckiego, anglosaskiego i romańskiego obszaru językowego.

  Baran jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na dwóch wydziałach: filozoficznym i matematycznym. Posiada stopień naukowy doktora filozofii, uzyskany na podstawie pracy doktorskiej poświęconej pojęciu transcendencji w dorobku naukowym Martina Heideggera i Emmanuela Levinasa.

  Po obronie doktoratu przez siedem lat pracował w Instytucie Filozofii UJ; ma za sobą także stypendia zachodnioniemieckich Fundacji Humboldta i Fundacji Boscha oraz austriackiego Instytutu Nauk o Człowieku. Aktywność zawodowa Barana obejmowała także czteroletnią pracę redaktorską w Wydawnictwie Literackim oraz działalność w Wydawnictwie Aletheia. Jest członkiem polskiego PEN-Clubu oraz Prezydium Zarządu Generalnego Związku Pisarzy Polskich.

  Bogdan Baran przetłumaczył na język polski wybrane dzieła Martina Heideggera, Hansa-Georga Gadamera, Claude-Leviego Straussa czy Friedricha Nietzchego. Tłumaczeni przez niego twórcy literatury pięknej to m.in. Doris Lessing, Aldous Huxley ("Nowy wspaniały świat"), Jean Amery i inni.

  Ładowanie...