Xi
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Antony Beevor

   (7 produktów)

  Druga wojna światowa

  (okładka twarda)

  69,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Rosja. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921

  (okładka okładka twarda)

  107,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Ardeny 1944

  71,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Kreta. Podbój i opór

  (okładka twarda)

  64,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Berlin Upadek 1945

  50,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Russia

  (okładka miękka)

  48,69 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Antony Beevor

  Sir Antony Beevor przyszedł na świat 14 grudnia 1946 roku. Jest brytyjskim historykiem, specjalizującym się w dziejach armii. Jest autorem wielu popularnych prac historycznych dotyczących II wojny światowej i innych wojen XX wieku.

  Antony Beevor jest absolwentem Królewskiej Akademii Wojskowej Sandhurst, gdzie studiował pod kierunkiem historyka wojskowości Johna Keegana. W 1967 roku otrzymał powołanie do służby, dwa lata później awansował na porucznika. W 1970 roku zrezygnował ze stanowiska.

  Jego najbardziej znane książki czyli najlepiej sprzedające się "Stalingrad" i "Berlin - Upadek 1945", opowiadają o bitwach II wojny światowej między Związkiem Radzieckim a Niemcami. Zostały docenione przez czytelników oraz krytyków i historyków za żywy, przekonujący styl, uwagę poświęconą kombatantom i cywilom oraz wykorzystanie nieznanych wcześniej dokumentów z sowieckich archiwów.

  Książki Beevora zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i sprzedano je w ponad 6 milionach egzemplarzy, sam autor był wielokrotnie nagradzany, zarówno za wkład do literatury brytyjskiej, jak i historii europejskiej. Jest kawalerem Orderu Sztuki i Literatury, członkiem Orderu Krzyża Terra Mariana i dowódcą belgijskiego Orderu Korony. Beevor został wyróżniony nagrodą Pritzker Military Museum & Library's Literature za całokształt twórczości w dziedzinie historii wojska. W lipcu 2016 został odznaczony Medalem Medlicott za zasługi dla historii przez Stowarzyszenie Historyczne z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Antony Beevor zasiada również w Radzie Stowarzyszenia Autorów Brytyjskich.

  Ładowanie...