Xi

Ardeny 1944

Poznaj wstrząsający obraz ofensywy Hitlera! "Ardeny 1944" Antony'ego Beevora to analiza słynnej ofensywy, która prowadziła nazistów przez ośnieżone lasy i wąwozy, zamierzając wydrzeć wojskom sprzymierzonym drogę dla niemieckiej armii aż do Antwerpii. Dzięki tej szczegółowej publikacji poznasz historię tego wydarzenia, a także przyjrzysz się decyzjom podejmowanym przez dowódców po obu stronach bitwCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Znak Horyzont
 • Data premiery: 2023-03-08
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 560
 • Wymiary: 252 x 169

Poznaj wstrząsający obraz ofensywy Hitlera! "Ardeny 1944" Antony'ego Beevora to analiza słynnej ofensywy, która prowadziła nazistów przez ośnieżone lasy i wąwozy, zamierzając wydrzeć wojskom sprzymierzonym drogę dla niemieckiej armii aż do Antwerpii. Dzięki tej szczegółowej publikacji poznasz historię tego wydarzenia, a także przyjrzysz się decyzjom podejmowanym przez dowódców po obu stronach bitwy. Analiza w znakomitym stylu czeka na każdego czytelnika zainteresowanego historią świata!

"Ardeny 1944" - o czym jest książka?

Hitler podejmuje ryzykowną decyzję i rzuca najnowocześniejsze czołgi oraz piechotę na ośnieżony teren, chcąc zaskoczyć wojska alianckie. Najważniejszym celem jest dotarcie do Antwerpii, przez co Brytyjczycy pewnie zakończyliby udział w wojnie. Niemcy zamierzają wedrzeć się między sprzymierzone oddziały, a tak brutalnym ruchem wyszarpać teren dla przemarszu oddziałów. Może to być dla nazistów ostatnia szansa, by zmusić alianckie siły do zawarcia pokoju.

Tymczasem ZSRR planuje atak na Berlin, a generałowie Hitlera mają dużo wątpliwości. Wiara w zwycięstwo i uratowanie kraju przed okrucieństwem wojsk rosyjskich popycha ich jednak do przeprowadzenia planowanej przez wodza ofensywy. Tak rozpoczyna się straszliwa bitwa, decydująca nawet o losach całej wojny. Amerykańskie wojska próbują odeprzeć atak niemieckich czołgów, jednak przewaga technologiczna niemieckiego sprzętu znacznie utrudnia to zadanie. Mieszkańcy belgijskich miast uciekają w panice przed straszliwym atakiem nazistów. Surowa zima wpływa na przebieg bitwy, która staje się jednym z najzacieklejszych starć podczas całej wojny.

"Ardeny 1944" - opinie

Antony Beevor z ogromną szczegółowością analizuje przebieg bitwy, przyglądając się ruchom wojsk po obu stronach i opisując sprzęt używany w walce. Co ważne, omawia również dramat niezliczonych żołnierzy oraz cywilów, którzy biorą udział w tych straszliwych wydarzeniach. Autor dokładnie odtwarza najważniejsze etapy starcia, umożliwiając czytelnikom zrozumienie perspektywy ludzi uczestniczących w bezpośredniej walce, a także ich dowódców.

"Ardeny 1944" to pisarstwo historyczne na wysokim poziomie, do którego Antony Beevor zdążył już przyzwyczaić swoich czytelników. Ten brytyjski historyk i autor książek historycznych specjalizuje się zwłaszcza w historii wojskowości. Badacz ukończył akademię wojskową, a nawet został porucznikiem brytyjskiej armii. Jego książki przetłumaczono już na kilkadziesiąt języków, a autor zdobył prestiżowe nagrody. Wśród nich można wymienić chociażby francuski Order Sztuki i Literatury oraz belgijski Order Korony. Ponadto Antony Beevor należy do Rady Stowarzyszenia Autorów Brytyjskich.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3330162
Tytuł
Ardeny 1944
Wydawnictwo
Liczba stron
560
Data premiery
2023-03-08
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
252 x 169
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.93
Długość
150
Głębokość
235
Wysokość
169
Nasza cena
71,79 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Ardeny 1944” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł

O Autorze


3330162
Ładowanie...