Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Amor Towles

   (5 produktów)

  Dżentelmen w Moskwie

  (okładka twarda)

  35,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Lincoln Highway

  (okładka twarda)

  39,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Dobre wychowanie

  (okładka twarda)

  38,99 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Table For Two wer. angielska

  (okładka miękka)

  86,99 
  Wysyłka 3 dni robocze

  A Gentleman in Moscow wer. angielska

  (okładka miękka)

  59,79 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Amor Towles

  Amor Towles to znany amerykański pisarz i zdobywca Nagrody Kirkusa. Jego powieści historyczno-obyczajowe zyskały ogromną popularność na całym świecie. Pisze głównie powieści oraz opowiadania, nawiązujące do przełomowych wydarzeń oraz przemian społecznych w XX w. Jest wielkim miłośnikiem jazzu, klasycznych zespołów rockandrollowych, twórczości Boba Dylana, starych kryminałów i malarstwa. Lubi tradycyjne wypieki, włoski makaron oraz wycieczki do Disneylandu.

  Amor Towles urodził się w 1964 r. w Bostonie. Tam również upłynęło jego dzieciństwo. Ukończył szkolną naukę w Noble and Greenough School w Dedham, a następnie studia na Uniwersytecie Yale i Uniwersytecie Stanforda. Później pracował jako doradca inwestycyjny. Postanowił jednak zostać pisarzem, a już pierwsze książki zapewniły mu ogromny sukces literacki. Trafiły do wydawnictw na całym świecie oraz zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Twórczość literacka Amora Towlesa przyniosła Nagrodę Fitzgeralda i Nagrodę Kirkusa. Ponadto znalazły się na listach najczęściej kupowanych książek.

  W swojej twórczości Amor Towles często nawiązuje do stylu retro, opisując życie społecznych biednych i bogatych ludzi, doświadczających tragicznych przemian społecznych oraz politycznych XX w. Pisarz opowiada o dramatycznych przygodach i losach zwyczajnych ludzi, wplątanych w wielkie wydarzenia historyczne. Szczegółowo zaprezentowany nastrój dawnych czasów zapewnił autorowi szeroką grupę czytelników, doceniających wyjątkowy styl jego opowieści. Książki Amora Towlesa szybko dotarły do odbiorców na całym świecie. Zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków, zachęcając pisarza do rozwoju swojej twórczości.

  "Dobre Wychowanie" - książka Amora Towlesa uznana za jedno z najważniejszych dzieł literackich w 2011 r. Została przetłumaczona na 20 języków, a francuskie tłumaczenie zdobyło Nagrodę Fitzgeralda. Twórczość pisarza została doceniona przez krytyków literackich i czytelników na całym świecie.

  Ładowanie...