Xi

Adam Kay

 (6 produktów)

Bardzo niesamowita medycyna

Adam Kay

(okładka miękka)

37,19 
Wysyłka 24 godziny

Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza

Adam Kay

(okładka miękka)

32,99 
Wysyłka 24 godziny

Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny

Adam Kay

(okładka miękka)

33,59 
Wysyłka 24 godziny

This is Going to Hurt

Adam Kay

(okładka miękka)

47,49 
Wysyłka 3 dni robocze

Kay's Marvellous Medicine. A Gross and Gruesome History of the Human Body. Penguin

Adam Kay

(okładka miękka)

48,59 
Wysyłka 3 dni robocze

Twas The Nightshift Before Christmas

Adam Kay

48,39 
Wysyłka 3 dni robocze

Adam Kay

Adam Kay jest artystą komediowym, pisarzem, autorem scenariuszy filmowych i telewizyjnych, komikiem i byłym lekarzem. W powszechnej świadomości zapisał się przede wszystkim jako autor niezwykle popularnej książki "Będzie bolało" - swoistego pamiętnika zawierającego wpisy z lat 2004-2010, opowiadających o pracy młodego lekarza.

Adam Kay urodził się 12 czerwca 1980 roku w rodzinie o żydowskich i polskich korzeniach. Jego ojciec Stewart Kay był lekarzem, w związku z czym i taką przyszłość zaplanowano dla Adama. Uczęszczał do męskiej szkoły publicznej Dulwich College, a następnie podjął studia medyczne w Imperial College London, które ukończył w 2004 roku. Jako lekarz pracował do 2010 roku, między innymi jako ginekolog i położnik oraz autor podręczników poświęconych tym zagadnieniom. Decyzję o odejściu z zawodu podjął po tym, jak u jednej z jego pacjentek z tego okresu odkryto niezdiagnozowane oderwanie łożyska - przyszła matka została zabrana na oddział intensywnej terapii, podczas gdy płód urodził się martwy.

Ostatecznie Kay porzucił medycynę, aby rozpocząć karierę pisarką. Jeszcze w czasie studiów założył komediowy zespół muzyczny o nazwie Amateur Transplants - ich piosenka "London Underground" była w 2005 roku hitem brytyjskiego internetu. Zadebiutował wspomnianą publikacją "Będzie bolało", która szybko stała się bestsellerem, a prawa do jej przekładu zakupiono w kilkunastu krajach świata. W napisanej w formie dziennika książce autor z dystansem i humorem opowiada o realiach brytyjskiej służby zdrowia, a także codzienności pracującej w niej ludzi i ich pacjentów. W podobnym tonie utrzymany jest "Świąteczny dyżur" zawierający opowieści z pierwszej linii frontu opieki medycznej podczas świąt Bożego Narodzenia. W książce "Twoja anatomia" Kay odkrywa z kolei przed najmłodszymi czytelnikami tajemnice ludzkiego ciała.

Adam jest również performerem i komikiem słynącym z występów na żywo, scenarzystą radiowym i telewizyjnym oraz współtwórcą wielu popularnych programów. "Evening Standard" uznał go za jedną z najbardziej wpływowych osób w Londynie. Prywatnie jest partnerem producenta Jamesa Farrella.

Ładowanie...