Xi

Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty

Czy pozbycie się złych manier oraz kształtowanie nowych, dobrych nawyków mogą być proste? Z „Atomowymi nawykami” zdecydowanie tak! Opisywany w książce model nawyków składa się z czterech kroków – wskazówki, pragnienie, reakcja oraz nagroda, a także z czterech praw zmiany zachowania. Model zachowania, który przedstawia autor uwzględnia zarówno bodźce zewnętrzne, jak i emocje, które kryją się we wnęCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Galaktyka
 • Data premiery: 2019-10-01
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 272
 • Wymiary: 22

Czy pozbycie się złych manier oraz kształtowanie nowych, dobrych nawyków mogą być proste? Z „Atomowymi nawykami” zdecydowanie tak! Opisywany w książce model nawyków składa się z czterech kroków – wskazówki, pragnienie, reakcja oraz nagroda, a także z czterech praw zmiany zachowania. Model zachowania, który przedstawia autor uwzględnia zarówno bodźce zewnętrzne, jak i emocje, które kryją się we wnętrzu każdego człowieka. Cztery prawa zmiany zachowania mogą wydawać się oczywiste i znane, ale autor przekonuje, że należy wyrobić sobie nowe, skuteczne podejście do zmian nawyków.

James Clear jest pisarzem i mówcą motywacyjnym poruszającym w swoich projektach takie zagadnienia, jak dobre i złe nawyki, podejmowanie decyzji i samorozwój. Należy przy tym do wiodących światowych ekspertów w dziedzinie formowania nawyków, znanych ze swojej niezwykłej zdolności do przekształcania złożonych problemów w proste zachowania, które można łatwo zastosować w codziennym życiu czy pracy zawodowej. Jego książka "Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty" to najbardziej wszechstronny i praktyczny przewodnik po tym, jak tworzyć dobre nawyki, identyfikować i przełamywać te złe, tak by konsekwentnie, codziennie zmieniać się na lepsze.

Do problemów związanych z przełamywaniem złych nawyków James Clear podchodzi systemowo i interdyscyplinarnie, pokazując czytelnikom, że dobre zdrowie, sprawność fizyczna, wolność finansowa czy zdrowe relacje międzyludzkie są w zasięgu naszych możliwości. Autor czerpie z najbardziej sprawdzonych pomysłów z obszarów biologii, psychologii czy neuronauki, tworząc na tej podstawie przystępny, inspirujący przewodnik. "Atomowe nawyki" zmienia sposób myślenia o postępach i sukcesie oraz zapewnia sprawdzone narzędzia i strategie potrzebne do zmiany nawyków - niezależnie od tego, czy jest się zespołem, organizacją, firmą, branżą, czy po prostu osobą, która chce osiągnąć stawiane sobie cele.

Ciekawe przykłady z życia, sprawdzone badania naukowe oraz ukazanie wykorzystania tytułowych atomowych nawyków w różnych dziedzinach życia - wszystko to czyni z "Atomowych nawyków" jedną z najbardziej wartościowych książek poświęconych samodoskonaleniu dostępnych na rynku. Dla wszystkich szukających sposobu na pozytywną zmianę w swoim życiu - pozycja obowiązkowa!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
913533
Tytuł
Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
272
Data premiery
2019-10-01
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
22
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.39
Długość
228
Głębokość
155
Wysokość
20
Nasza cena
30,29 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
34 recenzji
 • 5
  31
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Damian Ł. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-05-11
  Polecam tę książkę wszystkim, którzy planują zmienić coś w swoim życiu ale nie wiedzą od czego zacząć. Autor zaczerpną w książkę takie informacje, że po przeczytaniu niektórych porad aż się zastanawiałem jak ja mogłem tego wcześniej nie wiedzieć. POLECAM!
 • Barbara G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-22
  Polecam każdemu - warto się zapoznać z treścią i wdrożyć w życie.
 • Julia A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-04-16
  Książka godna uwagi. Autor podkreśla, jak nawet najdrobniejsze zmiany mogą doprowadzić nas do olbrzymich zmian. Podaje on również mnóstwo prostych, lecz skutecznych wskazówek, jak przechytrzyć swój umysł, aby ułatwić sobie osiągnięcie wymarzonego celu.
 • Marta Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-03-29
  Rewelacyjna i obowiązkowa pozycja w księgozbiorze:)
 • AGNIESZKA W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-10
  Książka polecana przez mojego trenera, po przeczytaniu polecam i ja.
 • Adam B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-03
  Dobra książka dla ludzi pragnących wprowadzić trochę ładu w życiu i skupić się na realizacji celów.
 • Noemi M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-03
  Interesująca pozycja dla każdego, kto interesuje się rozwojem osobistym oraz kształtowaniem własnych nawyków i zarządzaniem czasem. Przystępnie napisana, skłania do zastanowienia i pozwala wdrażać drobne zmiany o dużych efektach. Jakość wykonania książki bardzo dobre.
 • Hanna G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-09
  Świetnia książka! Dużo cennych rad. Polecam wszystkim!
 • Jacek C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-29
  Jedna z lepszych książek jakie dane mi było czytać w minionym czasie. Dużo wartościowych porad i wskazówek i to wszystko ugryzione w bardzo fajnej formie. Choć musze przyznać, ze czasem gubiłem się w tym co pisze autor, czasem jest mocno naukowo – więc bądźcie na to przygotowani. No i na pewno nie jest to lektura na raz. Mi całość zajęła z 3 miesiące, czytałem fragmentami, uważnie i dzięki temu coś z tego wyniosłem. Polecam bardzo mocno.
 • Waldemar R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-29
  Autor porównuje nawyki do atomów, to drobne części naszego życia, które złożone razem decydują o jego ostatecznym kształcie, jego jakości. Proponowana metoda zakłada wymianę jednych „atomów” na inne – stopniowa zmiana drobnych przyzwyczajeń na lepsze, niemal niepostrzeżenie, ale zauważalnie z biegiem czasu. Widzę w niej pewne podobieństwa do filozofii Kaizen, jeśli więc sprawdza się ona u Was to „Atomowe Nawyki” również będą się Wam podobać.
 • Pawel W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-17
  Polecam tę książkę ze względu na pragmatyczne podejście autora, widoczne w treści i formie książki. Nie ma żadnego lania wody, same konkrety, jasno i przystępnie wytłumaczone zasady poparte przykładami z życia. Sama metoda też nie zakłada żadnych cudów, ale po prostu cierpliwą pracę nad sobą, stopniowe wprowadzanie drobnych zmian, które niepostrzeżenie stają się z biegiem czasu czymś naturalnym. Oczywiście samo przeczytanie książki niczego nie zmieni. Potrzebna jest jeszcze dyscyplina, uczciwość wobec samego siebie, realna chęć pracy nad sobą. Bez tego nie ma sensu nawet zaczynać.
 • Agnieszka U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-17
  Blisko 300 stron szalenie wartościowej i odkrywczej wiedzy. Autor traktuje w niej głównie na temat nawyków i sposobów na wyrabianie sobie zdrowych zachowań. Początkowo nie chciało mi się wierzyć w to wszystko o czym pisze nam James Clear, ale faktycznie coś w tym jest. Powolutku, drobnymi krokami zaczęłam kształtować różne rzeczy w swoim życiu i jest lepiej. Nawet moi znajomi zauważyli zmiany. Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować autorowi i powiedzieć, ze czekam na więcej!
 • Agnieszka I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-05
  Gorąco polecam wszystkim, którzy mają problemy z samodyscypliną, słomianym zapałem, utrzymaniem pozytywnych nawyków. Metoda Jamesa Clarka naprawdę działa, oczywiście pod warunkiem, że uczciwie i rzetelnie wypełnia się jej założenia. To nie jest kolejny poradnik z rodzaju „odmień całe życie jednym prostym sposobem”, nie ma tu wielkich słów, rozdmuchanego motywowania. To raczej przewodnik pracy nad sobą, drobnych, nietrudnych do zrealizowania, ale skutecznych zmian, które wdrażane stopniowo mogą po kilku miesiącach przynieść naprawdę widoczne efekty. Polecam!
 • Łukasz U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-05
  Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty to książka, która trafiła w moje posiadanie w zasadzie przypadkiem, otrzymałem ją w prezencie. Przez długi czas kurzyła się na półce i czekała na dobry moment. W końcu pewnego zimowego wieczoru ten moment nastał. I przyznam szczerze, ze jak zabrałem się do czytania, to nie sposób było mnie oderwać. Nawet moja małżonka mówiła, ze na ten czas straciłem kontakt ze światem. Książka jest wciągająca, szalenie interesująca i przede wszystkim daje do myślenia. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić.
 • Lidia S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-24
  James Clear proponuje zmianę nawyków metodą małych kroczków, swoiste „oszukiwanie” swojego mózgu poprzez wprowadzanie minimalnych, ledwo zauważalnych zmian, które w perspektywie czasu utrwalają się i zapisują automatycznie w umyśle. Na pewno jest to metoda, która może się sprawdzić, chociaż trochę chce mi się śmiać na myśl o tym, że trzeba się uciekać do takich sztuczek, żeby zrobić dla siebie coś dobrego :) No cóż, ludzka psychika nie należy do najłatwiejszych orzechów do zgryzienia :) Jeśli chodzi o język, stylistykę książki, nie mam żadnych zastrzeżeń. Autor pisze bardzo rzeczowo, konkretnie, w przeciwieństwie do wielu podobnych książek wypełnionych „coachingowym bełkotem”. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie, co też się przydaje w sytuacjach, kiedy chcemy na szybko przypomnieć sobie konkretne informacje. Całość oceniam pozytywnie i polecam wszystkim zainteresowanym tematem.
 • Amelia I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-24
  Kolejna książka od Jamesa Cleara, którą miałam okazję przeczytać. Źródło wartościowej wiedzy dla każdego, kto chciałby coś zmienić w życiu. Jedyne co nie może opowiadać przeciętnemu czytelnikowi, to język jakim posługuje się autor. Nie jest on przystępny dużo tutaj naukowych, fachowych zwrotów, przez co lektura tej pozycji wymaga nie lada skupienia. Niemniej warto włożyć ten wysiłek bo przekaz Cleara jest nieoceniony. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
 • Wiesław R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-12
  Bardzo dobra książka, warta do poczytania przez każdego. Mowa tu przede wszystkim o nawykach. Okazuje się, ze nawet wprowadzenie do rutyny najmniejszych rzeczy, ale powtarzanych regularnie może przynieść fantastyczne skutki i ja chyba jestem na to doskonałym przykładem. Dostosowałem się do rad autora w 100%, choć początki nie były łatwe Polecam wszystkim, którzy pragną coś zmienić w swoim życiu, a przede wszystkim poczuć się szczęśliwie, poczuć się spełnionym.
 • Sara Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-12
  Jeden z najlepszych poradników, jakie czytałam i to nie tylko tych z dziedziny wyrabiania nawyków. Jestem zachwycona sposobem, w jaki autor przekazuje wiedzę, bardzo precyzyjnie i konkretnie, nie ma tu właściwie ani jednego zbędnego słowa. Sama koncepcja czterech kroków do budowania dobrych nawyków również wydaje mi się przemyślana i skuteczna. Na pewno będę próbować zmienić kilka rzeczy w swojej rutynie korzystając z tej metody i polecam każdemu się z nią zapoznać.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
0,00 zł
913533
Ładowanie...