Xi
 » Książki  » Poradniki  » Dom i ogród

Produkty powiązane:

Najczęściej kupowane razem

ABC Florystyki
5/5
128,49 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
235,67 zł

Po 11 latach od premiery bestsellerowego podręcznika „ABC Florystyki” oddajemy do rąk Czytelników nowe wydanie w odświeżonej szacie graficznej, uzupełnione o dodatkowe zdjęcia i aktualną wiedzę florystyczną.

Z lektury dowiesz się, jakie trendy panują obecnie w świecie designu wyrobów kwiatowych, jak kształtuje się rynek roślin ozdobnych i jakie techniki florystyczne pojawiły się w branży od czasu poprzedniego wydania książki. „ABC Florystyki” to vademecum dla wszystkich, którzy hobbystycznie zajmują się bukieciarstwem lub widzą w tej dziedzinie drogę swojego rozwoju zawodowego. Treść publikacji obejmuje praktyczną wiedzę na temat materiału roślinnego, podstawowe informacje z dziedziny botaniki i fizjologii roślin, reguły tworzenia kompozycji i doboru barw. Osobny rozdział poświęcony jest historii rozwoju sztuki florystycznej. W publikacji nie brak także praktycznych rad na temat układania wiązanek i dekoracji kwiatowych na różne okazje.

Książka „ABC florystyki" autorstwa Anny Nizińskiej to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy zawodowo lub amatorsko chcą tworzyć dzieła sztuki z roślin. Publikacja ma ponad siedemset stron, dzięki czemu nareszcie wszystkie potrzebne wiadomości będziemy mieć pod ręką. Książka będzie idealnym prezentem dla kogoś, kto marzy, by tworzyć eleganckie bukiety, wiązanki lub wybiera się do specjalistycznej szkoły, by tam zgłębiać tajniki florystyki. Vademecum, które ukazało się nakładem wydawnictwa Hortpress Sp. z.o.o. jest świetną pomocą w przygotowaniu do egzaminów.

Lektura pozwoli uniknąć błędów związanych z brakiem umiejętności w postępowaniu z kwiatami. Dowiemy się, jak radzić sobie z kwiatami ciętymi, balkonowymi czy domowymi-doniczkowymi. Elementarna wiedza w tym zakresie znacznie ułatwi nam pracę.

Książka zilustrowana jest przykładami prac pochodzących z rozmaitych wystaw, szkół florystycznych, pokazów i konkursów. Z dokładnych opisów spod fotografii dowiemy się, jakiej rośliny użyto w danej aranżacji, jaka zastosowano technikę i jakie było jej przeznaczenie. Nie jest to jednak katalog prac, ale rzeczowy poradnik, który składa się z części teoretycznej, w którym między innymi przeczytamy o zasadach kompozycji i części praktycznej z informacjami o grupach wyrobów florystycznych (pogrzebowych, ślubnych i tym podobne).

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Bożena K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 28-03-2022 | Recenzja zweryfikowana
Super książka, bardzo przydatna w zawodzie florysta.

Grażyna A.

Klient zweryfikowany

5/5
| 04-09-2021 | Recenzja zweryfikowana
Świetna książka, czekałam na taką pozycję. Zawiera mnóstwo informacji związanych z florystyką, prawdziwe ABC, przy tym pięknie wydana Gorąco polecam.

ada s.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 12-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
"abc florystyki" to książka, którą zakupiłam w 2009 roku (wydanie z 2008) i nie wyobrażam sobie pracy z przyszłymi florystami bez tej pozycji literaturowej!!
Nowe wydanie z 2019 roku (które też posiadam) jest m.in. pięknie uzupełnione fotografiami kompozycji florystycznych, nadal pełni rolę elementarza i kompendium niezbędnej wiedzy przyszłego florysty, posiada uaktualnione odnośniki literaturowe... polecam każdemu, kto z szacunkiem i pokorą pragnie zrozumieć i rozwijać twórczość florystyczną.

[email protected]

Klient zweryfikowany

5/5
| 13-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Polecam, dużo merytorycznych i praktycznych informacji dot. florystyki.

Manuela G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Świetna książka dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z florystyką!

Dorota S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 17-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Świetna książka na początek przygody z florystyką. Szczegółowe wyjaśnienia wielu zagadnień.

Jakub G.

Klient zweryfikowany

5/5
| 24-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka jest bardzo polecana, potrzebna do nauki florysty. Wszystko od A do Z.

Anna R.

Klient zweryfikowany

5/5
| 16-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Dla amatora, dla zawodowca,...książka, którą należy mieć. Przystępna forma przekazania wiedzy, przystępna i jednocześnie profesjonalna. Fotografie są uzupełnieniem tego eleganckiego wydania, polecam.

Bernadeta A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 03-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Ta książka to istna skarbnica wiedzy na temat kwiatów. Jest dużo o botanice, o fizjologii roślin, propozycje bukietów. No po prostu nie ma tutaj kwestii na temat tych pięknych roślin, które autorka by pominęła. Także jeśli chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie to bardzo mocno zachęcam do lektury. To prawie 800 stron wiedzy! I wszystko napisane w tak ciekawy sposób, ze aż chce się czytać i chłonąć tą wiedzę. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!

Maria W.

Klient zweryfikowany

5/5
| 26-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Najlepsza książka do florystyki zawiera dużo ciekawych informacji waży około 1 kg jest w niej atlas roślin.

Danuta O.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Wow! Jestem zachwycona tą książką. Jest pięknie wydana, bardzo estetyczna, z dużą ilością fotografii. No ale najważniejsze – czyli przekaz. Jest tu wszystko. Informacje są dobrze posegregowana, wszystko jasno opisane. W zasadzie wszystko czego początkujący florysta mógłby szukać. A i osoba, która jakiś czas „siedzi” w temacie tutaj coś znajdzie. Autorka nie raz mnie potrafiła zaskoczyć pewnymi faktami. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom kwiatów!

Iwona J.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 17-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Otrzymałam tą książkę w prezencie od moich córek na pięćdziesiąte urodziny. Emerytura tuż tuż a ja nie mam żadnego konkretnego hobby. Właśnie kwiaty zawsze lubiłam i dzięki tej pozycji rozwinęłam swoje nowe zainteresowanie. Książka pełna jest świetnych opisów, dużo tu porad praktycznych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i taki laik jak ja i osoba doświadczona w temacie, bo naprawdę jest sporo ciekawostek. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić.

Ewa P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 17-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja „ABC Florystyki” to po prostu must have dla każdego wielbiciela kwiatów. Ta książka mimo że jest dość droga, to jest w stu procentach warta swojej ceny. Autorka bardzo wyczerpuje temat w kwestii większości pięknych kwiatów. Doradza, opisuje. Mam pozaznaczane nawet swoje ulubione momenty w książce. No i najważniejsze w przypadku takiej tematyki, czyli wydanie książki – no po prostu mistrzowstwo. Niesamowicie estetyczna, niewypełniona po brzegi pięknymi ilustracjami. Czego chcieć więcej? Gorąco zachęcam do zakupu.

Elzbieta R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Otrzymałam książkę ABC Florystyki w prezencie od męża. Nigdy wcześniej nie interesowałam się kwiatami, a proszę. Dzięki tej pozycji odkryłam swoją nową pasję. Książka jest przepięknie wydana i jest w niej wszystko, co o kwiatach trzeba wiedzieć. Mamy tu naprawdę ogrom wiedzy do przyswojenia.

Luiza S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
750 stron fantastycznej wiedzy, która przyda się każdemu floryście. Niezależnie do tego, czy dopiero zaczynasz, czy masz już doświadczenie. Ja pracuję w kwiaciarni od 20 lat, a i tak na bieżąco staram się rozwijać. Kiedyś miałam pierwotne wydania ABC Florystyki, ale wszystko idzie do przodu i właśnie o nowościach traktuje to najnowsze wydanie. Bardzo praktyczny poradnik polecam gorąco.

Kinga F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 09-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Anna Nizińska stworzyła kolejną, godną uwagi lekturę dla wszystkich wielbicieli kwiatów i generalnie florystyki. Znajdziecie tutaj mnóstwo porad i wskazówek dotyczących układania i uprawy kwiatów. To takie kompendium wiedzy na ten temat. A dawka wiedzy jest naprawdę spora, książka liczy 750 stron.

Lidia C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 30-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Interesuję się florystyka odkąd pamiętam, ale moja dotychczasowa wiedza ograniczała się do tego co można znaleźć w Internecie. Niestety nie ma tam złotych rad, większość z nich jest nierzetelna. W końcu zdecydowałam się na zakup profesjonalnego źródła informacji o kwiatach. ABC Florystyki w pełni spełniło moje oczekiwania. Teraz już wiem co i jak, książka jest bardzo wyczerpująca. Polecam.

Wanda I.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 20-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Jeśli chcesz się nauczyć robić piękne bukiety, to z tej książki nauczysz się jak to robić. Ja przerabiam ją od pół roku i tak jak nigdy nic nie wiedziałam o kwiatach, tak teraz moja głowa pęka od wiedzy. Wszystko w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nawet nie wiedziałam o tylu gatunkach, o tylu możliwościach. Niebawem idę na jakiś stacjonarny kurs, aby wszystko przećwiczyć porządnie w praktyce. Dzięki tej książce złapałam niezłego bakcyla, polecam ją gorąco!

Aneta F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Od lat siedziało mi w głowie, aby na poważnie zająć się florystyką, jednak brakowało mi do tego jakiegoś motywatora. Zobaczyłam tą książkę jakiś czas temu w księgarni i pomyślałam, ze to jest dobry czas. W środku jest wszystko, to swego rodzaju elementarz dla laika. Dowiedziałam się wiele o samych roślinach, o ich uprawie, oraz przede wszystkim jak tworzyć bukiety, jak komponować skład, jak zgrywać kolory Fantastyczne źródło informacji, które szczerze polecam.

Dostawa

)
939243
Ładowanie...