Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość

Ksiądz Jan Kaczkowski to jeden z najbardziej lubianych księży w Polsce. W szkole nie uczęszczał na religię, a gdy już miał pewność co do swojego powołania, odrzucili go jezuici. Dodatkowo doszło do tego, że jego problemy ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia.W poruszającej rozmowie z Piotrem Żyłką ksiądz Jan opowiedział o źródłach niezwykłej energii i niewyczerpanych pokładach optymizmu. KCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: WAM
 • Data premiery: 2022-09-14
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 288
 • Wymiary: 212 x 151

Ksiądz Jan Kaczkowski to jeden z najbardziej lubianych księży w Polsce. W szkole nie uczęszczał na religię, a gdy już miał pewność co do swojego powołania, odrzucili go jezuici. Dodatkowo doszło do tego, że jego problemy ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia.

W poruszającej rozmowie z Piotrem Żyłką ksiądz Jan opowiedział o źródłach niezwykłej energii i niewyczerpanych pokładach optymizmu. Książka „Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość" to inspirujące i wzruszające świadectwo człowieka, który wiedział, że najprawdopodobniej zostało mu niewiele czasu.

"Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość" - kim jest bohater książki?

Ksiądz Jan Kaczkowski, żyjący w latach 1977 - 2016 jest nadal ceniony zarówno przez katolików, jak i osoby niewierzące. Był szczególnie podziwiany za swoją odwagę, szczerość i autentyzm. Sam siebie nazywał onkocelebrytą czyli osobą znaną głównie z tego, że ma nowotwór. Zanim się dowiedział o raku, wybudował hospicjum. Był doktorem nauk teologicznych, ukończył również studia podyplomowe z bioetyki. Organizował warsztaty z etyki i komunikacji dla studentów prawa i medycyny, a w hospicyjny wolontariat angażował osoby skazane i tak zwaną trudną młodzież. Pomimo swojej choroby, wspierał innych - dodawał nadziei, motywował, uspokajał.

Książka "Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość" podzielona jest na rozdziały, takie jak "Seminarium", "Hospicjum", "Bioetyka" czy "Sumienie". Padają w nich ważne pytania dotyczące zarówno sfery osobistej księdza Kaczkowskiego jak i tematów ogólnych takich jak kapłaństwo czy aborcja. Autorzy książki nie bali się trudnych tematów, które w publicznej ocenie nazywane są kontrowersyjnymi.

Piotr Żyłka stwierdza, że współpraca z księdzem Janem Kaczkowskim była ogromnym zaszczytem i jedną z najpiękniejszych przygód w życiu.

Ciepłej przyjęcie książki "Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość"

W książce „Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość" poznamy historię osoby, która pokonała własny strach. Nie znajdziemy tu ani moralizowania ani patetycznego tonu. Ksiądz Jan zarówno o swoim życiu, jak i o polskim Kościele mówił z odwagą i dystansem. W niniejszej wersji przeczytamy również poruszającą rozmowę Piotra Żyłki z rodzicami księdza Jana.

Kupując tę publikację, wspierasz dzieło założone przez księdza Jana - Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3286340
Tytuł
Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
288
Data premiery
2022-09-14
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
212 x 151
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.43
Długość
142
Głębokość
202
Wysokość
151
Cena detaliczna
46,90 zł
Nasza cena
29,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
6 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Dorota F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-19
  Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość  to jedna z lepszych książek księdza jakie moim zdaniem wydał. Wciąga jak gąbka od początku do końca. Nim się obejrzałam yłam już na ostatnich stronach. Na pewno jeszcze wiele razy do niej wrócę, bo do takich pozycji jak ta zwyczajnie warto wracać. Już szkoda tylko, ze nie zostanie wydana żadna jego książka, ale naprawdę polecam wszystkie, każdy tytuł z osobna.
 • Teresa F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-19
  Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość to fantastyczna książka, która sprawia, że naprawdę masz chęć do życia, to lektura, która inspiruje, to lektura, która daje nadzieję. Zresztą, jak wszystkie tego autora, wystarczy tylko spojrzeć na wszystkie pozytywne opinie. Polecam bardzo mocno. Szkoda, że już nie będzie mi dane czytać więcej pozycji, bo księdza już nie ma z nami. No ale fajnie, ze zostawił tyle fantastycznych przesłań, książek po sobie.  
 • Ewa C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-18
  Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość  to książka, jakich zdecydowanie powinno być więcej na rynku, to pozycja, którą powinni rozdawać moim zdaniem za darmo na ulicach. Super napisana, z serce, od serca, dla ludzi. Czasem śmieszy, czasem smuci, naprawdę u czytelnika pojawia się całe spektrum emocji. Naprawdę gratuluję księdzu Kaczkwskiemu wydania taki licznej ilości genialnych, inspirujących do życia pozycji.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


3286340
Ładowanie...