- +2
Złe dziecko
THRILLER, KTÓRY TRZYMA W NAPIĘCIU JAK NAJLEPSZE POWIEŚCI STEPHENA KINGAKiedy Beth znalazła odciętą główkę swojego ukochanego kanarka, od razu wiedziała. Pokazała otoczony strużką krwi łebek swojej pięcioletniej córce. Na widok błysku zadowolenia w jej oczach i z trudem ukrywanego uśmiechu Beth przeszył lodowaty dreszcz.Wiedziała, że Hannah jest trudnym dzieckiem. Nie przypuszczała, że aż tak. OdryCzytaj więcej
- Wydawnictwo: Znak Emotikon
- Data premiery: 2024-04-24
- Okładka: miękka
- Liczba stron: 360
- Wymiary: 207 x 148
O książce
THRILLER, KTÓRY TRZYMA W NAPIĘCIU JAK NAJLEPSZE POWIEŚCI STEPHENA KINGA
Kiedy Beth znalazła odciętą główkę swojego ukochanego kanarka, od razu wiedziała. Pokazała otoczony strużką krwi łebek swojej pięcioletniej córce. Na widok błysku zadowolenia w jej oczach i z trudem ukrywanego uśmiechu Beth przeszył lodowaty dreszcz.
Wiedziała, że Hannah jest trudnym dzieckiem. Nie przypuszczała, że aż tak. Odrywała lalkom kończyny. Zrzuciła młodszego brata ze schodów. Beth codziennie umierała ze strachu, do czego jeszcze jej córeczka może być zdolna.
Ale Beth i jej mąż Doug mieli związane ręce. Od kiedy Hannah odkryła ich mroczne sekrety, mogli ją tylko z niemym przerażeniem obserwować. Z każdym dniem bali się coraz bardziej uśpionego w dziewczynce zła. Bo Hannah tylko czekała, aż będzie na tyle duża, żeby jej cios naprawdę zabolał.
Fragment książki:
W pierwszej chwili wzięłam odciętą głowę za coś innego. Ale kiedy podeszłam, uświadomiłam sobie, że to Lucy. Dopiero z bliska, na widok delikatnego pierzastego grzebienia, malutkiego milczącego dzióbka, wszystko zrozumiałam.
- Hannah? To ty?
Nie odezwała się, ale czułam, że tam jest; czułam, jak czeka, nasłuchuje.
Nie chciałam dotykać łebka mojego ptaszka, nie mogłam patrzeć na cienką brązową linię zakrzepłej krwi w miejscu, w którym odcięto go od ciałka, ani na utkwione we mnie półotwarte oczy.
Gdy weszłam do jej pokoju, Hannah stała przy oknie, patrząc na ogród w dole. Wymówiłam jej imię, a ona się odwróciła i spojrzała na mnie. Jej ciemne oczy były ponure, na ustach majaczył leciutki uśmiech.
- Słucham, mamusiu? - odpowiedziała. - Co się stało?
O Autorce
Camilla Way - urodziła się w 1973 roku w Londynie. Studiowała literaturę angielską i pracowała jako dziennikarka m.in. dla Elle i Guardiana. W Polsce ukazały się jej dwie powieści: Obserwując Edie oraz Ofiary lata.
Z recenzji czytelników na Goodreads:
Wreszcie thriller, który co chwila zaskakuje. Czytając, czułam ciarki na skórze - to było doskonałe! Nie mogłam się oderwać, musiałam się dowiedzieć, jak autorka połączy poszczególne wątki. I muszę powiedzieć, że rozwiązanie jest wyjątkowe, wiarygodne i satysfakcjonujące. Postacie również zostały bardzo dobrze skonstruowane. Jeśli lubisz thrillery psychologiczne, koniecznie przeczytaj Złe dziecko!
@Nina (ninjasbooks)
Złe dziecko to książka, której nie będziesz w stanie odłożyć - od razu przeznacz na nią cały wieczór lub wolny weekend. Pełna zwrotów akcji, których nikt się nie spodziewa. Gorąco polecam!
@Jess
Złe dziecko trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony! I choć pod koniec czytania wcale nie miałam ochoty rozstawać się z tą książką, to po prostu musiałam poznać zakończenie. I powiem wam coś: Camilla Way całkowicie mnie zaskoczyła! Gorąco polecam wszystkim miłośnikom thrillerów psychologicznych, nigdzie indziej nie znajdziecie takich zwrotów akcji!
@Berit Talks Books
Dane szczegółowe
Opinie i recenzje książki Złe dziecko
- 5
- 4
- 3
- 2
- 1
- Paulina Z. Klient niezweryfikowany5.02024-05-09Recenzja zweryfikowana”Złe dziecko” to błyskotliwie poprowadzony thriller psychologiczny, w którym fabuła dzieli się na dwie linie czasowe. Otrzymujemy dzięki temu dwie różne, ale równie mroczne, niepokojące historie dotyczące różnych osób.
Jest rok 1986 r., kiedy to Beth zauważa u swojej córki Hannah pierwsze objawy osobowości socjopatycznej. Początkowo nie dopuszcza do siebie możliwości, że z jej małą, długo wyczekiwaną córeczką może być coś nie tak. Ale dziewczynka zaczyna wykazywać coraz dziwniejsze zachowania. Bo czy to normalne, że oderwała głowę ukochanemu ptaszkowi mamy? Albo, że doprowadziła do tego, iż jej młodszy braciszek spadł ze schodów?
Z kolei w 2017 r., do Clary dociera fakt, iż jej chłopak Luke nie wrócił do domu, gdyż zaginął w tajemniczych okolicznościach. Kobieta informuje o zaginięciu najlepszego przyjaciela Luka, a także jego rodziców i policję. Po tym, jak Clara odnajduje w komputerze swojego partnera wiadomości od dręczycielki, poszukiwania nabierają rozpędu.
Początkowo ciężko jest doszukać się elementów wspólnych, łączących te dwie historie, ale finalnie Autorka spięła je genialnie wymyśloną, nieoczywistą klamrą. „Złe dziecko” to lektura, która wciąga już od pierwszych stron. Od początku trzyma w napięciu, a ilość mrocznych sekretów, także tych rodzinnych, momentami aż przytłacza!
Postać Hannah została świetnie wykreowana, a jej tajemnicze, podejrzane, socjopatyczne zachowania wywoływały ciarki oraz uczucie niepokoju i przerażania. Jej z kolei krzywda wyrządzana innym sprawiała nic innego jak satysfakcję albo wręcz przyjemność. Przypadek zaginięcia Luka również ciekawie przedstawiono, gdyż nie sposób było przewidzieć, czy mężczyzna zabunkrował się gdzieś z własnej woli, czy faktycznie osoby trzecie miały coś wspólnego z jego zniknięciem.
„Złe dziecko” to fenomenalny thriller prowadzony w odpowiednim rytmie, nieobarczony niepotrzebnymi opisami czy też zbyt dużą ilością postaci. Momentami miałam wrażenie, że część sytuacji była za bardzo przewidywalna, jednakże zostały one przyćmione mroczną, gęstą atmosferą, przerażającymi fragmentami, wzbudzającymi niepokój i emocje oraz trzymającymi w napięciu licznymi zwrotami akcji. To z pewnością jeden z najlepszych thrillerów, jakie dane mi było czytać. Polecam!!! - Katarzyna P. Klient niezweryfikowany5.02024-05-08Recenzja zweryfikowanaBeth i Doug najbardziej na świecie pragnęli mieć dziecko; los jednak nie sprzyjał ich planom, a kolejne próby kończyły się niepowodzeniem. Powoli zaczynali się przyzwyczajać do myśli o innych, alternatywnych rozwiązaniach. Cud - jak wtedy mogliby to nazwać - sprawił, że im się udało i w ich stęsknionych ramionach pojawiła się Hannah. Początkowo wszystko szło właściwym torem; schody zaczęły się dopiero, gdy dziewczynka miała około pięciu lat.
Bo nie była taka jak wszystkie dzieci. I nie, nie mówię tu o kwestiach wyglądu. W oczach Hannah - bądź co bądź jeszcze dziecka - krył się mrok. Mrok, który powoli zaczynał przesączać się do codzienności jej rodziny.
Beth czuje, że z jej córeczką jest coś nie tak. Zepchnięcie ze schodów młodszego brata to dopiero początek całej serii dziwnych wydarzeń, w których główną rolę gra Hannah. A jej rodzice nie mogą nic z tym zrobić, gdyż dziewczynka zna ich sekret... a ten może doprowadzić do rozpadu wszystkiego.
Wiedziałam, że skądś kojarzę nazwisko autorki. Robiąc szybki research zyskałam pewność. Lata temu miałam okazję czytać Obserwując Edie, książkę jej autorstwa, która do tej pory ma swoje miejsce w mojej biblioteczce. Stąd też pewność, że mój wybór lektury to strzał w dziesiątkę. I nie pomyliłam się.
Czy jesteście gotowi na prawdziwie szaloną podróż wgłąb ludzkiej psychiki?
Luke i Clara to szczęśliwa para, mieszkająca ze sobą od kilku miesięcy. Gdy mężczyzna nie wraca na noc do domu, kobieta podświadomie czuje, że coś musiało się wydarzyć. Nie posądza ukochanego o romans, nigdy nie dał jej odczuć, że mógłby tracić nią zainteresowanie. Poszukiwania spełzają na niczym, przynajmniej pozornie. Jak się okazuje, idealna rodzina Luke' a skrywa kilka sekretów, burzących ich idealny wizerunek. Jednak czy to pomoże Clarze w odnalezieniu partnera?
Myślałam, że hasła typu "mocna książka" czy "historia, od której nie będziesz mógł/mogła się oderwać" to tylko reklama. Myliłam się. Od tej książki naprawdę nie można się oderwać! Tajemnica goni tajemnicę, a kolejne wydarzenia tylko podkręcają i tak gorącą atmosferę. Wyobraźnia pani Camilli Way ruszyła w taką stronę, że zupełnie się tego nie spodziewałam. Autorka ma talent do tworzenia zawiłych historii, które finalnie mogą zaszokować czytelnika. Misternie utkana sieć powiązań i przede wszystkim tajemnica sprzed lat zrobiły na mnie duże wrażenie. A to, oczywiście, jak najbardziej na plus.
Swoją drogą, choć wydawałoby się, że nic już mnie nie zdziwi, to wciąż szokuje mnie, jak bardzo niektóre jednostki są zafiksowane na punkcie zemsty. Staje się ona swoistym celem, który utrzymuje przy życiu. Napędzany przez złość czy nienawiść człowiek jest naprawdę zdolny do wszystkiego, o czym niejednokrotnie słyszymy w prawdziwym życiu. Jak wiadomo, często kończy się to tragicznie. Czy warto? Trudno orzec. Z jednej strony rozumiem chęć odwetu za prawdziwe bądź domniemane krzywdy, z drugiej jednak strony... po co karmić się złością?
Kto jeszcze nie zna twórczości pani Way, tego serdecznie zachęcam do zmiany zdania. Czas spędzony ze Złym dzieckiem był... fantastycznie mroczny. - Agnieszka W. Klient niezweryfikowany5.02024-04-25Recenzja zweryfikowanaJuż początkowe rozdziały wprowadziły mnie w specyficzny mroczny klimat. Ten mrok się po prostu stamtąd wylewał.
Od razu zostałam wprowadzona w dwie płaszczyzny czasowe i dwutorową narrację. Z jednej strony była to historia małżeństwa zmagającego się z okrutnymi czynami ich córki, a z drugiej zagadkowe zaginięcie młodego mężczyzny. Zastanawiałam się jak te dwie sprawy mogą być powiązane, kto jest tym ogniwem łączącym i tak naprawdę miałam kilka scenariuszy. Nie spodziewałam się jednak tego co ostatecznie się okazało, choć część moich "wymysłów" się sprawdziła. A zakończenie było naprawdę bardzo zaskakujące.
Autorka poruszyła tu wiele trudnych, ale bardzo ważnych tematów: kwestie rodzicielskiej miłości, zagubienia i moralnej odpowiedzialności. Wielokrotnie byłam zaskoczona poczynaniami małej Hannah, a prawdę mówiąc, będąc matką, nie wyobrażałam sobie, żeby małe dziecko znęcało się nad innymi, obcięło głowę ulubionemu ptaszkowi czy próbowało podpalić dom.
Ciągle w mojej głowie tłukło się pytanie:
Co nią kierowało? Co wtedy czuła?
Ale to już musicie sami sprawdzić.
A mówię Wam, że warto!
Autorka mistrzowsko manipulowała moimi emocjami. Akcja była bardzo dynamiczna, a rozwiązanie rodzinnej tajemnicy wbiło mnie w fotel.
Książka ta z pewnością zostanie jeszcze długo w mojej pamięci. Moje oczekiwania co do napięcia, ilości tajemnic i analizy ludzkiej psychiki zostały zaspokojone.
Gorąco ją Wam polecam. - Agnieszka N. Klient niezweryfikowany5.02024-04-24Recenzja zweryfikowanaDawno już nie zdarzyło mi się czytać do 3 nad ranem, bo tak mocno wciągnęła mnie lektura. Aby być uczciwą muszę jednak wspomnieć, że pierwszą połowę książki męczyłam przez kilka dni. Nie była zła, ale nie wygrywała z moim zmęczeniem i sennością. Od drugiej nie mogłam się oderwać. W swoim życiu jeden jedyny raz miałam styczność z dzieckiem, które czerpało wyraźną satysfakcję z ranienia innych, z ich bólu i cierpienia. Krzywdziło ludzi, nie okazując śladu empatii. Pewnie gdyby nie to doświadczenie, trudno byłoby mi uwierzyć w stworzoną przez Camillę Way historię. Tymczasem autorka stopniowo wprowadza nas w mrożącą krew w żyłach sytuację rodzinną sprzed wielu lat, przeplatając ją z aktualną zagadkową sprawą zaginięcia Luke'a. Akcja zatem toczy się dwutorowo w dwóch przedziałach czasowych. Początkowo aktualne wydarzenia wydawały mi się mniej interesujące niż dzieciństwo Hannah i nie mogłam za nic zrozumieć jak te dwa wątki mogłyby się ze sobą łączyć. Intrygowała mnie tajemnica rodziców "złego dziecka". Poziom emocji i napięcia wzrastał z każdym kolejnym rozdziałem. Dodatkowo oparcie fabuły na zaburzeniach osobowości dzieci był dla mnie szczególnie interesujący. Sięgając po książkę nie spodziewałam się aż tak emocjonującej lektury! Takich znakomitych thrillerów chciałabym czytać więcej.
- Zaispirowanawkuchni G. Klient niezweryfikowany5.02024-04-16Recenzja zweryfikowanaJak się czujecie po weekendzie? Wypoczeliście? Ja dzięki pięknej pogodzie miałam aktywny weekend, ale już dzisiaj pogoda kiepściunia. Za to mam dzisiaj dla Was potwornie dobry zarazem okropny thriller pod tytułem "Złe dziecko" Camilly Way od wydawnictwa Znak Jednym Słowem. Beth i Doug marzą o dziecku. Przez wiele lat im się nie udaje, aż wreszcie pojawiają się dwie magiczne kreseczki. Na świat przychodzi córeczka Hannah. Jednak dziewczynka jest bardzo trudnym dzieckiem. Jest agresywna i nie okazuje uczuć swoim rodzicom, którzy tak bardzo jej pragnęli. Sytuacja pogarsza się, gdy rodzi się brat Hannah. Dziewczyna pastwi się nad swoim braciszkiem i co gorsze sprawia jej to przyjemność. Cieszy się gdy wszyscy wokół cierpią a najbardziej matka, która na to wszystko patrzy. Hana jest psychopatka a rodzice nic z nią nie mogą zrobić, bo dziewczynka w wieku 7 lat odkryła ich mroczny sekret. Czy uda się ją powstrzymać i zapobiec najgorszemu? Co skrywają jej rodzice, że tak się boją ujawnienia prawdy? Książka podzielona jest na dwie przestrzenie czasowe i dwie historie. Ta druga historia to teraźniejszość i Clara, której chłopak zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. To co odkryje na własną rękę przysporzy jej bólu i cierpienia. Jak te dwie historie są ze sobą połączone? Gdzie jest wspólny mianownik? Autorka pokazuje nam jak wiele złego mogą wyrządzić skrywane rodzinne tajemnice. Mroczna, duszna, przytłaczająca, pełna emocji i trzymająca w napięciu historia. Każdy fan thrillerów będzie zadowolony. Polecam
- Ewelina Klient niezweryfikowany5.02024-04-15Recenzja zweryfikowana„Niebawem miały zabrzmieć dźwięki ciężarówki zamiataczy ulic przybywających, żeby zmyć pozostałości nocy; z budynków mieli zacząć wychodzić ludzie idący na autobus albo pociąg; miał nastać nowy dzień.” Clara jeszcze nie wiedziała co ja spotka następnego dnia.
Clare nie może spać, gdy nadchodzi nowy dzień okazuje się, że jej chłopak, z którym mieszka od pół roku nie wrócił na noc. Wraz z jego przyjacielem zgłaszają sprawę na policję, ale gdy widzą jak wygląda śledztwo, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. To co odkryją mrozi krew w żyłach.
Hannah to dziewczynka, która sprawia duże problemy wychowawcze. Odrywała lalką nogi, zrzucała ze schodów brata… Na swoim koncie ma wiele złych rzeczy. Jej rodzice mają pewną tajemnicą, którą przez przypadek poznaje Hannah. Od tamtej pory mają związane ręce i nie potrafią szukać pomocy u psychologa. Z każdym dniem boją się jej coraz bardziej.
Akcja książki dzieje się na dwóch płaszczyznach czasowych. W teraźniejszości oraz w latach 80 i 90 ubiegłego wieku. Klimat książki jest mroczny. Zarówno to co działa się w przeszłości, jak również czasy obecne mają to coś, co sprawia, że podczas czytania czuje się gęsią skórkę. Tempo akcji jest dynamiczne, a pod koniec książki pędzi w zatrważającym tempie. Na jaw wychodzą wszystkie sekrety rodziny Lucka, które potrafią zaskoczyć. Myślałam na początku, że to będzie jedna tajemnica, o której dowiedziała się przez przypadek Hannah. Okazało się, że tych tajemnic jest tutaj znaczniej więcej. A odkrycie jednej powoduje uruchomienie efektu domina.
„Złe dziecko” to książka, która potrafi wywołać gęsią skórkę, trzyma w napięciu od początku do końca. Posiada zaskakujące zwroty akcji oraz zakończenie, po którym długo nie będzie mogli pozbierać się.
Nie bez powodu książka polecana jest dla fanów Cobena i Kinga. Posiada ona mroczny klimat jak w powieściach Kinga i niebanalną zagadkę do rozwiązania, tak jak bywa to w powieściach Cobena.
- Klient zweryfikowanyAutorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
- Klient niezweryfikowanyAutorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
- Recenzja ZweryfikowanaPotwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.










