Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Zanim wystygnie kawa

Legendy miejskie... kto ich nie zna i kogo one nie ciekawią, intrygują czy w końcu śmieszą przez wzgląd na swoją absurdalność. Tymczasem, autor książki Toshikazu Kawaguchi użył tego motywu, by zaprosić czytelników do maleńkiej kawiarni o niezwykłych właściwościach. Ukryte w splątanych i cichych uliczkach Tokio miejsce może przenosić swoich gości w czasie. Brzmi ciekawie? Owszem, ta książka oferujeCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Relacja
 • Data premiery: 2022-07-13
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 240
 • Wymiary: 207 x 143

Legendy miejskie... kto ich nie zna i kogo one nie ciekawią, intrygują czy w końcu śmieszą przez wzgląd na swoją absurdalność. Tymczasem, autor książki Toshikazu Kawaguchi użył tego motywu, by zaprosić czytelników do maleńkiej kawiarni o niezwykłych właściwościach. Ukryte w splątanych i cichych uliczkach Tokio miejsce może przenosić swoich gości w czasie.

Brzmi ciekawie? Owszem, ta książka oferuje cztery historie zamieszczone w kolejnych rozdziałach, które będą tak samo ciekawe, jak wzruszające.

Mała kawiarnia będąca jednocześnie wehikułem czasu posiada jednak twarde zasady. Miejsce pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa.

Czy nie każdy z nas chociaż raz zastanawiał się, co gdybyśmy mogli cofnąć się w czasie? Gdyby choć na chwilę móc wrócić do przeszłości i spróbować coś wyjaśnić, czemuś zapobiec, spotkać się z kimś po raz ostatni. Nie dziwi więc, że goście korzystają z tej magicznej możliwości.

W "Zanim wystygnie kawa" spotykamy cztery osoby, z których każda ma nadzieję skorzystać z tej oferty. Ktoś chce się skonfrontować z dawną miłością, ktoś powrócić do czasów sprzed utraty pamięci, zobaczyć się z siostrą, spotkać córkę, której nigdy nie było okazji poznać.

Wszystko może się wydarzyć, ale pod wieloma warunkami. Poza wspomnianym już powrotem przed wystygnięciem kawy, należy mieć świadomość, że nasza podróż nie zmieni biegu wydarzeń.

Książka oferuje nie tylko pięknie skonstruowaną fabułę, lecz także delikatnie wplecione w nią elementy kultury japońskiej, a także drobne wstawki historyczne dotyczące początków powstawania kawiarni w Japonii, odmian kawy i sposobów jej parzenia - ogólnie japońskiej kultury picia kawy.

Z pozoru prostą historię autor doprawił także subtelnie nutą japońskiego oniryzmu. Cudowny pomysł na wplecenie odrobiny magii do zwyczajnej codzienności. Jak w przypadku innych przedstawicieli literatury azjatyckiej, tutaj także historia otula w dosyć leniwym tempie. Dzięki temu z większą uwagą czytelnicy mogą śledzić losy bohaterów.

Niezależnie od tego czy podróże w czasie są możliwe czy nie, "Zanim wystygnie kawa" skłania do wielu refleksji i wewnętrznego odbywania swoich osobistych podróży w czasie, we własnych myślach, do miejsc oraz ludzi, których już nie ma lub którzy się po prostu zmienili. 

Książka jest ciepła, niezwykle kameralna, przepełniona cudownym klimatem, spokojem i nadzieją. To subtelna historia o ludziach i kawiarni, która trwale zmienia teraźniejszość i przyszłość jedynie poprzez umożliwienie przeżycia niektórych chwil jeszcze raz.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3249518
Tytuł
Zanim wystygnie kawa
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
240
Data premiery
2022-07-13
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
207 x 143
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.25
Długość
140
Głębokość
210
Wysokość
17
Cena detaliczna
44,90 zł
Nasza cena
29,59 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,7/5
12 recenzji
 • 5
  9
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Tuen-Soo I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-19
  "Zanim wystygnie kawa" autorstwa Toshikazu Kawaguchi, to wielowątkowa, pełna emocji, historia pewnej małej kawiarni umiejącej przenosić na parę chwil w przeszłość. Książka porusza do łez i łapię za serducho. Z pewnością w wolnej chwili przeczytam utwór jeszcze raz, ponieważ bardzo lekko się go czyta. Polecam fanom literatury i miłośnikom płaczu po przeczytaniu książki.
 • Aleksandra S. Klient niezweryfikowany
  3.0
  2022-08-11
  "Zanim wystygnie kawa" to książka z pogranicza gatunku - jest to niby literatura piękna, ale występuje w niej pewien istotny element fantastyczny - podróż w czasie. Powieść podzielona jest na 4 rozdziały i opowiada 4 historie, które rozgrywają się w azjatyckiej kawiarni. Część pierwsza opowiada o kochankach, druga o pewnym małżeństwie (i ta historia najbardziej mi się spodobała, chwyciła mnie za serce), trzecia o siostrach, a czwarta, również budząca emocje, chociaż już w moim przypadku nie takie duże jak druga, o matce i córce. Jest to specyficzna książka, nie sądzę, by spodobała się wszystkim. Wydaje mi się, że lepiej, by sięgali po nią miłośnicy literatury pięknej, bowiem fani fantastyki mogą doszukać się przeszkadzających im w odbiorze braków logiki w zasadach podróży w czasie. Przekaz płynący z tej opowieści jest wartościowy, lecz bardzo prosty i nasuwający się na myśl od samego początku. Niestety autor nie odkrył przede mną niczego nowego czy niespodziewanego. To, co najbardziej mi się podobało to wspomniana wyżej druga opowieść, która dostarczyła mi najwięcej emocji i rozgrzała serce ❤️ inne niestety nie zaangażowały mnie do tego stopnia, 1 i 3 średnio mi się podobały. Na pochwałę zasługuje też klimat książki, który świetnie oddaje atmosferę tajemniczej kawiarni i jej bywalców. Autor momentami opisuje pewne rzeczy zbyt dokładnie - np. każdą część ubioru danej postaci, lecz poza tym był całkiem przyjemny. Ciężko mi ocenić tę książkę. Nie żałuję, że po nią sięgnęłam, bo byłam bardzo ciekawa czym tak zachwyca się cały świat i wiadomość, że jest ona u nas wydawana bardzo mnie ucieszyła. Spodziewałam się jednak literatury trochę wyższych lotów, skłaniającej do przemyśleń i budzącej więcej emocji, a nie tak prostego przekazu i historii. Dla samego 2 opowiadania czuję, że warto było po nią sięgnąć, nie umiem jednak podzielić zachwytów wypisywanych o tej książce, niestety nie porwała mnie do tego stopnia. Nie mniej jej koncepcja jest bardzo ciekawa i chyba warto samemu przekonać się czy to tytuł dla was.
 • Dariusz N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-08-06
  Niezwykle ciekawa książka, nie jest obszerna, nie jest bardzo wciągająca, jest przede wszystkim refleksyjna, można na spokojnie wracać do lektury i podzielić na poszczególne historię. Nawet zalecam dawkowanie tej przyjemności, poza tym nad każdym fragmentem warto się pochylić i dokładnie wczytać w słowa. To idealna lektura do filiżanki kawy, abyśmy sami zastanowili, do jakiej chwili chcielibyśmy wrócić i dlaczego.
 • Olga F. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-08-02
  Książka to przede wszystkim jedna wielka zachęta do refleksji nad naszym życiem oraz tym, co w nim naprawdę jest ważne. Pod przykrywką historii kolejnych bohaterów i ich podróży w czasie autor ukazuje w niezwykle artystyczny sposób, jaką wartość ma nasze życie, nasze wspomnienia oraz ludzie, których spotykamy. Bardzo polecam, książka napisana w takim nieco filozoficzno-refleksyjnym stylu, więc nie szukajcie tutaj jakiejś sensacji czy pędzącej akcji.
 • Krystyna P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-29
  Bardzo ciekawa i niezwykle ciepła i przyjemna książka, która pozwala oderwać się od nieco przykrej ostatnio codzienności i skupić się także na własnych wspomnieniach, ale przede wszystkim na historiach kolejnych bohaterów. Możliwość powrotu do dowolnej sytuacji z przeszłości bardzo działa na wyobraźnię, nic nie można zmienić podczas tej wyjątkowej podróży w przeszłość, ale sama możliwość przeżycia danej chwili raz jeszcze ma ogromną wartość dla bohaterów książki. Niezwykle ciekawy koncept, natomiast nie można zapominać, że to literatura japońska z charakterystyczną dla niej magią i powolnością. Polecam!
 • Martyna T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-10
  Czy przenieślibyście się w przeszłość, wiedząc, że teraźniejszość się nie zmieni? Czarne, aromatyczne, następnie zmielone ziarna zalewam wrzątkiem. Dodaję trochę cukru i śmietanki. Kiedy wszystko jest gotowe zasiadam wygodnie w fotelu i zagłębiam się w niesamowitą historię. Czy zdążę ją opuścić zanim wystygnie kawa? „Zanim wystygnie kawa” to przecudowna historia o niewielkiej, ukrytej kawiarni, która wyróżnia się swoim niezwykłym klimatem i snutymi o niej legendami. Otóż Funiculi Funicula pozwala swoim gościom na przenoszenie się w czasie. Oczywiście jest to możliwe tylko pod wieloma warunkami – podróżujący w czasie musi wrócić zanim wystygnie kawa. Ponadto taka podróż nie odmieni teraźniejszości. Tego typu zasad jest wiele, więc nic dziwnego, że mało kto decyduje się na tą ofertę. W książce poznajemy jednak historie czterech osób, które są gotowe podjąć odpowiednie kroki i udać się w podróż w czasie… Każda z tych historii jest wyjątkowa, każda porusza jakieś czułe struny w sercu czytelnika. Na pierwszy rzut oka łączy je tylko mała, tokijska kawiarnia, dopiero z czasem orientujemy się, że to coś znacznie większego, głębszego – ważniejszego. Nie zliczę, ile razy podczas czytania byłam na skraju płaczu. Ile razy powtarzałam sobie, jak genialna jest ta książka. Od jej skończenia nie raz powracałam do niej myślami i żałowałam, że jej lekturę mam już za sobą. Jej jedyną wadą jest właśnie długość. Jest zdecydowanie za krótka! „Zanim wystygnie kawa” to dla mnie przepięknie napisana, ciepła i rodzinna opowieść, którą można delektować się właśnie jak tym aromatycznym napojem. Jest niezwykle oryginalna, wzruszająca i pochłania nas oraz zaurocza od pierwszych stron. Zazwyczaj wstrzymuję się z takimi słowami, ale tu mogę śmiało powiedzieć, że ta książka trafia do ulubieńców! Mam nadzieję, że i wy skusicie się na tą smakowitą historię!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 5. marca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3249518
Ładowanie...