Xi
 » Książki dla dzieci

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Zofia S.

Klient niezweryfikowany

3/5
| 13-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Ręce w górę jeśli zdarza wam się kupować książki ze względu na ładną okładkę! ;) Właśnie przez piękne wydanie, oraz mnóstwo pozytywnych recenzji, musiałam sięgnąć po "Zaczarowany zamek" Sophie Anderson (tłum. Przemysław Hejmej). Jest to sympatyczna, pełna przygód książka dla dzieci i młodszej młodzieży. Magiczna i ładna, urzeka postaciami tam występującymi. Jednak daleko jej do ideału... Być może jestem za stara na takie książki, bo nie zainteresowała mnie jakoś szczególnie. Miałam też wrażenie, że akcja jest zbyt pobieżnie przedstawiona. Tak rozbudowana magiczna kraina mogła zostać ciekawiej przedstawiona. Czegoś mi w niej po prostu zabrakło. Pokochałam tę książkę za: - towarzysza głównej bohaterki w postaci lisa (mi skojarzył się on z Aslanem z "Opowieści z Narnii") - pomysłową magiczną krainę - ciekawe postaci drugoplanowe - przepiękne wydanie - magiczna okładka, ilustracje w tekście, mini wywiad z autorką i rady odnośnie pisania książki Nie spodobało mi się: - zbyt szybkie, mało rozwinięte zakończenie - zbyt duża infantylność dorosłych (rodzice głównej bohaterki są bardzo głupiutcy) - w książce występowały trudne słowa, których czasami nawet ja nie rozumiałam, więc tym bardziej docelowy odbiorca książki, czyli dziecko, też by ich nie zrozumiało (nie wiem czy to kwestia samej książki czy tłumaczenia) Przyjemna i sympatyczna książka. Młodszego czytelnika na pewno zauroczy, jednak mam wrażenie, że czym starszy czytelnik, tym bardziej może on być niezadowolony z książki.

Monika K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 02-08-2022 | Recenzja zweryfikowana
Zamek, w którym mieszka bohaterka, kryje w sobie tajemnice, a Olia jest zdeterminowana, aby odkryć każde sekretne pomieszczenie i przejście. Kiedy burza wstrząsa zamkiem, niszczy jedno z niedostępnych wcześniej miejsc. Okazuje się, że to brama do innego świata. Olia ma za zadanie udać się do magicznej krainy, która jest domem dla setek duchów, które zostały tam uwięzione przez jej królewskiego przodka, księżniczkę Ludmiłę. Coś dziwnego dzieje się w tej Krainie Zakazanej Magii. Jest rozerwany od środka, przez co magia przenika z powrotem do Zamku Mila. A powracająca magia może zniszczyć miejsce, które jednoznacznie kojarzy się Olii z domem. Książka uświadamia nam, że nie rzeczy materialne są ważne. Ważni są ludzie, którzy nas otaczają i w których mamy oparcie. Budynki przeminą, zawalą się, patchwork może zostać zniszczony, ale więzi rodzinne czy przyjacielskie pozostaną na zawsze. Do tego myślę, że ta książka byłaby naprawdę świetna dla młodych czytelników, którzy mają rodzeństwo, co do którego mogą czuć się trochę niepewni, ponieważ pokazuje pozytywne aspekty związku między rodzeństwem z różnicą wiekową wynoszącą ponad 10 lat.

Anna R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-04-2022 | Recenzja zweryfikowana
Są takie książki, które porywają już od pierwszej strony, fascynują klimatem, intrygują niemal do tego stopnia, że czytelnik odczuwa czystą euforię. Tak właśnie jest w przypadku pozycji "Zaczarowany zamek", która błyskawicznie wessała mnie do swego magicznego, dopieszczonego niezłą dawką tajemnic oraz słowiańskiej wierzeń świata i zafundowała niesamowitą przygodę, którą pragnęłam delektować się jak najdłużej.
Bezsprzecznie, rzeczywistość wykreowana przez autorkę należy do interesujących i zaskakujących. Wykazała się świetną wyobraźnią, ale również umiejętnie wplotła do fabuły stare słowiańskie wierzenia. Sophie Anderson włada nadzwyczaj lekkim, przyjemnym i sugestywnym piórem, dzięki czemu czytający zatraca się bez pamięci w poznawanej historii, z fascynacją kroczy po misternie utkanym świecie, gdzie życie pozornie zwykłej dziewczyny miesza się z fantastyczną rzeczywistością i pragnie jak najdłużej pozostać w tym niesamowitym, magicznym miejscu. Ta powieść ma po prostu w sobie coś niezwykłego, funduje niesamowitą, pełną pasji przygodę, której nie chce się kończyć. To zdecydowanie jedna z tych pozycji, której finał pragniemy jak najprędzej odkryć, ale z drugiej strony żałujemy rozstania z bohaterami i ich niesamowitymi przygodami.
"Zaczarowany zamek" jest przepięknie wydaną, wartościową lekturą, zarówno dla młodszych, jak starszych czytelników, uwielbiających baśniowy klimat! To wyjątkowa, nieszablonowa, pełna zwrotów akcji powieść, przesycona magią, napięciem i słowiańską mitologią, która całkowicie odrywa od szarej rzeczywistości i funduje godziny relaksu oraz wytchnienia, a zarazem naszpikowana cennymi lekcjami mądra opowieść o tym, co w życiu najważniejsze, o miłości, rodzinie, przyjaźni jak i o czystym sercu. Misternie skonstruowana fabuła, frapujące postacie, które od pierwszych stron skradną wasze serca, genialnie wykreowana fantastyczna rzeczywistość, odurzający klimat, a także stopniowo odrywane tajemnice, formują nieszablonową opowieść, od której nie sposób się oderwać. Dajcie się porwać w niezapomnianą, pełną wrażeń i zjawisk nie z tego świata podróż, z której nie będziecie chcieli wrócić do normalnej rzeczywistości. Polecam gorąco!

Dostawa

Produkty od Autora:

3212751
Ładowanie...