Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
-32%

89,00 zł

60,89 zł

oszczędzasz 28,11 zł (32%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

"Zachowuj się" to kompleksowa publikacja, w której prof. Robert Sapolsky wyjaśnia czytelnikom motywy ludzkiego postępowania. Znany biolog i neurolog opisuje interdyscyplinarne podejście do badania zachowania człowieka. Korzystając z najnowszych odkryć naukowych oraz teorii wybitnych badaczy, omawia reakcje ludzi na codzienne doświadczenia. To głębokie spojrzenie na umysł ludzki z perspektywy naukowej, odkrywający tajemnice mechanizmów, tworzących światopogląd człowieka. Skąd właściwie bierze się ksenofobia? Dlaczego ludzie wywołują wojny? Odkryj zdanie wspaniałego badacza i wyrusz z nim w podróż do najgłębszych zakamarków ludzkiej psychiki!

Tę publikację wyróżnia również układ treści. Autor omawia wybrane zachowanie człowieka, a następnie warstwa po warstwie odkrywa, z czego wynika ludzkie postępowanie. Wraca do samego początku i przyczyn powstania ludzkiej myśli. Ukazuje czytelnikowi błyskawiczne reakcje zachodzące w mózgu, a następnie wyjaśnia różne reakcje hormonalne. Ponadto uwzględnia doświadczenie życiowe jednostki, wpływ dzieciństwa, a nawet rozwój płodowy. Badacz próbuje odkryć, co właściwie sprawia, że człowiek popełnia straszliwe zbrodnie oraz jednocześnie co zachęca go do wspaniałych czynów.

"Zachowuj się" zaskoczy nawet osoby od lat interesujące się psychologią. Prof. Robert Sapolsky łączy różne dziedziny wiedzy, poszukując odpowiedzi na postawione przez naukę pytania. Bada wpływ genetyki, a także rozmyśla nad kontekstem kulturowym ludzkich poczynań. Co więcej, bez przeszkód sięga nawet pod wiedzę o ewolucji człowieka, wracając do jej początku. Stara się opracować szczegółowy opis natury ludzkiej, przybliżający mechanizmy odpowiadające za dobre i złe czyny. Zachęca do ponownego spojrzenia na kluczowe zagadnienia filozoficzne, jak chociażby moralność oraz wolna wola.

Autor tworzy zdumiewającą wizję ludzkiego umysłu, nie unikając trudnych tematów. Omawia radykalne poglądy i udowadnia, co wpływa na ich powstanie. Pokazuje również drogę do prawdziwego pokoju miedzy ludźmi. To mądra opowieść o człowieczeństwie, największych wartościach cywilizacji oraz zrozumieniu poglądów innego człowieka. Na uwagę zasługują także lekka narracja tej opowieści i świetny przekład Piotra Szymczaka, dzięki któremu polski czytelnik może bez problemu zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane tematy, poruszane przez amerykańskiego badacza.

Kim jest prof. Robert Sapolsky? To znakomity biolog i neurolog oraz wykładowca Uniwersytetu Stanforda. Współpracuje również z Muzeum Narodowym w Kenii. Wielokrotnie prowadził badania naukowe w Afryce, dokumentując życie małp w ich naturalnym środowisku. W swojej pracy badawczej zajmuje się zawłaszcza poszukiwaniem sposobów zwalczania wpływu stresu na neurony czuciowe. Odkrycia te mogą rzucić światło na wiele tajemnic ludzkiego umysłu.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3223054
Tytuł Zachowuj się
Autor Robert M. Sapolsky, Piotr Szymczak
Wydawnictwo Media Rodzina
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 1008
Data premiery 2022-04-08
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 212 x 155 x 58
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 1.18
Cena detaliczna 89,00 zł
Nasza cena 60,89 zł
Powiązane tematy: Nowości

Recenzje

/5

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
1. lipca, pt. — 4. lipca, pon.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
1. lipca, piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
1. lipca, piątek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
1. lipca, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
1. lipca, piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...