Wszechświat między nami

  3 recenzje

Queerowa powieść YA z elementami magii dla miłośników tańca, wieloświatów i gorącej Barcelony! Na pierwszy rzut oka Kornel wiedzie cudowne życie. Mieszka w bajecznej Barcelonie i spełnia swoje marzenie, studiując w elitarnym Instytucie Sztuki, Muzyki i Tańca. To jednak tylko wierzchnia warstwa. W rzeczywistości Kornel zmaga się z tym, co czuje do pewnego chłopaka, a także z trudnymi relacjami z naCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Data premiery: 2025-05-07
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 368
  • Wymiary: 201 x 140
więcej parametrów

O książce

Queerowa powieść YA z elementami magii dla miłośników tańca, wieloświatów i gorącej Barcelony! Na pierwszy rzut oka Kornel wiedzie cudowne życie. Mieszka w bajecznej Barcelonie i spełnia swoje marzenie, studiując w elitarnym Instytucie Sztuki, Muzyki i Tańca. To jednak tylko wierzchnia warstwa. W rzeczywistości Kornel zmaga się z tym, co czuje do pewnego chłopaka, a także z trudnymi relacjami z najbliższymi i sobą samym.

Przed nim wyjątkowo ciężki tydzień. Ale kiedy emocje sięgają zenitu, Kornel zaczyna pod powierzchnią rzeczywistości dostrzegać inne scenariusze swojego życia i myśleć o nim inaczej. O swoich relacjach, związkach i o sobie. Ten tydzień zmieni wszystko.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3620966
Tytuł
Wszechświat między nami
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
368
Typ okładki
miękka
Wydanie
I
Data premiery
2025-05-07
Rok wydania
2025
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
201 x 140
Waga
0.38 kg
Wysokość
140 mm
Długość
201 mm
Głębokość
27 mm
Szerokość
135 mm
Nasza cena
21,99 zł
Symbol produktu:
9788383877013
Powiązane tematy:

Opinie i recenzje książki Wszechświat między nami

5,0/5
 
3 recenzje
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Mirela M. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2025-06-23Recenzja zweryfikowana
    Recenzja

    „Wszechświata między nami”

    AUTOR: MAKS KUZNOWICZ

    WYDAWNICTWO: WAB


    „Wszechświat zawsze będzie pamiętać o każdej naszej cząstce.
    Bez względu na to, jak nieznacząca mogła się wydawać — raz wprawiona w ruch, nigdy się nie zatrzyma”.


    „Wszechświat między nami” – taniec, wieloświaty i miłość, która nie mieści się w jednym wymiarze.

    Maks Kuznowicz serwuje nam queerową powieść YA, która skrzy się emocjami niczym światła Barcelony odbijające się od nocnego nieba. To nie tylko historia o dorastaniu, związkach i sztuce, to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości w gąszczu możliwości, które otwierają się przed człowiekiem, gdy tylko pozwoli sobie patrzeć głębiej.
    Delikatna, pulsująca emocjami opowieść o tym, jak trudno jest pokochać siebie, gdy wszystko w środku woła o ratunek. Kuznowicz prowadzi nas przez światy, zmyślone i jak najbardziej prawdziwe, by przypomnieć, że jesteśmy ważni, nawet wtedy, gdy się gubimy.

    Kuznowicz nie idzie na skróty. Pisze z wrażliwością, ale też odwagą, nie boi się ukazać niepewności, lęków i wewnętrznych konfliktów bohatera. Szczególnie poruszające są momenty, gdy Kornel zaczyna dostrzegać inne wersje rzeczywistości, wieloświaty, w których wszystko mogło potoczyć się inaczej. Czy to magia? Może. A może po prostu metafora tego, co przeżywa każdy z nas: pragnienia, żale i pytania o to, kim bylibyśmy, gdyby…
    Z ogromną wrażliwością pokazuje, że nawet jeśli droga do siebie samego jest kręta i bolesna to warto nią iść. Bo gdzieś na jej końcu czeka coś bardzo ważnego: Ty.

    Powolne tempo narracji i introspektywne monologi bohatera tworzą emocjonalnie głęboką opowieść.
    Kornel, ze swoją wrażliwością i potrzebą zrozumienia siebie, stał się postacią bliską sercu, jego wewnętrzna walka w nietolerancyjnym świecie była bolesna, ale pięknie ukazana.
    Taniec, sztuka i muzyka nie tylko dopełniają fabułę, ale stają się symbolicznym językiem emocji, nadając całej historii wyjątkową, niemal zmysłową głębię.


    „Wszechświat między nami” to książka, która rezonuje – szczególnie z młodymi osobami LGBTQ+, ale także z każdym, kto kiedyś czuł się rozdarty między tym, kim jest, a kim powinien być. Kuznowicz pisze odważnie i czule, a jego debiut to nie tylko literatura młodzieżowa z queerowym bohaterem – to uniwersalna, piękna historia o dojrzewaniu, autentyczności i sile marzeń.


    Motyw tańca staje się tu czymś więcej niż pasją, to sposób, w jaki Kornel rozmawia z rzeczywistością, ciałem, samym sobą. Autor opisuje ruch i przestrzeń zmysłowo, ale i z ogromną precyzją, oddając intensywność emocji ukrytych za każdym krokiem i gestem.

    W tle gorąca, pełna kontrastów Barcelona, z jednej strony barwna i żywa, z drugiej samotna, gdy nocą Kornel przemierza ją z pytaniami, na które nie zna jeszcze odpowiedzi.


    „Każde z dotychczas popękanych i rozbitych luster byto świadectwem zmian, które prędzej czy później nastąpią”.


    Wyobraź sobie światy, które istnieją równolegle... i jeden z nich to Twoje wnętrze.
    Gdy rzeczywistość pęka, a emocje przytłaczają, pojawia się nadzieja.
    Tak jest w przypadku Kornela, który na pozór ma wszystko, prestiżowa uczelnia artystyczna, bajkowe miasto i przestrzeń do rozwijania pasji. Ale pod powierzchnią tego „idealnego życia” pulsuje niepokój. Kornel zmaga się z własnymi emocjami, napięciami w relacjach rodzinnych i skomplikowanym uczuciem do chłopaka, które jednocześnie go fascynuje i przeraża.


    Polecam.
    Dla miłośników wrażliwej prozy queerowej narracji, odrobiny magii i tańca, który leczy duszę.
  • Paulina B. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2025-06-16Recenzja zweryfikowana
    Jeśli miałabym wskazać jedną książkę YA, którą powinna przeczytać każda osoba, to byłaby to właśnie ta książka.

    Na pierwszy rzut oka Kornel żyje swoim wymarzonym życiem. Studiuje w elitarnym Instytucie Sztuki, Muzyki i Tańca w Barcelonie, tańczy balet, spełnia marzenia i zakochuje się w pewnym chłopaku. Wszystko wydaje się normalne prawda? Pod tym płaszczykiem kryje się zagubiona dusza, która wcale nie spełnia swoich marzeń, woli tańczyć flamenco ale jego ojciec tego nie akceptuje, a chłopak który mu się podoba okazuje się być kimś zupełnie innym. Do tego czeka na niego bardzo ciężki i intensywny tydzień, który zmieni całe jego życie…

    Flamenco staje się dla Kornela oderwaniem od rzeczywistości w każdym tego słowa znaczeniu. To właśnie jego największa pasja sprawia, że odkrywa czym są wieloświaty. „Wszechświat między nami” to przepiękna podróż przez zakątki serca Kornela, oprószona szczyptą magii. Razem z nim poznajemy jego największe zmartwienia, rozterki miłosne i emocje towarzyszące mu przy każdej cięższej chwili. To wrażliwa historia o poszukiwaniu siebie i swoich uczuć, ale też walka o najskrytsze marzenia. Dostajemy tutaj wątek poświęcony rodzinie Kornela. Ojciec jest bardzo surowy, wymaga niewykonalnego i nie akceptuje pasji do flamenco, a matka z nieznanego im powodu nie przeprowadziła się razem z całą rodziną do Barcelony. Do tego mamy również niezwykle wspierających dziadków, którzy pomagają Kornelowi na nowo odnaleźć siebie w tym wszechświecie.

    „Wszechświat między nami” dał mi schronienie wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebowałam. Otulił mnie niczym ciepły kocyk, otarł łzy wzruszenia i znalazł stałe miejsce w moim sercu. To historia o nas. O zwykłych ludzkich problemach, o przyjaźniach i miłości, o pasjach i niespełnionych ambicjach rodziców, o niezrozumieniu i kłamstwie ale też wybaczaniu i wsparciu. Każdy ma swojej miejsce we wszechświecie. Jedni tańczą balet, a inni flamenco. Uwielbiam fakt, że książka bardzo wyraźnie podejmuje temat neuroróżnorodności, w tym też ADHD. Przybliża te pojęcia i pokazuje jak niektóre wydarzenia wyglądają oczami osób neuroróżnorodnych.

    „Wszechświat między nami” będzie idealny dla tych, którzy poszukują własnej melodii duszy. Uwierzcie mi, poczujecie się zrozumiani przez tę książkę.
  • Anna R. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2025-06-16Recenzja zweryfikowana
    Klimatyczna, przenikająca na wskroś, hipnotyzująca! Właśnie taką fascynującą, subtelną, a zarazem dotykająca najczulszej struny literacką podróż zafundował czytelnikom Maks Kuznowicz. To nie tylko dopełniona pasjonującą koncepcją wieloświatów oraz misternie nakreślonymi, wyrazistymi postaciami opowieść, ale zarazem wzruszająca, przepełniona ogromem emocji, intymna historia o zmaganiu się z ADHD, o destrukcyjnych zaburzeniach odżywiania, skomplikowanych relacjach rodzinnych, jak i o poszukiwaniu własnego miejsca, a nawet prawdziwego, szczerego „ja”. Ostoją tej komfortowej, a równocześnie refleksyjnej opowieści, jest miłość do samego siebie, która okazuje się najtrudniejsza. Bez niej, nie pokochamy nikogo innego, bez niej, nie będziemy w stanie podejmować słusznych decyzji, a zamiast zaznawać wolności i doceniać piękno każdej chwili, staniemy się marionetkami w czyiś rękach. Walka o siebie wymaga ogromnej odwagi, lecz ta przepiękna, delikatnie baśniowa historia w nadzwyczaj błyskotliwy sposób prezentuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, a świat, każda jego cząsteczka, może stać się najpiękniejszym doświadczeniem, bez względu na rozmaite trudności. Krocząc z wypiekami na twarzy po stronnicach tej niespiesznej, głębokiej historii, po raz kolejny doświadczyłam absolutnego zachwytu dla warsztatu pisarskiego Maksa. Bezsprzecznie, włada poetyckim, nadzwyczaj sugestywnym piórem, dlatego wszelkie opisy działają na zmysły, trafiają wprost do serca, czyniąc z czytającego naocznego świadka nakreślonych wydarzeń. Tak, to jedna z tych przeszywających na wskroś, sensualnych opowieści, jakie chłonie się całym sobą, każdą cząstką! "Wszechświat między nami" jest pełną wzruszeń, łez i uśmiechu, dopieszczoną magicznym, odurzającym klimatem, oniryczną opowieścią, w której nie sposób się nie zatracić. To chwytająca za serce, nieszablonowa, nadzwyczaj wartościowa historia o odkrywaniu własnego "ja", o zdobywaniu odwagi do walki o marzenia, lecz także o przepięknej pasji, akceptacji i miłości, tej najważniejszej, absolutnie niezbędnej, do samego siebie! Magiczna i wyjątkowa! Polecam całym sercem!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka