Wspomnienia, sny, myśli (Carl Gustav Jung) - tantis.pl
Xi

Wspomnienia, sny, myśli

Carl Gustav Jung

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Jungpress
Liczba stron: 512

SUPER CENA

Cena detaliczna: 116,69 zł

67,59 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać w piątek
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 63,40 zł

Opis

„Życie zawsze przypominało mi roślinę żyjącą ze swego kłącza. Właściwe życie rośliny jest niewidoczne, tkwi bowiem w kłączu. To, co można ujrzeć nad powierzchnią gruntu, wytrzymuje zaledwie jedno lato, później więdnie — efemeryczna zjawa. Kiedy się pomyśli o nieustannym powstawaniu i przemijaniu życia i kultur, odnosi się wrażenie, że to nieskończona marność; nigdy jednak nie straciłem poczucia, że jest to coś, co żyje i trwa w ciągu wieczystej przemiany. To, co widać, to kwiat — kwiat przemija. Kłącze trwa. (…) W gruncie rzeczy godne opowiadania wydają mi się te tylko wydarzenia z mego życia, w których świat nieprzemijający wdziera się w świat, który przemija. Dlatego też mówię głównie o przeżyciach wewnętrznych. Do nich należą moje sny i marzenia. One też stanowiły tworzywo mej pracy naukowej.” – pisze w swojej autobiografii Carl Gustaw Jung.

W wieku osiemdziesięciu czterech lat, słynny psychoanalityk, po długich namowach zdecydował się opowiedzieć historię swojego życia. Począwszy od wiosny 1957 roku, przez kilka lat Jung odbył serię rozmów z koleżanką i przyjaciółką Anielą Jaffé. Opisuje swoje życie poczynając od najwcześniejszych wspomnień, snów i wizji z okresu dzieciństwa – od nauki w szkole przez studia, małżeństwo i życie rodzinne aż po liczne, egzotyczne podróże.

Jung był intelektualnym klejnotem pochodzącym z końca XIX w. – ukończył medycynę ze specjalizacją w psychiatrii, a  mając 27 lat obronił doktorat na Uniwersytecie w Zurychu. Był profesorem Politechniki Federalnej w Zurychu i Uniwersytetu w Bazylei, otrzymał szereg tytułów honoris causa na wielu uniwersytetach świata, znał gruntownie historię i mitologię współczesną jak i starożytną. Biegły w łacinie, grece, francuskim, czy angielskim, znał także podstawy arabskiego oraz suahili. To niezwykle bogate podłoże intelektualne owocowało ideami, które dzięki Jungowi zmieniły świat, jaki znamy, prezentując obraz psychologii człowieka, która pomaga jednostkom zrozumieć własne życie oraz stanowi mapę drogową pomocną w bardziej świadomym i wypełnionym większym sensem życiu.

W miarę upływu lektury Jung objawia się jako charyzmatyczny,  zajmujący i dowcipny gawędziarz, same zaś „Wspomnienia, sny, myśli” okazują się wciągającym, fascynującym, łatwym w czytaniu dziełem, pełnym bogatych opisów i anegdot o życiu wewnętrznym (i zewnętrznym) jednego z największych umysłów XX stulecia.

Książka jest fascynującą podróżą i może stanowić przydatną podstawę pozwalającą lepiej rozumieć inne pisma Junga. Dla czytelników, którzy są miłośnikami listów, publikacja zawiera wcześniej niepublikowaną korespondencję pomiędzy Jungiem a Freudem oraz innymi znaczącymi osobami.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 933105
Tytuł Wspomnienia, sny, myśli
Autor Carl Gustav Jung
Wydawnictwo Jungpress
Liczba stron 512
Data premiery 2019-01-01
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 21
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.55
Cena detaliczna 116,69 zł
Nasza cena 67,59 zł
Powiązane tematy: Dzień Matki 2023

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Iga H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
"Wspomnienia sny myśli" to książka w której 80-letni Jung konfrontuje wszystko co już wie. Odkrywa obszary ludzkiej aktywności psychicznej i wyraża swoją drogę życiową. Nie jest to lekka lektura, ale myślę, że każda osoba, która interesuje się tym co dzieje się w jej głowie powinna choć raz spojrzeć na te zapiski. Ta autobiografia pozwala lepiej poznać nie tylko samą osobę Junga, ale i teorię jaką głosił.

Grzegorz T.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
"Ludzie zdrowie mogą zyskać tylko wtedy, gdy wydobędą się z bagna codzienności." Niech ten cytat będzie najlepszą inspiracją i zachętą do spojrzenia w głąb siebie. Jung zachęca do prowadzenia dziennika i zapisywania nie tylko swoich myśli, ale i wspomnień i snów. Każdy z tych elementów pozwoli nam odkryć ważną informację o nas samych. Książka do której warto wracać.

Alicja R.

Klient zweryfikowany

5/5
| 25-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Jest to książka do której wracam. Czytałam ją kilka lat wcześniej i byłam zafascynowana koncepcjami Junga. To książka dla osób, które są ciekawe siebie samych i swoich wewnętrznych procesów psychicznych .

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...