Xi

Wspomnienia, sny, myśli

„Życie zawsze przypominało mi roślinę żyjącą ze swego kłącza. Właściwe życie rośliny jest niewidoczne, tkwi bowiem w kłączu. To, co można ujrzeć nad powierzchnią gruntu, wytrzymuje zaledwie jedno lato, później więdnie — efemeryczna zjawa. Kiedy się pomyśli o nieustannym powstawaniu i przemijaniu życia i kultur, odnosi się wrażenie, że to nieskończona marność; nigdy jednak nie straciłem poczucia, żCzytaj więcej

Polecamy inne produkty z serii "Biografie ludzi sztuki" Zobacz wszystkie

„Życie zawsze przypominało mi roślinę żyjącą ze swego kłącza. Właściwe życie rośliny jest niewidoczne, tkwi bowiem w kłączu. To, co można ujrzeć nad powierzchnią gruntu, wytrzymuje zaledwie jedno lato, później więdnie — efemeryczna zjawa. Kiedy się pomyśli o nieustannym powstawaniu i przemijaniu życia i kultur, odnosi się wrażenie, że to nieskończona marność; nigdy jednak nie straciłem poczucia, że jest to coś, co żyje i trwa w ciągu wieczystej przemiany. To, co widać, to kwiat — kwiat przemija. Kłącze trwa. (…) W gruncie rzeczy godne opowiadania wydają mi się te tylko wydarzenia z mego życia, w których świat nieprzemijający wdziera się w świat, który przemija. Dlatego też mówię głównie o przeżyciach wewnętrznych. Do nich należą moje sny i marzenia. One też stanowiły tworzywo mej pracy naukowej.” – pisze w swojej autobiografii Carl Gustaw Jung.

W wieku osiemdziesięciu czterech lat, słynny psychoanalityk, po długich namowach zdecydował się opowiedzieć historię swojego życia. Począwszy od wiosny 1957 roku, przez kilka lat Jung odbył serię rozmów z koleżanką i przyjaciółką Anielą Jaffé. Opisuje swoje życie poczynając od najwcześniejszych wspomnień, snów i wizji z okresu dzieciństwa – od nauki w szkole przez studia, małżeństwo i życie rodzinne aż po liczne, egzotyczne podróże.

Jung był intelektualnym klejnotem pochodzącym z końca XIX w. – ukończył medycynę ze specjalizacją w psychiatrii, a  mając 27 lat obronił doktorat na Uniwersytecie w Zurychu. Był profesorem Politechniki Federalnej w Zurychu i Uniwersytetu w Bazylei, otrzymał szereg tytułów honoris causa na wielu uniwersytetach świata, znał gruntownie historię i mitologię współczesną jak i starożytną. Biegły w łacinie, grece, francuskim, czy angielskim, znał także podstawy arabskiego oraz suahili. To niezwykle bogate podłoże intelektualne owocowało ideami, które dzięki Jungowi zmieniły świat, jaki znamy, prezentując obraz psychologii człowieka, która pomaga jednostkom zrozumieć własne życie oraz stanowi mapę drogową pomocną w bardziej świadomym i wypełnionym większym sensem życiu.

W miarę upływu lektury Jung objawia się jako charyzmatyczny,  zajmujący i dowcipny gawędziarz, same zaś „Wspomnienia, sny, myśli” okazują się wciągającym, fascynującym, łatwym w czytaniu dziełem, pełnym bogatych opisów i anegdot o życiu wewnętrznym (i zewnętrznym) jednego z największych umysłów XX stulecia.

Książka jest fascynującą podróżą i może stanowić przydatną podstawę pozwalającą lepiej rozumieć inne pisma Junga. Dla czytelników, którzy są miłośnikami listów, publikacja zawiera wcześniej niepublikowaną korespondencję pomiędzy Jungiem a Freudem oraz innymi znaczącymi osobami.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
933105
Tytuł
Wspomnienia, sny, myśli
Wydawnictwo
Liczba stron
512
Data premiery
2019-01-01
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
21
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.47
Długość
205
Głębokość
145
Nasza cena
75,34 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Iga H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-18
  "Wspomnienia sny myśli" to książka w której 80-letni Jung konfrontuje wszystko co już wie. Odkrywa obszary ludzkiej aktywności psychicznej i wyraża swoją drogę życiową. Nie jest to lekka lektura, ale myślę, że każda osoba, która interesuje się tym co dzieje się w jej głowie powinna choć raz spojrzeć na te zapiski. Ta autobiografia pozwala lepiej poznać nie tylko samą osobę Junga, ale i teorię jaką głosił.
 • Grzegorz T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-10
  "Ludzie zdrowie mogą zyskać tylko wtedy, gdy wydobędą się z bagna codzienności." Niech ten cytat będzie najlepszą inspiracją i zachętą do spojrzenia w głąb siebie. Jung zachęca do prowadzenia dziennika i zapisywania nie tylko swoich myśli, ale i wspomnień i snów. Każdy z tych elementów pozwoli nam odkryć ważną informację o nas samych. Książka do której warto wracać.
 • Alicja R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-25
  Jest to książka do której wracam. Czytałam ją kilka lat wcześniej i byłam zafascynowana koncepcjami Junga. To książka dla osób, które są ciekawe siebie samych i swoich wewnętrznych procesów psychicznych .
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. czerwca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


933105
Ładowanie...