Xi

Jano i Wito to ulubieni bohaterowie wszystkich maluchów. Chłopcy z entuzjazmem odkrywają świat, który ich otacza. Każdego dnia dowiadują się czegoś nowego oraz podejmują nowe życiowe wyzwania. Zapraszają najmłodszych czytelników do wesołej zabawy i wspólnego przeżywania ciekawych przygód. Dołączysz do nich?

"Jano i Wito. Wito idzie do żłobka" - o czym jest książka?

Nadszedł wielki dzień w życiu Wito: po raz pierwszy idzie do żłobka. Przygotowuje swoje rzeczy. Pakuje ulubiony kocyk i poduszkę. Gdy wchodzi do sali, nie jest zbyt pewny siebie. Nie wie co go czeka za drzwiami. Mama dodaje mu otuchy i zachęca, żeby sprawdził co robią inne dzieci.

Okazuje się, że w żłobku jest masa ciekawych zabawek. Chłopiec poznaje nowych kolegów i zjada smaczne śniadanie. Po posiłku dzieci idą z wychowawczynią na spacer i na plac zabaw. Wito bawi się w piaskownicy, zjeżdża na zjeżdżalni i buja się na huśtawkach.

Zabawa na świeżym powietrzu pobudza dziecięcy apetyt. Kiedy maluchy wracają do sali, od razu dostają pyszną ciepłą zupę. Po obiedzie czas na krótki odpoczynek. Wito opatula się kocykiem w kotki i szybko zasypia.

Czas w żłobku szybko płynie. Pora wrócić do domu! Wito uśmiecha się na myśl, że jutro też przyjdzie do żłobka.

Książeczka dla najmłodszych "Jano i Wito. Wito idzie do żłobka" - opinie

"Jano i Wito. Wito idzie do żłobka" to kolejna propozycja bestsellerowego cyklu ukazującego się nakładem wydawnictwa Mamania. Dotąd sympatyczni bohaterowie pomagali dzieciom w nauce poprawnej wymowy i zachęcali je do ćwiczeń logopedycznych. Seria spotkała się z dużym entuzjazmem czytelników, więc została poszerzona o książeczki opowiadające o codziennych sytuacjach, które mogą spotkać każdego malucha.

Wydawca poleca książkę dla dzieci w wieku 2-5 lat. Opowiadanie Wioli Wołoszyn o pierwszych dniach Wito w żłobku ma na celu pomóc najmłodszym dzieciom i rodzicom w przygotowaniach do tego życiowego wydarzenia. Bohater stara się podjąć wyzwanie i odważnie stawić czoła nowej sytuacji. Jednak nie jest to takie proste. Towarzyszą mu różne, skrajne, emocje. Widząc reakcje Wito mali odbiorcy silnie utożsamiają się z chłopcem, bo sami doświadczają podobnych uczuć.

Autorka podpowiada rodzicom jak mądrze wspierać dziecko w tej ważnej dla niego chwili i jak odpowiednio reagować na wszelkie dziecięce obawy i rozterki.

Prosty w odbiorze tekst opowiadania odpowiada potrzebom i możliwościom poznawczym najmłodszych. Ciepłe kolorowe ilustracje Przemysława Liputa przykuwają dziecięcą uwagę, pobudzają wyobraźnię i budują pozytywny przekaz i przyjemne skojarzenia.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3398490
Ładowanie...