Wczesna interwencja terapeutyczna (Jagoda Cieszyńska) - tantis.pl
Xi

Wczesna interwencja terapeutyczna

Jagoda Cieszyńska, Marta Korendo, Agnieszka Fabisiak-Majcher

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo Edukacyjne
Liczba stron: 328

63,40 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Informacja

Opis

Książka podejmuje najważniejsze zagadnienia, które dotyczą wczesnych działań terapeutycznych, stymulujących rozwój dziecka. Zawarte w niej tematy sprawdzą się głównie podczas opieki nad dziećmi do szóstego roku życia. Ten praktyczny podręcznik oferuje pomoc terapeutom, logopedom, pedagogom, nauczycielom, rodzicom i opiekunom dzieci zdrowych oraz dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju.

Zagadnienia zamieszczone w tej książce dotyczą problemów rozwojowych, pojawiających się we wczesnych latach życia. W przystępny sposób autorki opisują motorykę, spostrzegawczość, słuch, mowę, a także rozwój umiejętności społecznych. W podręczniku znajduje się też wiele przykładowych ćwiczeń, które pomagają w pobudzaniu rozwoju dziecka. Przygotowano je dla każdego etapu rozwojowego.

Dodatkowo książka oferuje wskazówki, ułatwiające uczenie dzieci umiejętności czytania. Na opis tego tematu został przeznaczony cały rozdział podręcznika. Książka jest świetną okazją, by zapoznać się z podstawowymi pojęciami, związanymi z problemami rozwojowymi małych dzieci, nawet w przypadku, gdy nie prowadzi się profesjonalnie zajęć terapeutycznych. Podręcznik umożliwia rodzicom zrozumienie podstawowych pojęć, a także poznanie prostych ćwiczeń, które można wykonać w domu.

Marta Korendo i Jagoda Cieszyńska są profesjonalnymi terapeutkami, które zdobyły wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, wykazującymi problemy w rozwoju mowy, a także dotkniętymi różnymi zespołami chorobowymi. Warto zapoznać się również z innymi książkami oraz materiałami tych autorek, zwłaszcza tymi pomagającymi dzieciom w rozwoju poprawnego mówienia i czytania, a także ułatwiającymi poznawanie nowych słów. Zawierają one wiele ćwiczeń, które rodzice mogą wykonywać razem z dziećmi.

Wydawnictwo Edukacyjne rozpoczęło działalność w 1993 r. Zajmuje się głównie podręcznikami szkolnymi oraz materiałami edukacyjnymi, pomagającymi nauczycielom. W jego ofercie można również znaleźć wzory sprawdzianów lub scenariusze lekcji. Wydawnictwo bierze także udział w organizowaniu wielu wydarzeń edukacyjnych i konferencji naukowych.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 336356
Tytuł Wczesna interwencja terapeutyczna
Autor Jagoda Cieszyńska, Marta Korendo, Agnieszka Fabisiak-Majcher
Wydawnictwo Wydawnictwo Edukacyjne
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 328
Data premiery 2012-07-20
Rok wydania 2007
Wymiary produktu [mm] 23
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.46
Nasza cena 63,40 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Aleksandra O.

Klient zweryfikowany

5/5
| 06-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo ciekawa i pomocna książka. Polecam dla terapeutów.

Monika N.

Klient zweryfikowany

5/5
| 24-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
Dużo praktycznych informacji zebranych w jednej pracy, polecam terapeutom pracującym z małymi pacjentami i rodzicom!

Agnieszka T.

Klient zweryfikowany

5/5
| 08-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka zawiera bardzo bogaty materiał opisujący rozwój dzieci od pierwszych tygodni do 6 roku życia. Przejrzysty, tabelaryczny układ tych treści ułatwia szybkie odszukanie właściwych informacji. Szczególnym walorem pozycji są propozycje ćwiczeń wspierających rozwój dzieci.
Polecam.

Katarzyna N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Świetne wsparcie dla nauczycieli pracującymi z dziećmi z zaburzeniami rozwoju.

Lidia N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Świetne wsparcie dla rodziców dzieci ze stwierdzonymi zaburzeniami rozwoju. Pozwala bliżej przyjrzeć się problemom, z którymi borykają się nasze dzieci, a także zawiera wskazówki, w jaki sposób interweniować, jaki rodzaj terapii wybrać. Polecam.

Adrianna R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książkę powinni przeczytać wszyscy rodzice, choć jest dedykowana głównie tym, których dzieci cierpią na zaburzenia rozwojowe. Klarownie opisano w niej poszczególne etapy rozwoju, a także pokazano, w jaki sposób można wspierać swoje dziecko na każdym z nich. Serdecznie polecam.

Anna G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
To must have dla każdego rodzica. Kupiliśmy za radą Pani z przedszkola. To był strzał w dziesiątkę. Nie sądziłam, że te wszystkie ćwiczenia z książki tak bardzo przypadną do gustu synkowi. To prawda, mają formę zabawy, ale jak dotąd był nastawiony bardzo anty do tego typu aktywności. Wielki ukłon w kierunku autorek. Dziękuję i czekam na kolejne książki.

Gabriela L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Polecam książkę nie tylko nauczycielom, czy terapeutom, ale przede wszystkim rodzicom. Wiele kwestii poruszonych przez autorki, można rozwiązać w domowych warunkach. Nie od razu trzeba iść do specjalisty i stresować dziecko. Uważam, ze bardzo cenny jest dział z ćwiczeniami stymulującymi rozwój dziecka. Są łatwe, a przy systematycznej pracy dają naprawdę wiele. Polecam.

Klaudia F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 22-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Muszę przyznać, że tytuł nie do końca zachęca, jednak treść jak najbardziej. Odkąd przeczytałam tą książkę, to polecam ją wszystkim moim koleżankom, które mają dzieci. Myślę, że powinienem przeczytać ją każdy rodzic bez wyjątku. Naprawdę mamy szansę osobiście wpłynąć na pozytywny rozwój naszych pociech.

Patrycja G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 21-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Super publikacja, która zawiera wiele informacji, do których warto wracać. Uważam, że merytorycznie została napisana na wysokim poziomie. Zawarte w niej stwierdzenia i rady są klarowne i możliwe do wprowadzenia w życie. Wszyscy rodzice powinni do niej zajrzeć.

Martyna M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 15-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Nieoceniona pomoc wychowawcza. W książce znajdziecie wszelkie informacje na temat rozwoju dziecka. Szkoda, że trafiłam na nią tak późno, dopiero gdy córka była w przedszkolu. Najbardziej pomocna była dla mnie treść merytoryczna. Próbowałam też ćwiczyć pisanie z dzieckiem, ale niestety jakoś nam nie szło. Niemniej, nie poddajemy się i będziemy próbować.

Ola E.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 09-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców. Kupiliśmy ją za radą naszego lekarza logopedy. W książce jest mnóstwo przykładów ćwiczeń, które możemy wykonywać z naszym dzieckiem w domowych warunkach. Co najważniejsze, działają! Naprawdę widzimy postępy. Jeśli chcesz wpłynąć na pozytywny rozwój swojego dziecka, to koniecznie zaopatrz się w tą pozycję.

Sabina U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Zdecydowanie nie jest to książka do przeczytania i odłożenia na półkę. Ja przerabiam ją od jakiegoś roku. Mam pozaznaczane najistotniejsze fragmenty, do których często wracam. Ta pozycja jest moją najlepszą przyjaciółką i ciocią „dobra rada” w wielu kwestiach wychowawczych. Polecam z całego serca.

Bogdan U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 25-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Jako terapeuta uważam, że jest to jedna z lepszych pozycji na temat rozwoju dziecka. Świetne opracowanie merytoryczne, mnóstwo przykładów oraz ćwiczeń. Do tego bogato ilustrowana. Treść jest przystępna dla każdego czytelnika. Autorki starały się nie używać fachowego słownictwa. Polecam z całego serca.

Aldona P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Polecam wszystkim osobom, które mają jakąkolwiek styczność z dziećmi. Książka została napisana przez doświadczone terapeutki. To takie kompendium wiedzy o rozwoju dziecka do 6 roku życia. Mi, jako rodzicowi bardzo podobał się dział ze wskazówkami, dotyczącymi nauki czytania. Moje dziecko było bardzo oporne w tej kwestii i te rady bardzo nam pomogły.

Monika W.

Klient zweryfikowany

5/5
| 24-08-2012 | Recenzja zweryfikowana
Doskonała książka zarówno dla terapeutów, rodziców i babć.Sama jestem po terapii pedagogicznej, ale z tej książki mogę się jeszcze wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Gorąco polecam.Monika

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...