Xi

Wczesna interwencja terapeutyczna

Książka podejmuje najważniejsze zagadnienia, które dotyczą wczesnych działań terapeutycznych, stymulujących rozwój dziecka. Zawarte w niej tematy sprawdzą się głównie podczas opieki nad dziećmi do szóstego roku życia. Ten praktyczny podręcznik oferuje pomoc terapeutom, logopedom, pedagogom, nauczycielom, rodzicom i opiekunom dzieci zdrowych oraz dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju.Zagadnienia zaCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: WE
 • Data premiery: 2012-07-20
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 328
 • Wymiary: 23

Książka podejmuje najważniejsze zagadnienia, które dotyczą wczesnych działań terapeutycznych, stymulujących rozwój dziecka. Zawarte w niej tematy sprawdzą się głównie podczas opieki nad dziećmi do szóstego roku życia. Ten praktyczny podręcznik oferuje pomoc terapeutom, logopedom, pedagogom, nauczycielom, rodzicom i opiekunom dzieci zdrowych oraz dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju.

Zagadnienia zamieszczone w tej książce dotyczą problemów rozwojowych, pojawiających się we wczesnych latach życia. W przystępny sposób autorki opisują motorykę, spostrzegawczość, słuch, mowę, a także rozwój umiejętności społecznych. W podręczniku znajduje się też wiele przykładowych ćwiczeń, które pomagają w pobudzaniu rozwoju dziecka. Przygotowano je dla każdego etapu rozwojowego.

Dodatkowo książka oferuje wskazówki, ułatwiające uczenie dzieci umiejętności czytania. Na opis tego tematu został przeznaczony cały rozdział podręcznika. Książka jest świetną okazją, by zapoznać się z podstawowymi pojęciami, związanymi z problemami rozwojowymi małych dzieci, nawet w przypadku, gdy nie prowadzi się profesjonalnie zajęć terapeutycznych. Podręcznik umożliwia rodzicom zrozumienie podstawowych pojęć, a także poznanie prostych ćwiczeń, które można wykonać w domu.

Marta Korendo i Jagoda Cieszyńska są profesjonalnymi terapeutkami, które zdobyły wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, wykazującymi problemy w rozwoju mowy, a także dotkniętymi różnymi zespołami chorobowymi. Warto zapoznać się również z innymi książkami oraz materiałami tych autorek, zwłaszcza tymi pomagającymi dzieciom w rozwoju poprawnego mówienia i czytania, a także ułatwiającymi poznawanie nowych słów. Zawierają one wiele ćwiczeń, które rodzice mogą wykonywać razem z dziećmi.

Wydawnictwo Edukacyjne rozpoczęło działalność w 1993 r. Zajmuje się głównie podręcznikami szkolnymi oraz materiałami edukacyjnymi, pomagającymi nauczycielom. W jego ofercie można również znaleźć wzory sprawdzianów lub scenariusze lekcji. Wydawnictwo bierze także udział w organizowaniu wielu wydarzeń edukacyjnych i konferencji naukowych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
336356
Tytuł
Wczesna interwencja terapeutyczna
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
328
Data premiery
2012-07-20
Rok wydania
2007
Wymiary produktu [mm]
23
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.46
Długość
235
Głębokość
165
Wysokość
15
Nasza cena
49,59 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
22 recenzji
 • 5
  21
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Aleksandra O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-06
  Bardzo ciekawa i pomocna książka. Polecam dla terapeutów.
 • Monika N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-24
  Dużo praktycznych informacji zebranych w jednej pracy, polecam terapeutom pracującym z małymi pacjentami i rodzicom!
 • Agnieszka T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-08
  Książka zawiera bardzo bogaty materiał opisujący rozwój dzieci od pierwszych tygodni do 6 roku życia. Przejrzysty, tabelaryczny układ tych treści ułatwia szybkie odszukanie właściwych informacji. Szczególnym walorem pozycji są propozycje ćwiczeń wspierających rozwój dzieci.
  Polecam.
 • Katarzyna N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-18
  Świetne wsparcie dla nauczycieli pracującymi z dziećmi z zaburzeniami rozwoju.
 • Lidia N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Świetne wsparcie dla rodziców dzieci ze stwierdzonymi zaburzeniami rozwoju. Pozwala bliżej przyjrzeć się problemom, z którymi borykają się nasze dzieci, a także zawiera wskazówki, w jaki sposób interweniować, jaki rodzaj terapii wybrać. Polecam.
 • Adrianna R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-11
  Książkę powinni przeczytać wszyscy rodzice, choć jest dedykowana głównie tym, których dzieci cierpią na zaburzenia rozwojowe. Klarownie opisano w niej poszczególne etapy rozwoju, a także pokazano, w jaki sposób można wspierać swoje dziecko na każdym z nich. Serdecznie polecam.
 • Anna G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  To must have dla każdego rodzica. Kupiliśmy za radą Pani z przedszkola. To był strzał w dziesiątkę. Nie sądziłam, że te wszystkie ćwiczenia z książki tak bardzo przypadną do gustu synkowi. To prawda, mają formę zabawy, ale jak dotąd był nastawiony bardzo anty do tego typu aktywności. Wielki ukłon w kierunku autorek. Dziękuję i czekam na kolejne książki.
 • Gabriela L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Polecam książkę nie tylko nauczycielom, czy terapeutom, ale przede wszystkim rodzicom. Wiele kwestii poruszonych przez autorki, można rozwiązać w domowych warunkach. Nie od razu trzeba iść do specjalisty i stresować dziecko. Uważam, ze bardzo cenny jest dział z ćwiczeniami stymulującymi rozwój dziecka. Są łatwe, a przy systematycznej pracy dają naprawdę wiele. Polecam.
 • Klaudia F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Muszę przyznać, że tytuł nie do końca zachęca, jednak treść jak najbardziej. Odkąd przeczytałam tą książkę, to polecam ją wszystkim moim koleżankom, które mają dzieci. Myślę, że powinienem przeczytać ją każdy rodzic bez wyjątku. Naprawdę mamy szansę osobiście wpłynąć na pozytywny rozwój naszych pociech.
 • Patrycja G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-21
  Super publikacja, która zawiera wiele informacji, do których warto wracać. Uważam, że merytorycznie została napisana na wysokim poziomie. Zawarte w niej stwierdzenia i rady są klarowne i możliwe do wprowadzenia w życie. Wszyscy rodzice powinni do niej zajrzeć.
 • Martyna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Nieoceniona pomoc wychowawcza. W książce znajdziecie wszelkie informacje na temat rozwoju dziecka. Szkoda, że trafiłam na nią tak późno, dopiero gdy córka była w przedszkolu. Najbardziej pomocna była dla mnie treść merytoryczna. Próbowałam też ćwiczyć pisanie z dzieckiem, ale niestety jakoś nam nie szło. Niemniej, nie poddajemy się i będziemy próbować.
 • Ola E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-09
  Pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców. Kupiliśmy ją za radą naszego lekarza logopedy. W książce jest mnóstwo przykładów ćwiczeń, które możemy wykonywać z naszym dzieckiem w domowych warunkach. Co najważniejsze, działają! Naprawdę widzimy postępy. Jeśli chcesz wpłynąć na pozytywny rozwój swojego dziecka, to koniecznie zaopatrz się w tą pozycję.
 • Sabina U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Zdecydowanie nie jest to książka do przeczytania i odłożenia na półkę. Ja przerabiam ją od jakiegoś roku. Mam pozaznaczane najistotniejsze fragmenty, do których często wracam. Ta pozycja jest moją najlepszą przyjaciółką i ciocią „dobra rada” w wielu kwestiach wychowawczych. Polecam z całego serca.
 • Bogdan U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Jako terapeuta uważam, że jest to jedna z lepszych pozycji na temat rozwoju dziecka. Świetne opracowanie merytoryczne, mnóstwo przykładów oraz ćwiczeń. Do tego bogato ilustrowana. Treść jest przystępna dla każdego czytelnika. Autorki starały się nie używać fachowego słownictwa. Polecam z całego serca.
 • Aldona P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Polecam wszystkim osobom, które mają jakąkolwiek styczność z dziećmi. Książka została napisana przez doświadczone terapeutki. To takie kompendium wiedzy o rozwoju dziecka do 6 roku życia. Mi, jako rodzicowi bardzo podobał się dział ze wskazówkami, dotyczącymi nauki czytania. Moje dziecko było bardzo oporne w tej kwestii i te rady bardzo nam pomogły.
 • Monika W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2012-08-24
  Doskonała książka zarówno dla terapeutów, rodziców i babć.Sama jestem po terapii pedagogicznej, ale z tej książki mogę się jeszcze wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Gorąco polecam.Monika
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. czerwca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


336356
Ładowanie...