Xi

W pułapce niepokoju. Jak przechytrzyć własny mózg i przestać się zamartwiać

David A. Carbonell to kliniczny psycholog specjalizujący się w pracy z ludźmi z zaburzeniami lękowymi. Ma wieloletnie doświadczenie, co daje mu szerokie spojrzenie na tego typu dysfunkcje. W swojej książce zatytułowanej „W pułapce niepokoju. Jak przechytrzyć własny mózg i przestać się zamartwiać" udziela prostych do zastosowania w codziennym życiu rad, które poprawią jakość życia wszystkim zmagająCzytaj więcej

Polecamy podobne produkty

David A. Carbonell to kliniczny psycholog specjalizujący się w pracy z ludźmi z zaburzeniami lękowymi. Ma wieloletnie doświadczenie, co daje mu szerokie spojrzenie na tego typu dysfunkcje. W swojej książce zatytułowanej „W pułapce niepokoju. Jak przechytrzyć własny mózg i przestać się zamartwiać" udziela prostych do zastosowania w codziennym życiu rad, które poprawią jakość życia wszystkim zmagającym się z różnego rodzaju lękami.

Autor odwołuje się przede wszystkim do dwóch nurtów psychologicznych - terapii akceptacji i zaangażowania oraz terapii poznawczo-behawioralnej. Publikacja uświadamia czytelników, że mogą sobie pomóc i sprawić, że niepokój zostawią daleko za sobą.

David A. Carbonell ciekawie i w przystępny sposób tłumaczy, dlaczego stare strategie służące do zwalczania lęku nie działają i wyjaśnia, czemu zazwyczaj jest tak, że nasze wysiłki pozbycia się niepokoju nie odnoszą sukcesu. Zachęca do konkretnych działań, które są w stanie przerwać błędne koło zamartwiania się. Pomaga też spojrzeć na własne lęki z dystansem, co jest niezwykle przydatną umiejętnością.

Lęk jest człowiekowi potrzebny. Stanowi sygnał ostrzegawczy oraz przewiduje możliwe zagrożenie i niebezpieczeństwo. Nie warto zatem lęku ignorować. Czytanie sygnałów płynących z ciała jest ważną i cenną umiejętnością. Czasem jednak dochodzi do tego, że lęk zaczyna dominować w naszym życiu. Staje się wówczas patologiczny, utrudnia funkcjonowanie, nie pozwala na swobodę, a w rezultacie prowadzi do zaburzeń. Nasza codzienność staje się koszmarem. Nieustanny niepokój, nieadekwatny do bodźców odbiera radość życia. Ciągła obawa rodzi napięcie w ciele i w psychice. Warto spróbować sobie pomóc i uświadomić sobie, ze życie bez lęku jest możliwe.

Książka „W pułapce niepokoju. Jak przechytrzyć własny mózg i przestać się zamartwiać", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, pomaga wszystkim, którzy doświadczają lękowego paraliżu. Jest też dużym wsparciem dla psychologów pracujących na co dzień z klientami, którzy nie radzą sobie z niepokojem. Wskazówki autora nie są skomplikowane, a treść napisana jest przystępnym, zrozumiałym językiem.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
734796
Tytuł
W pułapce niepokoju. Jak przechytrzyć własny mózg i przestać się zamartwiać
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
240
Data premiery
2017-09-12
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
230 x 155 x 14
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.38
Długość
230
Głębokość
155
Wysokość
14
Nasza cena
34,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Małgorzata K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-26
  Polecam, wiedza w pigułce i bardzo praktyczne wyjaśnienia, przykłady.
 • Danuta A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-13
  Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zawsze dobre książki. Jeżeli mam już coś wybrać pierwsze na co patrzę to właśnie wydawca. Tym razem mam w moich rękach poradnik dla osób, które często wpadają w pułapkę zamartwiania. Z lektury można dowiedzieć się jak można prawidłowo podejść do problemu, a liczne przykłady ułatwiają zrozumienie o czym jest mowa. Przystępny język jest naprawdę zabawny, co pozwala się wyluzować.
 • Marta G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-11-09
  Najlepsza książka jaką w życiu przeczytałam. Bardzo pomocna dla psychologów jak i ich pacjentów. Konkretna bez owijania w bawełne. Każdy znajdzie tam część siebie. Jestem bardzo zadowolona z jej zakupu.
 • H K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-05-23
  Jestem zadowolony z dokonanego zakupu. Książka spełniła moje oczekiwania,to doskonały poradnik. Jest pomocna w pracy z pacjentami. Napisana prostym językiem i może służyć nie tylko profesjonalistom. Polecam
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. maja, wtorek
0,00 zł
734796
Ładowanie...