Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 0-2  » Książeczki z okienkami

Najczęściej kupowane razem

W kółko to samo. Wieś
5/5
44,79 zł
W kółko to samo LAS
praca zbiorowa
37,39 zł
2 produkty
wartość produktów w zestawie:
82,18 zł

"W kółko to samo" to seria książeczek dla dzieci, która zachęca je do składania sylab i wypowiadania pierwszych wyrazów, uczy spostrzegawczości, a przy tym dostarcza sporej dawki zabawy. Każdy z elementów serii poświęcony jest konkretnemu tematowi, dzięki czemu dzieci przyswajają wyrazy w pewien sposób ze sobą powiązane.

Poznanie nazw wiejskich zwierząt, nazw ciała i nauka liczenia nigdy nie było tak proste! Wszystko za sprawą wykorzystania jednego z podstawowych mechanizmów uczenia dzieci. Mowa oczywiście o powtarzaniu. Osłuchanie się z dźwiękiem i powiązanie go z wizualnym odpowiednikiem to prosta droga do nauczenia dziecka pierwszych słów. Dzięki tej książeczce dziecko pozna zwierzęta mieszkające na wsi. Koń, krowa, owca, świnia, kura, gęś, kot, królik... Rozkładówki przedstawiają realistyczne fotografie 20 wiejskich zwierzaków, które przewijają się przez całą książkę - czasem z zaburzeniem proporcji, do góry nogami, a wszystko po to, by pracować nad spostrzegawczością malucha.

"W kółko to samo" to seria, w której drzemie duży potencjał i warto wykorzystać go w pełni. Korzystanie z książeczki nie zawsze musi mieć identyczny przebieg. Możecie zaczynać od powtarzania tego samego wyrazu lub sylaby, możecie mówić śpiewnym głosem, by jeszcze bardziej skupić dziecięcą uwagę. Kolejny ważny etap to odszukiwanie odpowiednich obrazków i pokazywanie palcem. Bazując na prostych poleceniach od autorki, bez problemu stworzysz własne pytania. Ważną strategią w nauce mowy jest stosowanie pauz i pozwalanie dziecku na odpowiedź: bez presji, poganiania i zbyt szybkiego udzielania odpowiedzi przez dorosłego. Cierpliwość i wytrwałość popłaca, bo efekty przyjdą mimo robienia w kółko tego samego;)

Przygoda z książką nie musi kończyć się w momencie, gdy dziecko potrafi nazwać wszystkie zwierzęta i wie, jakie dźwięki wydają. Rozszerzeniem książki są Karty Montessori Wieś 40 kart memory i 12 kart tworzących układankę. Starsze dzieci i maluchy doskonale odnajdą się w grze, w której każdy znajdzie coś na miarę swoich możliwości i umiejętności: młodsi obrazki i wyrazy dźwiękonaśladowcze znane z książeczki, starszaki z chęcią dadzą pokaz spostrzegawczości i ograją rodziców w memory.

Twarde kartonowe kartki w kształcie kwadratu to znana i sprawdzona forma. Wytrzymają wiele czytelniczych sesji i dotykanie przez głodne wiedzy rączki.

Diagram to polskie wydawnictwo, którego misją jest wspieranie w rozwoju dzieci w wieku 0-6 lat. Książki i pomoce edukacyjne tworzone są z dbałością o każdy szczegół.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Joanna A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 13-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo ładna ksiązeczka dla dzieci. Nie dość że uczy je tego jak wygląda wieś, to jeszcze uczy wypiadania pierwszych słów. Bardzo podoba mi się zę ilustracje wiernie odwzorowują zwierzęta.

Monika F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 05-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Uwielbiam materiały wydawnictwa Diagram i życzę im jak najwięcej sukcesów, tworzą rzeczy w stylu który bardzo do mnie przemawia - piękne naturalne rysunki, z autentycznym odwzorowaniem prawdziwych obiektów, nauka czytania poprzez zabawę, tutaj mamy rozpoznawanie zwierzątek, więc możemy równolegle ćwiczyć dwie umiejętności. Kolejne powtórki nie nużą ani nie męczą dzieci, rysunki są pokazywane z różnych stron, więc za każdym razem trzeba rozpoznać coś trochę innego. Jak zwykle świetna robota - polecam.

Violetta U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Staramy się kreatywnie spędzać czas z naszym maluchem, dlatego zdecydowałam się zamówić "W kółko to samo. Wieś" to bardzo fajna książka, ponieważ z czasem można rozszerzyć naukę i dokupić karty Montessori Wieś. Podoba mi się, że rysunki są bardzo autentyczne. Twarde, kartonowe strony to również plus - małe rączki czasem nie są delikatne. Na teraz córka jest bardzo aktywna podczas nauki, więc zakup uważam za udany.

Dostawa

3113596
Ładowanie...