Xi
 » Gry  » Gry planszowe  » Logiczne

Każdy miłośnik gier logicznych doskonale zna serię Smart Games. Przestrzenne łamigłówki mają wierne grono fanów w różnym wieku - zarówno dzieci, jak i dorosłych - a grupa ta wciąż rośnie w siłę, bo producent serii wciąż wypuszcza nowe warianty kultowej gry. 

Zestawy przeznaczone dla najmłodszych graczy często odwołują się do motywów z popularnych bajek: scenariusz prezentowanego modelu oparty jest na historii przesympatycznych Trzech Małych Świnek.

Jak grać w Smart Games: Trzy Małe Świnki?

Różowe trio znalazło się w tarapatach: w ślad za naszymi bohaterkami podąża Wielki Zły Wilk, który ostrzy sobie zęby na najbliższy posiłek. Celem każdego z 48 zadań zawartych w grze jest pomoc świnkom w ucieczce przed niebezpieczeństwem.

Podobnie, jak w każdej grze z serii Smart Games - zadania ułożone są w kolejności od najprostszych do najtrudniejszych. Gracz ma do dyspozycji planszę i elementy układanki, przedstawiające postaci świnek i wilka oraz domki z trawnikiem. Każde zadanie rozpoczynamy od odtworzenia na planszy układu startowego, którego wzór znajdziemy w załączonej instrukcji. 

Następny krok to dopasowanie pozostałych elementów:

  • jeśli w danym zadaniu znajduje się wilk, należy schować świnki w domkach;

  • jeżeli wilk jest nieobecny, gracz musi wypełnić pozostałe na planszy pola.

Gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku +3 lat. Poziom trudności zadań jest dostosowany do możliwości kilkulatków - jeśli jednak rozwiązanie któregoś z nich sprawia maluchowi kłopot, rysunek prawidłowego układu można podejrzeć w instrukcji gry.

Trzy Małe Świnki (PL) Smart Games - korzyści z gry

Wysoka wartość edukacyjna jest niekwestionowanym atutem wszystkich tytułów z serii Smart Games. Rozwiązywanie przestrzennych łamigłówek rozwija umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, poprawia pamięć i koncentrację, stymuluje kreatywność w rozwiązywaniu problemów.

Trzy Małe Świnki (PL) Smart Games - opinie

Walory edukacyjne i rozrywkowe prezentowanej gry przyniosły jej międzynarodową popularność: Trzy Małe Świnki zostały wyróżnione branżowymi nagrodami na tak dużych rynkach, jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania, a doskonałe wyniki sprzedażowe i wyrazy uznania użytkowników bezapelacyjnie potwierdzają jej wartość. Propozycja Smart Games cieszy się dużą popularnością także w Polsce.

Elementy zestawu:

  • plansza do gry

  • 3 elementy układanki z domkami

  • 3 figurki małych świnek

  • 1 figurka Wielkiego Złego Wilka

  • książeczka z 48 zadaniami i ich rozwiązaniami

  • książeczka obrazkowa z bajką

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Joanna

Klient zweryfikowany

5/5
| 02-06-2022 | Recenzja zweryfikowana
Świetna zabawa, bardzo dobrze wykonana gra (ładne kolory, dobre tworzywo, wytrzymała), świetny pomysł na wspólną zabawę z dzieckiem lub na samodzielną zabawę dziecka. Nasz 4-latek zaczął zabawę od lektury dołączonej obrazkowej książeczki o trzech świnkach i sam zrozumiał, że jak jest dzień świnki są bezpieczne (zabawa bez wilka) i bawią się na dworze poza domkami, a kiedy zaczyna się noc przychodzi wilk i świnki wracają do domków.

Sylwia A.

Klient zweryfikowany

5/5
| 04-12-2021 | Recenzja zweryfikowana
Super gra. Na dłuższą chwilę zajmie nawet bardzo energiczne dziecko. Nasza czterolatka sięga po nią bardzo często. Zna już zasady, więc nie potrzebuje towarzystwa osoby dorosłej, aby w nią zagrać. Poziom trudności zadań wzrasta stopniowo, co jest bardzo ważne przy grach dla jednej osoby. Dwu i pół latka też zaczyna po nią sięgać, jednak z poprawnym ułożeniem domków ma jeszcze pewne problemy i tu trzeba jej przyjść pomocą.
Produkt wykonany z dbałością o każdy szczegół. Figurki świnek i wilka wykonane zostały z przyjemnego gumoplastiku. Są solidne, a zarazem odrobinę miękkie. Twarzyczki świnek są przeurocze, aż chce się je uratować przed wilkiem. Figurki umieszczone na planszy nie wypadają z niej. W grę można grać w dwóch wariantach, z wilkiem lub bez niego. Oba warianty mają różne stopnie trudności. Największą zaletą tej gry jest fakt, że pomimo wielokrotnego grania w nią, dziecko nie zapamięta rozwiązania danego zadania i za każdym razem będzie musiało pomyśleć jak ułożyć domki. Gra bardzo interesująca. Pobudza dzieci do myślenia, manipulowania przedmiotami, kombinowania. Wielkość elementów jest idealnie dopasowana do rączek dziecka. Nie są one ani za duże ani za małe. Gra wciąga nawet i dorosłych. Przyznam się, że sama po Nią sięgam. Zadania z kategorii łatwych rozwiązuję błyskawicznie. Ale ten z poziomu master wymagają chwili skupienia nawet u mnie. Kolorystyka gry jest bardzo przyjemna. Kartonowe opakowanie jest bardzo solidne. Idealnie mieści wszystkie elementy gry. Jedyny minus jaki dostrzegam to trwałość książeczki. Co prawda nie jest to zwykły, miękki papier, ale jak dla mnie, rodzica trójki dzieci, w tym raczkującego, ciekawego świata niemowlaka, kartki mogłyby być pokryte plastikiem, aby małe rączki ich nie poniszczyły. Nie żałuję ani złotówki wydanej na tę grę. I na inne z serii smart games również. Posiadamy ich w domu 4. Gorąco polecam.

Danuta K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 25-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Świetna gra logiczna już dla przedszkolaka, wykonana solidnie.

Ilona G.

Klient zweryfikowany

4/5
| 13-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Produkt zgodny z opisem. Fajnie, interesuje dzieci gorąco polecam.

Dostawa

2953724
Ładowanie...