Xi

Terapia poznawczo-behawioralna i zaburzenia odżywiania

Zaburzenia jedzenia to jednostki chorobowe, które ogólnie cechują się zaburzeniami łaknienia na podłożu psychicznym. Wśród nich wyróżnia się między innymi bulimię, anoreksję czy kompulsywne objadanie się. Osoba dotknięta którymś z zaburzeń odżywiania często też zmaga się z innymi problemami - depresją, działaniami autodestrukcyjnymi czy nałogami. To niezwykle utrudnia codzienne funkcjonowanie orazCzytaj więcej

Polecamy podobne produkty

Zaburzenia jedzenia to jednostki chorobowe, które ogólnie cechują się zaburzeniami łaknienia na podłożu psychicznym. Wśród nich wyróżnia się między innymi bulimię, anoreksję czy kompulsywne objadanie się. Osoba dotknięta którymś z zaburzeń odżywiania często też zmaga się z innymi problemami - depresją, działaniami autodestrukcyjnymi czy nałogami. To niezwykle utrudnia codzienne funkcjonowanie oraz znacząco obniża jakość życia. Nieleczone zaburzenia jedzenia mogą prowadzić do choroby, kalectwa a nawet śmierci. Dlatego tak ważne jest niesienie odpowiedniej, skutecznej pomocy osobom chorym. Pomocni są zarówno psycholodzy, jak i psychiatrzy i dietetycy.

Christopher Fairburn jest brytyjskim badaczem i psychiatrą - znanym i cenionym specjalistą do spraw zaburzeń odżywiania. Wraz ze współpracownikami napisał książkę „Terapia poznawczo-behawioralna i zaburzenia odżywiania", która na polskim rynku okazała się dzięki Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka jest pozycją obowiązkową dla wszystkich terapeutów, psychiatrów i psychologów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę.

Autorzy „Terapii poznawczo-behawioralnej i zaburzeń odżywiania" w oparciu o wiele badań naukowych, udzielają licznych, konkretnych wskazówek. To duży walor publikacji, że język teorii przekłada na praktykę. W książce szczegółowo opisano, w jaki sposób dostosować terapię poznawczo-behawioralną do potrzeb konkretnego pacjenta, a także jak zaadaptować ją do pracy terapeutycznej z nastolatkami oraz pacjentami wymagającymi leczenia w szpitalu.

Książka jest pierwszym solidnym i rzetelnym przewodnikiem po wzmocnionej terapii poznawczo-behawioralnej (CBT-E) - najnowszym, potwierdzonym badaniami naukowymi sposobem leczenia zaburzeń odżywiania. Pokazują, jak ujęcie transdiagnostyczne konkretnie wykorzystać w leczeniu osób, zmagających się z którymś z zaburzeń jedzenia. Autorzy nie zapominają też, że osoby dotknięte bulimią czy anoreksją, zmagają się także z tak zwanymi zaburzeniami współistniejącymi. W związku z tym udzielają również wskazówek, w jaki sposób można sobie z nimi radzić w procesie terapeutycznym. To wartościowa i ubogacająca publikacja, która z jednej strony zbiera wszystkie najważniejsze informacje na temat terapii poznawczo-behawioralnej oraz zaburzeń odżywiania, a z drugiej dostarcza wielu nowych treści opartych na rzetelnych badaniach naukowych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
362710
Tytuł
Terapia poznawczo-behawioralna i zaburzenia odżywiania
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
374
Data premiery
2013-05-02
Rok wydania
2013
Wymiary produktu [mm]
240 x 170
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.44
Długość
240
Głębokość
24
Wysokość
20
Nasza cena
62,87 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Paula U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-26
  Pracuje z osobami, które maja różne zaburzenia od dawna. szukałam czegoś żeby trochę się doskzolikć z najnowszych wyników i odświerzyc trochę wiedzę. ten podręcznik jest naprawdę super opcją. Ma masę informacji i jest konkretny. Nawet bardzo. Nie ma jakiegoś lania wody i picu picu tylko faktycznie pokazuje sedno problemu i jak go leczyć. Zdecydowanie warty uwagi produkt. Polecam bardzo innym pracującym w tym zakresie.
 • Honorata H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-25
  Idealny podręcznik dla oso.ob pracujących przy terapii osób z zaburzeniami odżywiania. Jest szczegółowy i konkretny. Nie ma przysłowiowego lania wody tylko wszystko jest zwięźle i na temat. Myślę, że nada się też dla syudentów jako lektura dodatkowa, uzupełniająca. Dla osób pracujących terapeutycznie będzie to ekstra przwodnik, skarbnica wiedzy na temat jak leczyć zaburzenia odżywiania . Polecam serdecznie.
 • Grazyna B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-23
  Szukałam lektury, któ®a uzupełni trochę moja wiedzę, bo dopiero się uczę na psychologa. Książka bardzo konkretna. Ma wszystko czgeo może potrzebować osoba do pracy z pacjentem, który choruje na zaburzenia odżywiania. Nie tylko wyjaśnia kwintesencję problemu, ale tez pokazuje jak najskuteczniej się za niego zabrać. Myślę, ze. z czystym sumneiniem mogę polecić tą pozycję osobom które studiują i potrzebują dodatkowej wiedzy.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł
362710
Ładowanie...