Xi

Terapia poznawcza zaburzeń lękowych

"Terapia poznawcza zaburzeń lękowych" Adriana Wellsa to zwięzły i praktyczny podręcznik terapii poznawczej przeznaczony zarówno dla doświadczonych psychoterapeutów, jak i tych, którzy stawiają w tej dziedzinie dopiero pierwsze kroki.Terapia poznawcza stanowi jeden z rodzajów terapii poznawczo-behawioralnej, w ramach której pacjent bada i interpretuje swoje emocje, myśli i zachowania. W konsekwencjCzytaj więcej

"Terapia poznawcza zaburzeń lękowych" Adriana Wellsa to zwięzły i praktyczny podręcznik terapii poznawczej przeznaczony zarówno dla doświadczonych psychoterapeutów, jak i tych, którzy stawiają w tej dziedzinie dopiero pierwsze kroki.

Terapia poznawcza stanowi jeden z rodzajów terapii poznawczo-behawioralnej, w ramach której pacjent bada i interpretuje swoje emocje, myśli i zachowania. W konsekwencji może dzięki temu zmodyfikować sposób postrzegania różnych sytuacji, w których się znajduje - a to może pomóc w poprawie nastroju lub zmianie sposobu postępowania. Podstawowym założeniem tej terapii jest fakt, że sposób interpretowania wydarzeń ma istotny wpływ na to, jak się zachowujemy. Do zaburzeń emocjonalnych dochodzi bowiem wtedy, gdy nasze myśli są niezgodne z tym, co naprawdę się dzieje.

Adrian Wells jest profesorem psychologii klinicznej i eksperymentalnej na Uniwersytecie w Manchesterze oraz Uniwersytecie Nauki i Technologii w Trondheim w Norwegii. Jest znany na całym świecie ze swojego wkładu w zrozumienie mechanizmów psychopatologicznych oraz twórcą wielu skutecznych, łatwych do zastosowania technik poznawczych. W "Terapii poznawczej zaburzeń lękowych" przedstawia ogólne omówienie diagnozy i podstawowych cech tytułowej terapii, a także praktyczne wskazówki dotyczące opracowywania i wykonywania eksperymentów behawioralnych, zadań domowych oraz metod reatrybucji werbalnej. Książka zawiera również kwestionariusze, skale ocen oraz inne materiały, które można wykorzystać w pracy z pacjentem.

"Terapia poznawcza zaburzeń lękowych" oparta jest na bogatym doświadczeniu autora i wynikach jego wieloletnich badań. Autor wyczerpująco omawia poznawczy model zaburzeń lękowych i pokazuje, w jaki sposób szczegółowe poznawcze konceptualizacje konkretnych zaburzeń decydują o wyborze interwencji terapeutycznych. Książka zawiera najbardziej aktualną teorię zaburzeń lękowych, która w dużej mierze została stworzona właśnie przez Adriana Wellsa.

Jego opracowanie kładzie nacisk na projektowanie i wdrażanie interwencji tytułowej terapii. Zawiera szczegółowe omówienie poznawczych modeli zaburzeń lękowych, nowe kierunki ich rozwoju, najnowsze zastosowania terapii, liczne przykłady kliniczne oraz dokładną charakterystykę zaburzeń lękowych. Wszystko to sprawia, że "Terapia poznawcza zaburzeń lękowych" to wyjątkowo wartościowa lektura poświęcona tym zagadnieniom.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
223840
Tytuł
Terapia poznawcza zaburzeń lękowych
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
368
Data premiery
2010-02-22
Rok wydania
2010
Wymiary produktu [mm]
229 x 158
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.57
Długość
230
Głębokość
23
Wysokość
20
Nasza cena
49,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,7/5
6 recenzji
 • 5
  4
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Zbigniew J. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-04-12
  W książce znalazłem sporo przydatnych sugestii oraz kilka rozwiązań, których nie mogłem zastosować w swoim przypadku. Niemniej jednak ta pozycja dała mi pewien wgląd na poszczególne procesy, które warte są wypróbowania. Bardzo ciekawa teoria na temat działania umysłu.
 • Emilia C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-11
  Jak tylko zobaczyłam tę książkę w księgarni, to od razu wiedziałam, ze muszę ją mieć. Jest świetnie napisana, dużo obrazowych przykładów, dużo ćwiczeń, dużo ciekawych informacji. Nie ma co się dziwić, ze ta pozycja zgarnia same pozytywne opinie. Owszem, momentami autor pisze dość sucho,, no ale czasem teorie trzeba przekazać i nie da się tego zrobić w inny sposób. Reasumując, jestem zadowolona i uważam tą pozycję za naprawdę kompetentne źródło wiedzy. Polecam.
 • Janina K. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-04-11
  Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Podejście dr. Wellsa do leczenia zaburzeń psychicznych jest przemyślane a dążenie do stworzenia holistycznych struktur leczenia, spójne. Terapia poznawcza to klucz pozwalający dotrzeć do prawdziwego źródła cierpienia psychicznego. Z uwagi na ściśle fachową terminologię książkę polecam przede wszystkim specjalistom.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł
223840
Ładowanie...