Xi

Brytyjska rodzina królewska nieprzerwanie budzi olbrzymie zainteresowanie opinii publicznej, nie tylko w Wielkiej Brytanii. Zwykli obywatele z zapartym tchem śledzą zarówno oficjalne komunikaty z Pałacu Buckingham, jak i kolejne skandale wywoływane przez poszczególnych członków rodziny.

Pożywką dla prasy brukowej stało się życie księcia Harry'ego i jego żony Meghan Markle. Para pobrała się w 2018 roku, burząc konwenanse i jawnie sprzeciwiając się przestarzałej etykiecie dworskiej.

Od pewnego czasu tabloidy żyją kolejnymi doniesieniami o konflikcie pomiędzy Harrym a całym rodem Windsorów. Najwięcej kontrowersji wzbudzają relacje księcia Sussex ze starszym bratem i następcą tronu, księciem Williamem.

Oliwy do ognia regularnie dodaje sam książę Harry. W 2020 roku wspólnie z Meghan zrezygnował z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej i przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Coraz częściej krytykuje skostniałą monarchię i rozlicza się publicznie z traumami przeszłości. Obecnie Harry promuje swoją autobiografię pt. "Ten drugi".

"Ten drugi" - o czym jest ta książka?

"Ten drugi" to niezwykle szczera opowieść Harry'ego o smutnym życiu na świeczniku i próbie zachowania własnej tożsamości w świecie pełnym archaicznych zwyczajów i ceremonii. Książę odważnie opisuje trudne relacje rodzinne i szczegółowo analizuje konflikty wewnątrz Pałacu. Wraca pamięcią do traumatycznych wydarzeń sprzed lat. Z dnia na dzień stracił ukochaną matkę, a świat skierował swoje oczy ku dwóm młodym, przeraźliwie smutnym, chłopcom. Pogrzeb Diany przyciągnął przed telewizory miliardy ludzi i chłopcy musieli przeżywać żałobę w świetle fleszy, pod ostrzałem mediów.

Harry nie pozostawia złudzeń. W rodzinie królewskiej nie ma miejsca na myślenie poza schematami i rozwój osobisty. W Londynie ciągle ktoś mówił mu jak ma żyć. Nikt nigdy nie pytał go o zdanie. Oczekiwano, że będzie postępował zgodnie z wielowiekową tradycją, choć niektóre zwyczaje dawno straciły na aktualności. Takie życie go nie zadowałało!

Długo szukał swojego miejsca w królewskiej rzeczywistości. Rzucał się w wir imprez, młodzieńczych szaleństw i używek. Buntował się i próbował zawalczyć o siebie. Stopniowo otwierał się na świat zewnętrzny i innych ludzi. Zaczął kontynuować dzieło charytatywne przedwcześnie zmarłej matki. Po wielu latach poszukiwań udało mu się wreszcie znaleźć prawdziwą miłość, która pomogła mu odzyskać równowagę i życiową harmonię. Głębokie i szczere uczucie otworzyło mu oczy na sprawy, które wcześniej spychał do podświadomości.

"Ten drugi" - opinie

Królewska autobiografia "Ten drugi" to najbardziej wyczekiwana publikacja ostatnich miesięcy. Już w kilka dni po premierze książka zyskała status światowego bestsellera.

Pamiętniki księcia Sussex pełne są pikantnych szczegółów i skrzętnie ukrywanych tajemnic royalsów. Miłośnicy brytyjskiej rodziny królewskiej otrzymują relację z pierwszej ręki i nie muszą już samodzielnie mnożyć teorii spiskowych. Harry krytycznie przygląda się członkom swojej rodziny i dotyka największych bolączek, jakie trapią jego bliskich. Zagląda do ukrytych wnętrz Pałacu Buckingham i próbuje odświeżyć wizję brytyjskiej monarchii.

Książka jest surowa, brutalna i do bólu szczera. Autor pozbawił swoją historię upiększeń i całego blichtru, do jakiego przyzwyczaiły ludzi media opisujące Windsorów.

Część dochodu ze sprzedaży oficjalnej autobiografii Harry'ego ma zasilić konta organizacji charytatywnych m.in. Sentebale, która pomaga dzieciom w Lesotho i Botswanie zarażonym wirusem HIV oraz WellChild, która wspiera dzieci i młodzież z chorobami przewlekłymi.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3330211
Ładowanie...