Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Książę Harry

   (4 produktów)

  Ten drugi. Książę Harry

  Książę Harry

  (okładka miękka)

  44,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Ten drugi

  Książę Harry

  (okładka twarda)

  50,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Spare

  Książę Harry

  (okładka twarda)

  123,39 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Spare

  Książę Harry

  (okładka twarda)

  86,49 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Książę Harry

  Książę Harry, czyli Henry Charles Albert David, książę Sussex, przyszedł na świat 15 września 1984 roku. Jest członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej i młodszym synem króla Karola III i Diany, księżnej Walii. Jest piąty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.

  Harry kształcił się w Wetherby School, Ludgrove School i Eton College. Spędził część przerwy w edukacji w Australii i Lesotho, a następnie przeszedł szkolenie oficerskie.

  W 2018 roku Książę Harry został księciem Sussex, jeszcze zanim wziął ślub z amerykańską aktorką Meghan Markle. Mają dwoje dzieci, księcia Archiego i księżniczkę Lilibet. W styczniu 2020 roku para zrezygnowała ze stanowiska członków rodziny królewskiej i przeniosła się do południowej Kalifornii.

  W październiku 2020 roku założyli Archewell Inc., organizację publiczną, która koncentruje się na działaniach non-profit i kreatywnych przedsięwzięciach medialnych. W w marcu 2021 roku wraz z żoną Harry wziął udział w kontrowersyjnym wywiadzie przeprowadzonym przez Oprah Winfrey, w którym powiedział, że został odseparowany od rodziny królewskiej.

  Wraz z Winfrey wyprodukował także serial dokumentalny o zdrowiu psychicznym "The Me You Can't See". W 2022 roku Harry i jego żona wzięli także udział w serialu dokumentalnym "Harry & Meghan". Niedługo po tym, w 2023 Penguin Random Hous opublikowało wspomnienia Harry'ego pt. "Spare". W Polsce ukazały się pod tytułem "Ten drugi", zostały wydane nakładem wydawnictwa Marginesy.

  Ładowanie...