Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 6-8  » Literatura dziecięca 6-8 lat

Najczęściej kupowane razem

Dzień dobry, jestem Ola, a to mój tata. Nie wiem jak Wasi ojcowie, ale mój jest trochę szalony. Wpada mu do głowy cała masa zwariowanych pomysłów. Czasem robi mi niezły obciach przy kolegach, ale bardzo go kocham i ogólnie to uwielbiam spędzać z nim czas. Dzięki niemu nigdy się nie nudzę.

Wydawnictwo Dwukropek z przyjemnością prezentuje zabawną serię wydawniczą pt. "Tata Oli" skierowaną dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Cykl przedstawia perypetie małej Oli i jej taty, który - nawet w dorosłym życiu - nie zapomina, że też kiedyś był dzieckiem. W towarzystwie taty Oli każdy mały czytelnik będzie śmiał się do rozpuku!

"Tata Oli. Tom 12. Tata Oli umie wszystko" - o czym jest książka?

"Tata Oli umie wszystko" to już 12 tom popularnej serii autorstwa duńskiego pisarza Thomasa Brunstroma. Tym razem Ola ze swoim kolegą Stefkiem postanawia zbudować własną kryjówkę na drzewie. Dzieci szybko przystępują do prac budowlanych, ale samodzielne złożenie drewnianego domku okazuje się dużo trudniejsze, niż się spodziewali. Stefek sugeruje, że przydałaby się im pomoc kogoś dorosłego. Kiedy na podwórku pojawia się zawsze chętny do pomocy tata Oli, wydaje się, że problem młodych budowniczych sam się rozwiązał. Ola ma jednak pewne wątpliwości...

Tata - jak na prawdziwą złotą rączkę przystało - nie przejmuje się brakiem entuzjazmu ze strony córki. Ochoczo zabiera się do pracy. Pracuje, pracuje i pracuje. Majsterkowanie tak go pochłania, że zapomina o całym świecie i nie pojawia się nawet na kolacji. Rozochocony budową domku na drzewie, nie zamierza spoczywać na laurach. Bierze (domowe) sprawy w swoje ręce i podejmuje się kolejnych remontów i napraw. W końcu potrafi naprawić absolutnie wszystko!

"Tata Oli umie wszystko" - opinie

Publikacja "Tata Oli umie wszystko" zachęca odbiorców do spędzania czasu na wspólnej rodzinnej lekturze. Urocza niebanalna historia oswaja przedszkolaki ze słowem pisanym i rozbudza w nich pasję do książek. Dzieci mają okazję podpatrzeć jak naprawdę wygląda życie dorosłych, którzy, jak się okazuje, też mają swoje emocje i słabsze dni. I nawet im nie zawsze wszystko idealnie wychodzi.

Autor opowiadania pokazuje najmłodszym świat z zupełnie innej (ojcowskiej!) perspektywy i przekonuje czytelników w każdym wieku, że głęboka relacja z tatą jest tak samo ważna w życiu dziecka jak więź z mamą. Fabuła ma na celu namówić maluchy i ojców do wspólnego odkrywania świata zewnętrznego.

Opowiadanie ma inspirować rodziców do przeprowadzania ciekawych i pouczających rozmów z najmłodszymi. Prosty tekst jest czytelny dla wszystkich odbiorców. Słowa dobrano tak, by dzieci nie miały trudności ze zrozumieniem przekazu i nie czuły moralizatorskiego tonu. Kolorowe żartobliwe ilustracje wywołują uśmiech na dziecięcych twarzach i pobudzają wyobraźnię najmłodszych.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3390866
Ładowanie...