Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 6-8  » Literatura dziecięca 6-8 lat

Po raz kolejny, dwunasty już, przyjdzie Lassemu i Mai rozwiązać zagadkę kryminalną, która zawisła nad spokojnym miasteczkiem Valleby…

"Tajemnica zwierząt" opowiada mrożącą krew w żyłach historię zwierząt ze sklepu zoologicznego Waldemara. Zwierzęta od tygodnia coraz gorzej się czują! Papugi, świnki morskie i króliki całymi dniami śpią. Lasse i Maja - główni bohaterowie serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", dzieciaki mieszkające w miasteczku Valleby - podejrzewają, że zwierzęta mogły zostać otrute. Lecz kto i dlaczego miałby to zrobić? Po raz kolejny młodzi przyjaciele z jednej klasy nadchodzą, by pomóc lokalnej policji w rozwiązaniu zagadki – po to przecież założyli biuro detektywistyczne! Przeprowadzają rozmowę z Waldemarem i Fridą, która pracuje w sklepie, zbierają dowody i ślady, analizują je i są coraz bliżej odkrycia prawdy. A w czasie nocnej obserwacji Lasse i Maja widzą, że ktoś zakrada się do sklepu…

Co wyniknie z ich działań? Czy uda im się poznać prawdę?

W "Tajemnicy zwierząt", dwunastym tomie szwedzkiej serii książeczek dla dzieci autorstwa Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje), młodzi czytelnicy znajdą nie tylko fascynującą zagadkę kryminalną, którą mogą rozwiązywać wraz z bohaterami, ale trzymającą w napięciu intrygę i ciekawe ilustracje. Książka (jak wszystkie z serii) świetnie nadaje się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać (ale i dla tych, które już umieją czytać). Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że mali czytelnicy pochałaniają je z wypiekami na twarzach.

Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce i nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. Na motywach książek powstały filmy pełnometrażowe. Obok serii książek, są również gry, puzzle itp. W Polsce ukazało się dotychczas ponad 20 tomów przygód młodych detektywów, wydawane są przez Wydawnictwo Zakamarki w tłumaczeniu Barbary Gawryluk.

Polecamy również "Brązową księgę" (i następne części - srebrną, złotą i diamentową księgę) która pełna jest detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów - a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w "Pamiętniku detektywa" zbierać można rysopisy i odciski palców, a w "Teatrze z Lassem i Mają" znajdują się gotowe do samodzielnego wystawienia sztuki! Obok serii książek, są również gry, puzzle itp.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Monia Z.

Klient zweryfikowany

5/5
| 30-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
moje dzieci ( 7 i 4 lata) uwielbiają całą serię. Polecam serdecznie.

Anna F.

Klient zweryfikowany

5/5
| 16-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo ciekawa seria dla dzieci. Zachęca do sięgnięcia po książkę. Dobra cena oraz wydanie. To kolejna część serii którą moje dzieci oceniają bardzo dobrze. Jak zwykle zagadka i cały proces dochodzenia do rozwiązania. Książka ciekawi, a przez duży druk zachęca do czytania najmłodszego, początkującego czytelnika. Polecam.

Diana A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kolejna książka z serii uwielbianej przez młodych czytelników. Zagadka jak zawsze zachęca dzieci do wspólnego szukania jej rozwiązania i pobudza wyobraźnię. Nowe przygody Mai i Lassego jak zwykle nas nie zawiodły, były interesujące i porywały czytelnika na całego. Polecam!

Justyna B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
To bardzo dobrze napisana książka dla dzieci. Córka jest fanką całej serii, ale ta jakoś szczególnie się jej spodobała, być może dlatego, że tym razem śledztwo dotyczy zwierząt. Historia jak zwykle była bardzo wciągająca i trudno było oderwać się od czytania. 9/10, bo za szybko się skończyła ;)

Kornelia L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pomóżcie Lasse i Mai rozwiązać tajemnice osowiałych zwierząt ze sklepu zoologicznego. Kolejna część przygód małych detektywów, którą moje dziecko przeczytało kilka razy. Wszystkie książki z serii są bardzo dobre i przystępne dla najmłodszego czytelnika. Duże litery, łatwy tekst i ciekawe ilustracje. Moja córka ma prawie wszystkie książki i czeka na kolejne.

Michalina K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Lasse i Maja oraz ich małe biuro detektywistyczne odpowiedzialne są za kilka ciekawych wywiadówek. Mój syn razem z kolegą stwierdzili, że też otworzą u siebie w szkole takie coś. Pomysł mieli dobry, ale intrygi szukali w zły miejscach. Ciężko nie polecić książki, która tak natchnęła dwóch chłopców.

Kasia F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 22-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Świetna książka dla każdego dziecka zaczynającego czytać. Przygody Lasse i Mai są bardzo miłe. Tekst jest przyjemny, a ilustracje ładne. Zagadki detektywistyczne wciągną każde dziecko. Coś jest w tej Skandynawii i jej pisarzach. Robią dobre kryminały nawet dla dzieci.

Dorota A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 21-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Przygody Lassego i Mai stanowią świetną okazję, żeby wprowadzić młodego czytelnika w świat literatury. Wielkim plusem jest odpowiednie rozstawienie tekstu, które ułatwia dziecku czytanie. Treść jest zrozumiała, a dziecko wręcz domaga się wypożyczenia kolejnych części, bo tematyka jest ciekawa. To jedne z lepszych książek z literatury dziecięcej, polecam!

Aldona I.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 15-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książkę kupiłam z myślą o chrześniaku. Nie chcę krytykować jego rodziców, więc powiem tylko, że wolą czytać paski informacyjne w telewizji i do tego też zamierzał ich syn. Przygody Lasse i Mai bardzo go wciągnęły. Duże litery i ładne ilustracje naprawdę zachęcają każdego małego czytelnika. W ten sposób zostałam ciocią od książek.

Eliza P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Dwójka detektywów ma przed sobą kolejną zagadkę do rozwikłania. Tym razem akcja rozgrywka się w pobliskim sklepie zoologicznym. Sprawa dotyczy zwierząt, która w niewyjaśniony sposób mogą przesypiać całe dnie. Czy zostały otrute? Dowiedzcie się sami! Zapewniam, ze książka wciągnie najbardziej opornego na czytanie malucha.

Adriana P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kolejna świetna historyjka, która wylądowała na naszej półce. Przygody Laseego i Mai cieszą się ogromną sympatią w moim domu. Ta część jest chyba faworytem moich synów. Pewnie dlatego, że akcja toczy się wokół zwierzaków, które uwielbiają. Sami mamy w domu mały zwierzyniec. Po tej lekturze zaczęli się opiekować swoimi pupilami z większą uwagą i czułością.

Marta C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 25-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Tym razem Lasse i Maja próbują rozwikłać zagadkę ze sklepu zoologicznego. Wszystkie stworzenia są senne, zachowują się nietypowo. Właściciel podejrzewa zatrucie. Jaka jest prawda? Przekonajcie się sami! Książeczki z przygodami dwójki detektywów potrafią wciągnąć na całego. Uwielbia je zarówno mój starszy, jak i młodszy syn. Polecamy i z niecierpliwością czekamy na kolejne części!

Daria Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Świetna książeczka dla każdego dziecka, która dopiero nauczyło się czytać. Litery są duże, czcionka wyraźna, a zwroty bardzo proste. Zresztą polecam nie tylko Tajemnicę Zwierząt, ale i inne książeczki z tej serii. Przygody dwójki młodych detektywów są naprawdę super. Wciągające, ciekawe. Do tego fajne ilustracje. Polecam!

Dostawa

332204
Ładowanie...