Xi

Martin Widmark

 (75 produktów)

Złota księga. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

Martin Widmark, Helena Willis

(okładka miękka)

10,99 
Wysyłka 24 godziny

Tajemnica dancingu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 29

Martin Widmark

(okładka twarda)

18,59 
Wysyłka 24 godziny

Tajemnica detektywa. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 28

Martin Widmark

(okładka twarda)

18,69 
Wysyłka 24 godziny

Martin Widmark

Martin Widmark to znany i ceniony autor literatury dla dzieci i młodzieży. Posiada w dorobku ponad siedemdziesiąt publikacji, wśród który wiele ma status bestsellerów.

Urodził się w 1961 roku w Linköping. Od dziecka fascynował się literaturą, jednak w młodzieńczych latach chciał być sportowcem. Marzył o karierze piłkarskiej. Ukończył studia nauczycielskie, po których objął posadę nauczyciela. Początkowo uczył w szkole podstawowej, następnie w szkole średniej. Prowadził także kurs szwedzkiego dla imigrantów oraz pisał podręczniki.

Wraz z pisarzem Joakimem Lindgrenem w 2000 roku opublikował swoją pierwszą książkę „Jak złapać tygrysa”. Jej nieoczekiwany sukces zachęcił autora do dalszej pracy. Ostatecznie na stałe zajął się pisarstwem, rezygnując z etatu w szkole.

Widmark zasłynął serią „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, której pierwsza część, ilustrowana przez Helenę Wills ukazała się w 2002 roku. Dziś liczy ponad dwadzieścia części. Ponadto autor ma w swoim dorobku także cykl o Dawidzie i Larsie, czy agentce Nelly Rapp. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków, a w samej Szwecji przekroczyły sprzedaż trzech milionów egzemplarzy.

Do najpopularniejszych książek Martina Widmarka należą:
Tajemnica szkoły;
Tajemnica więzienia;
Tajemnica zamku;
Tajemnica diamentów;
Tajemnica cyrku;
Tajemnica kawiarni;
Tajemnica mody;
Tajemnica pociągu;
Tajemnica hotelu;
Tajemnica zwierząt;
Tajemnica urodzin;
Tajemnica pożarów;
Tajemnica szpitala;
Tajemnica gazety.