Xi

Szczęście jest bliżej niż myślisz

Wszyscy, jak jeden mąż, dążymy do szczęścia. Każdego dnia szukamy przyjemności i spełnienia. Lubimy doświadczać pozytywnych emocji i czerpać z życia garściami. Staramy się też dbać o odpowiednią dawkę rozrywki. Gdyby jednak zapytać konkretne osoby o definicję szczęścia, okazałoby się, że dla każdego to słowo oznacza coś innego. Jedni połączą szczęście z dalekimi podróżami, inni od razu pomyślą o sCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Znak
 • Data premiery: 2022-11-09
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 288
 • Wymiary: 211 x 146

Wszyscy, jak jeden mąż, dążymy do szczęścia. Każdego dnia szukamy przyjemności i spełnienia. Lubimy doświadczać pozytywnych emocji i czerpać z życia garściami. Staramy się też dbać o odpowiednią dawkę rozrywki. Gdyby jednak zapytać konkretne osoby o definicję szczęścia, okazałoby się, że dla każdego to słowo oznacza coś innego. Jedni połączą szczęście z dalekimi podróżami, inni od razu pomyślą o spełnionej miłości. Ktoś postawi znak równości pomiędzy szczęściem a bezpiecznym domem, pełnym wesołych dziecięcych głosów. Ktoś zauważy potrzebę rozwijania pasji, a ktoś opowie o wspaniałej karierze zawodowej i zasobnym portfelu. Trudno porównywać to, co czyni nas szczęśliwymi. Wobec tego - czy istnieje coś, co obiektywnie sprawi, że każdy poczuje się naprawdę szczęśliwy, niezależnie od okoliczności?

Na to pytanie próbuje odpowiedzieć ksiądz Piotr Pawlukiewicz w poradniku pt. "Szczęście jest bliżej niż myślisz", który ukazał się nakładem wydawnictwa Znak.

"Szczęście jest bliżej niż myślisz" - sposób na prawdziwe szczęście

Szczęście budowane w oparciu o dobra doczesne jest ulotne i niestabilne. Bardzo łatwo można zgubić sens, gdy pojawiają się pierwsze życiowe zakręty. W trudnych sytuacjach człowiek zaczyna zauważać, że zmysłowe przyjemności potrafią być złudne.

Przewodnik "Szczęście jest bliżej niż myślisz" księdza Pawlukiewicza skłania czytelników do głębokiej refleksji nad własnym życiem. Zachęca do przyjrzenia się różnym sytuacjom i spojrzenia na szczęście z zupełnie odmiennej perspektywy, niż ta typowa dla współczesnego człowieka. Każdy rozdział rozpoczyna cytat z Pisma Świętego, który ma wprowadzić odbiorców w temat przewodni danej części.

Książka "Szczęście jest bliżej niż myślisz" - opinie

Książka "Szczęście jest bliżej niż myślisz" została napisana przystępnym językiem. Proste, dobitne słowa księdza trafiają do umysłów i serc odbiorców. Czytelny układ stron zapewnia odpowiednią dynamikę tekstu. Przepiękne fotografie współgrają z treścią rozdziałów.

Autor unika moralizatorskiego tonu. Nie męczy czytelników długimi filozoficznymi rozważaniami. Pokazuje mnóstwo przykładów z codziennego życia i przedstawia konkretne sposoby jak we współczesnym świecie poczuć więź z Bogiem. W charakterystyczny dla siebie, humorystyczny, sposób pokazuje to, co w życiu jest naprawdę ważne. Opisuje uniwersalne wartości i podpowiada jak dążyć do harmonii pomiędzy sferą duchową a cielesną.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3293641
Tytuł
Szczęście jest bliżej niż myślisz
Wydawnictwo
Liczba stron
288
Data premiery
2022-11-09
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
211 x 146
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.38
Długość
136
Głębokość
199
Wysokość
146
Nasza cena
31,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
7 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Maria J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-29
  Szczęście jest bliżej niż myślisz to piękna pozycja dla każdego, nie tylko dla osób wierzących. Cudnie napisana, pięknym językiem i naprawdę bardzo inspirująca. Nie ma co się dziwić, że zyskuje tak szerokie grono fanów. Teraz czyta mój mąż i z tego co widzę, to też jest wielkim fanem tej pozycji. Także oboje bardzo polecamy.
 • Malwina C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-24
  Szczęście jest bliżej niż myślisz  to piękna i szalenie inspirująca książka, która zdobyła moje serce od samego początku. Przeczytałam ją w kilka chwil, pozaznaczała najlepsze fragmenty, do których na pewno będę wracać. Polecam bardzo mocno. Takich książek jak ta powinno być znacznie więcej na rynku moim zdaniem.
 • Anna Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-12
  Z przyjemnością czyta się te książki, które służą do ponownego powrotu, pisane są z nadzieją, że zawarty w niej przekaz skierowany od autora posłuży dla czytelnika jako cenne wskazówki, ale czy tak będzie, musimy, się o tym przekonać sami poznając jej treść. Zagłębiając się mocno w tego rodzaju literaturze o ciekawie ujętej tematyce, która posiada wiele wyjaśnień, przykładów i sposobów przedstawienia go w adekwatnym przez siebie samego pomyśle to jest to, co najbardziej uwielbiam, bo mogę wówczas pogłębiać intensywnie wiedzę, poznawać i odkrywać na nowo twórczość autora, którego słowa utkwiły mi w pamięci z wcześniejszych przeczytanych przeze mnie książek pt.'' Słowa, z którymi was zostawiam'', ''Włącz światło! Nie daj się ciemności''. Warto zaznaczyć to, że kierowanie się intuicją, właściwym doborem słów to jest, to na ogół czego ja oczekuje od autora, zapoznając się z głównym tematem przewodnim książki dotyczącym szczęścia, które nie zawsze jest pojmowane w teorii. Jedynie na pozór w praktyce rozumie się to pojęcie szczęścia, ale czy naprawdę społeczeństwo wie, co to słowo oznacza i czy je odczuwa, kiedy opowiada, o nim doświadczając go w życiu codziennym. Ks. Piotr Pawlukiewicz w książce pt. ''Szczęście jest bliżej, niż myślisz'' potrafi doskonale obserwować świat chrześcijan. Analizuje perfekcyjnie to, co jest zauważalne u ludzi, którzy widzą swój idealnie świat, a nie widzą innych potrzeb, nie dostrzegają, komu mogą naprawdę zaufać, a komu mniej, a mogliby to uczynić, a z powodu lenistwa tego nie robi. Tak naprawdę autor zaskakuje pozytywnie czytelnika. Lubi wielokrotnie powtarzać i przypominać, co jest najważniejsze w relacji z Bogiem. O tym, o czym zapomina współczesny chrześcijanin. To jest, warte istotnego zaakceptowania zapoznając się głównymi treściami zamieszczonymi w rozdziałach. Bardzo podobają się trafnie dopasowane przykłady z życia autora codziennego, ale również te przytoczone z Pisma świętego. Nie tracą one nic na wartości, ale mogą zbliżyć bardziej do obecności z Bogiem, bo on nigdy od nas się nie odsuwa. Jest naszym przyjacielem, a chciałby, abyśmy mu zaufali, poczuli, się szczęśliwi, dzieląc z nim swoje osobiste radości i smutki. Książka ta zawiera w środku piękne wykonane zdjęcia pasujące do rozdziałów, ważne słowa ze zdań wytłuszczone kolorem zielonym zamieszczone z boku bądź też na całej stronie, twardą okładkę z czterolistną koniczyną symbolem tytułowego szczęścia, które każdemu jest potrzebne z nas w realizacji misji przynoszących radość, zadowolenie, spełnienie nie zapominając o uwzględnieniu w nich osób, które nam pomogły w trakcie ciężkiej i intensywnej pracy nad nią. Warto przeczytać tę książkę.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł

O Autorze


3293641
Ładowanie...