Szczęście jest bliżej niż myślisz (ks. Piotr Pawlukiewicz) - tantis.pl
Xi

Szczęście jest bliżej niż myślisz

ks. Piotr Pawlukiewicz

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 288

SUPER CENA

Cena detaliczna: 44,99 zł

33,09 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 29,59 zł

Opis

Wszyscy, jak jeden mąż, dążymy do szczęścia. Każdego dnia szukamy przyjemności i spełnienia. Lubimy doświadczać pozytywnych emocji i czerpać z życia garściami. Staramy się też dbać o odpowiednią dawkę rozrywki. Gdyby jednak zapytać konkretne osoby o definicję szczęścia, okazałoby się, że dla każdego to słowo oznacza coś innego. Jedni połączą szczęście z dalekimi podróżami, inni od razu pomyślą o spełnionej miłości. Ktoś postawi znak równości pomiędzy szczęściem a bezpiecznym domem, pełnym wesołych dziecięcych głosów. Ktoś zauważy potrzebę rozwijania pasji, a ktoś opowie o wspaniałej karierze zawodowej i zasobnym portfelu. Trudno porównywać to, co czyni nas szczęśliwymi. Wobec tego - czy istnieje coś, co obiektywnie sprawi, że każdy poczuje się naprawdę szczęśliwy, niezależnie od okoliczności?

Na to pytanie próbuje odpowiedzieć ksiądz Piotr Pawlukiewicz w poradniku pt. "Szczęście jest bliżej niż myślisz", który ukazał się nakładem wydawnictwa Znak.

"Szczęście jest bliżej niż myślisz" - sposób na prawdziwe szczęście

Szczęście budowane w oparciu o dobra doczesne jest ulotne i niestabilne. Bardzo łatwo można zgubić sens, gdy pojawiają się pierwsze życiowe zakręty. W trudnych sytuacjach człowiek zaczyna zauważać, że zmysłowe przyjemności potrafią być złudne.

Przewodnik "Szczęście jest bliżej niż myślisz" księdza Pawlukiewicza skłania czytelników do głębokiej refleksji nad własnym życiem. Zachęca do przyjrzenia się różnym sytuacjom i spojrzenia na szczęście z zupełnie odmiennej perspektywy, niż ta typowa dla współczesnego człowieka. Każdy rozdział rozpoczyna cytat z Pisma Świętego, który ma wprowadzić odbiorców w temat przewodni danej części.

Książka "Szczęście jest bliżej niż myślisz" - opinie

Książka "Szczęście jest bliżej niż myślisz" została napisana przystępnym językiem. Proste, dobitne słowa księdza trafiają do umysłów i serc odbiorców. Czytelny układ stron zapewnia odpowiednią dynamikę tekstu. Przepiękne fotografie współgrają z treścią rozdziałów.

Autor unika moralizatorskiego tonu. Nie męczy czytelników długimi filozoficznymi rozważaniami. Pokazuje mnóstwo przykładów z codziennego życia i przedstawia konkretne sposoby jak we współczesnym świecie poczuć więź z Bogiem. W charakterystyczny dla siebie, humorystyczny, sposób pokazuje to, co w życiu jest naprawdę ważne. Opisuje uniwersalne wartości i podpowiada jak dążyć do harmonii pomiędzy sferą duchową a cielesną.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3293641
Tytuł Szczęście jest bliżej niż myślisz
Autor ks. Piotr Pawlukiewicz
Wydawnictwo Znak
Liczba stron 288
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 199 x 136
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.38
Cena detaliczna 44,99 zł
Nasza cena 33,09 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Maria J.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-12-2022 | Recenzja zweryfikowana
Szczęście jest bliżej niż myślisz to piękna pozycja dla każdego, nie tylko dla osób wierzących. Cudnie napisana, pięknym językiem i naprawdę bardzo inspirująca. Nie ma co się dziwić, że zyskuje tak szerokie grono fanów. Teraz czyta mój mąż i z tego co widzę, to też jest wielkim fanem tej pozycji. Także oboje bardzo polecamy.

Malwina C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-12-2022 | Recenzja zweryfikowana
Szczęście jest bliżej niż myślisz  to piękna i szalenie inspirująca książka, która zdobyła moje serce od samego początku. Przeczytałam ją w kilka chwil, pozaznaczała najlepsze fragmenty, do których na pewno będę wracać. Polecam bardzo mocno. Takich książek jak ta powinno być znacznie więcej na rynku moim zdaniem.

Anna

Klient niezweryfikowany

5/5
| 12-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Z przyjemnością czyta się te książki, które służą do ponownego powrotu, pisane są z nadzieją, że zawarty w niej przekaz skierowany od autora posłuży dla czytelnika jako cenne wskazówki, ale czy tak będzie, musimy, się o tym przekonać sami poznając jej treść. Zagłębiając się mocno w tego rodzaju literaturze o ciekawie ujętej tematyce, która posiada wiele wyjaśnień, przykładów i sposobów przedstawienia go w adekwatnym przez siebie samego pomyśle to jest to, co najbardziej uwielbiam, bo mogę wówczas pogłębiać intensywnie wiedzę, poznawać i odkrywać na nowo twórczość autora, którego słowa utkwiły mi w pamięci z wcześniejszych przeczytanych przeze mnie książek pt.'' Słowa, z którymi was zostawiam'', ''Włącz światło! Nie daj się ciemności''. Warto zaznaczyć to, że kierowanie się intuicją, właściwym doborem słów to jest, to na ogół czego ja oczekuje od autora, zapoznając się z głównym tematem przewodnim książki dotyczącym szczęścia, które nie zawsze jest pojmowane w teorii. Jedynie na pozór w praktyce rozumie się to pojęcie szczęścia, ale czy naprawdę społeczeństwo wie, co to słowo oznacza i czy je odczuwa, kiedy opowiada, o nim doświadczając go w życiu codziennym. Ks. Piotr Pawlukiewicz w książce pt. ''Szczęście jest bliżej, niż myślisz'' potrafi doskonale obserwować świat chrześcijan. Analizuje perfekcyjnie to, co jest zauważalne u ludzi, którzy widzą swój idealnie świat, a nie widzą innych potrzeb, nie dostrzegają, komu mogą naprawdę zaufać, a komu mniej, a mogliby to uczynić, a z powodu lenistwa tego nie robi. Tak naprawdę autor zaskakuje pozytywnie czytelnika. Lubi wielokrotnie powtarzać i przypominać, co jest najważniejsze w relacji z Bogiem. O tym, o czym zapomina współczesny chrześcijanin. To jest, warte istotnego zaakceptowania zapoznając się głównymi treściami zamieszczonymi w rozdziałach. Bardzo podobają się trafnie dopasowane przykłady z życia autora codziennego, ale również te przytoczone z Pisma świętego. Nie tracą one nic na wartości, ale mogą zbliżyć bardziej do obecności z Bogiem, bo on nigdy od nas się nie odsuwa. Jest naszym przyjacielem, a chciałby, abyśmy mu zaufali, poczuli, się szczęśliwi, dzieląc z nim swoje osobiste radości i smutki. Książka ta zawiera w środku piękne wykonane zdjęcia pasujące do rozdziałów, ważne słowa ze zdań wytłuszczone kolorem zielonym zamieszczone z boku bądź też na całej stronie, twardą okładkę z czterolistną koniczyną symbolem tytułowego szczęścia, które każdemu jest potrzebne z nas w realizacji misji przynoszących radość, zadowolenie, spełnienie nie zapominając o uwzględnieniu w nich osób, które nam pomogły w trakcie ciężkiej i intensywnej pracy nad nią. Warto przeczytać tę książkę.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...