Xi

Stymulacja i terapia. Myślenie przyczynowo-skutkowe

Myślenie przyczynowo-skutkowe jest jedną z najważniejszych umiejętności, których dziecko uczy się w okolicach 3 roku życia. To zdolność, która pomaga przewidywanie konsekwencji wydarzeń i działań oraz planowanie. Kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego warunkuje zdolność przewidywania konsekwencji własnych działań, usprawnia jednocześnie umiejętność skutecznego planowania i unikania błędów wCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: WiR
 • Okładka: teczka
 • Wymiary: 32

Myślenie przyczynowo-skutkowe jest jedną z najważniejszych umiejętności, których dziecko uczy się w okolicach 3 roku życia. To zdolność, która pomaga przewidywanie konsekwencji wydarzeń i działań oraz planowanie. Kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego warunkuje zdolność przewidywania konsekwencji własnych działań, usprawnia jednocześnie umiejętność skutecznego planowania i unikania błędów w codziennym postępowaniu.

"Stymulacja i terapia. Myślenie przyczynowo skutkowe" to zestaw obrazkowy, służący pomocą w rozwijaniu u dzieci umiejętności rozumienia tego, co było najpierw, co potem, co było przyczyną, a co jest skutkiem, oraz linearnego porządkowania bodźców. 

Dzięki obszernemu materiałowi obrazkowemu, zawartemu w zestawie "Stymulacja i terapia. Myślenie przyczynowo skutkowe" dzieci ćwiczą ten typ myślenia w sposób wieloaspektowy. Zestaw zawiera zestawy historyjek kilkuelementowych (3, 4, 6-częściowych), pary obrazków "co? – z czego?”, historyjki z różnymi zakończeniami - ze skutkiem natychmiastowym lub odroczonym, tematyczne relacje czasowe i wiele innych.

Zestaw jest pomocą w nauce dla maluchów, których procesy myślowe rozwijają się prawidłowo. Dzięki swojemu prostemu opracowaniu, może jednak zostać również wykorzystany w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, m.in. niesłyszącymi, autystycznymi, zagrożonymi dysleksją, dyslektycznymi oraz o obniżonej sprawności intelektualnej.

Publikacja składa się z 40 kolorowych, zafoliowanych, trwałych kart, które można w różny sposób kreatywnie wykorzystywać, z kolorowymi i sugestywnymi obrazkami oraz dwudziestostronicowej książeczki. Zestaw zapakowany jest w wygodną teczkę, dzięki której elementy łatwo przechowywać w porządku i nie są narażone na zgubienie.

Zestaw został wydany przez Wydawnictwo WiR – tworzące publikacje dla logopedów, terapeutów i osób pracujących z dziećmi zarówno w szkole, jak i w domu. WiR publikuje pomoce edukacyjne, pomoce do terapii dzieci, pomoce do terapii umysłowej osób dorosłych, jak również szkolenia i webinary. W publikacjach WiR kładzie nacisk na oryginalność i nowatorskie podejście do tematu, zasadność metodyczną, poprawność merytoryczną, a także urozmaiconą i ciekawą szatę graficzną.

Autorkami publikacji są mgr Agnieszka Fabisiak-Majcher (logopeda, surdopedagog, certyfikowany terapeuta Manualnego Torowania Głosek), dr hab. Marta Korendo (filolożka polska, logopeda i neurologopeda, profesor krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego) i dr Elżbieta Ławczys (językoznawca, logopedka, autorka pomocy pedagogicznych do nauki czytania i stymulacji rozwojowej).

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
928516
Tytuł
Stymulacja i terapia. Myślenie przyczynowo-skutkowe
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
32
Okładka
teczka
Długość
32
Głębokość
32
Nasza cena
145,59 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Stymulacja i terapia. Myślenie przyczynowo-skutkowe” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 19. lipca, piątek
0,00 zł

Produkty od autora:


928516
Ładowanie...