Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Żyję i działam bezpiecznie

 (1 produktów)

Żyję i działam bezpiecznie

Nauka w szkole poza głównymi przedmiotami obejmuje również te, które kształcą postawy obywatelskie i uczą, jak zachować się w sytuacjach związanych z różnego rodzaju zagrożeniami. Takim przedmiotem jest właśnie Edukacja dla bezpieczeństwa. Jej program realizowany jest w VIII klasie szkoły podstawowej oraz w pierwszej klasie szkoły średniej – tak liceum, jak i technikum. Na obu etapach edukacji przewidziana została jedna godzina tygodniowo. Wszystkie niezbędne wiadomości ujęte zostały w serii podręczników pod wspólnym tytułem - „Żyję i działam bezpiecznie” wydawnictwa Nowa Era.

Pierwszy z podręczników, przeznaczony dla klas VIII, skupia się wokół tematyki podstawowych zagrożeń współczesnego świata, tak naturalnych, jak i tych spowodowanych przez człowieka. Młodzież dowiaduje się, jak radzić sobie w sytuacji powodzi, bądź innych ekstremalnych warunków pogodowych. Uczy się także o tym, co należy robić, gdy jest się świadkiem, bądź uczestnikiem pożaru lub wypadku. To właśnie na szkolenie umiejętności praktycznych, w tym udzielania pierwszej pomocy położono szczególny nacisk. Cały, osobny rozdział poświęcony został także profilaktyce zdrowotnej oraz temu, jak unikać najważniejszych chorób cywilizacyjnych. Bogata szata graficzna, pełna zdjęć, schematów i wykresów w znacznym stopniu przybliża poruszane zagadnienia, zwłaszcza te dotyczące udzielania pomocy rannym. Sugestywne zdjęcia obrazujące różne, autentyczne katastrofy przybliżają młodzieży ich realizm i motywują do nauki działań zapobiegających bądź obronnych.

Kolejna część serii „Żyję i działam bezpiecznie”, przeznaczona dla szkół ponadpodstawowych kontynuuje naukę najważniejszych dla bezpieczeństwa zagadnień. Do tematów związanych z ratownictwem i zachowaniem się w sytuacjach kryzysowych dochodzą jeszcze wiadomości związane z bezpieczeństwem państwa i naszym systemem obronnym. Młodzież dowiaduje się również, jak działa obrona cywilna i ochrona ludności oraz jakie są główne zagrożenia w czasach pokoju.

Podręcznik dla szkół średnich uzupełnia dedykowany zeszyt ćwiczeń. Został on ułożony w taki sposób, by kolejne zadania odpowiadały tematom z podręcznika. Podobnie jak książka, zawiera szereg kolorowych ilustracji, które ułatwiają powtórki materiału. Utrwalaniu wiadomości służą też liczne schematy do samodzielnego uzupełniania. Ćwiczenia dodatkowo zawierają dużo miejsca na notatki, dzięki czemu mogą zastąpić zeszyt przedmiotowy.

Ładowanie...