Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Yans

 (2 produktów)
?

Yans. Tom 1

(okładka twarda)

Yans

80,79 
Wysyłka dzisiaj

Yans. Tom 2

(okładka twarda)

Yans

80,79 
Wysyłka dzisiaj

Yans

Yans to belgijska seria komiksów science fiction, ukazująca się w latach 1983-2000. Jej scenarzystą był Andre-Paul Duchateau, a rysownikami Grzegorz Rosiński i Zbigniew "Kas" Kasprzak. W roku 1980, w czasopiśmie Tintin, ukazała się nowela będąca wstępem do świata, przygotowanego przez autorów. Kolejne odcinki ukazywały się w tym czasopiśmie i w pojedynczych albumach. W Polsce Yans ukazywał się w gazecie Komiks, a potem w Świecie komiksu. W latach 2014-2015 wydawnictwo Egmont wznowiło serię w zbiorczych albumach, każdy z nich rozszerzony jest o materiały dodatkowe.

Seria Yans, której głównym bohaterem jest agent specjalny o tym imieniu, opowiada o     jedynym mieście, jakie pozostało na Ziemi po wojnie nuklearnej. Postapokaliptyczny świat, w którym przyszło mu żyć, przesiąknięty jest złem i walką o władzę. Ona właśnie jest głównym celem zarówno tajemniczego Yansa, jak i jego przeciwników. Agent, wbrew zdrowemu rozsądkowi, zakochuje się w Orchidei, kobiecie wyjętej spod prawa, która wraz z podobnymi sobie mieszka na terenach wokół miasta. Z ich związku rodzi się córka, Mahonia, a Yans przejmuje rządy w mieście. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z takiego stanu rzeczy - ci, którzy pragną powrotu rządów bezprawia będą utrudniać mu życie i próby uporządkowania miasta.

Publikacja wydawnictwa Egmont Polska to wspaniale wydana seria albumów w twardej oprawie, na wysokiej jakości papierze. Tłumaczem Yansa na język polski jest Wojciech Birek.

W serii Yans ukazały się:

- Tom 1 (wznowienie w 2021 roku) - zawiera pierwszy komiks o Yansie pt. Wieża rozpaczy oraz cztery pełne epizody: Ostatnia wyspa, Więzień wieczności, Mutanci z Xanai, Gladiatorzy. Zawiera również wspomnienia autorów, dotyczące powstawania tej, znanej w całej Europie, serii.

- Tom 2 - album zawiera cztery epizody: Prawo Ardelii, Planeta czarów, Dzieci nieskończoności, Oblicze potwora. Oprócz tego przeczytać w nim możemy artykuł Paula Gaumera, przybliżający historię literatury science fiction i związanej z nią prasy w krajach francuskojęzycznych. Tom ten przybliża również sylwetkę autora scenariusza serii, Andre-Paula Duchateau i okoliczności przekazania pracy nad warstwą rysunkową Zbigniewowi Kasprzakowi.

- Tom 3 - centralne miejsce opowieści zajmują nowe postacie, córki Orchidei i Yansa, które nadają historiom nowej głębi. Epizody Księżna Ultis, Tęczowa plaga, Tajemnica czasu, Kraina otchłani skupiają się w głównej mierze na rodzinie i dzieciach. Autor rysunków, Kas, wspomina w materiałach dodatkowych, że dzięki zmianom w optyce postaci mógł nadać tym epizodom własny znak. Materiały dodatkowe pokazują również twórczość Zbigniewa Kasprzaka.

Ładowanie...