Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Wczoraj i dziś

 (14 produktów)

Od starożytności do współczesności. Atlas historyczny dla szkoły podstawowej

(okładka miękka)

5/5
42,39 45,90 zł −8%
Wysyłka dzisiaj

Wczoraj i dziś

Z dobrym podręcznikiem nauka historii może stać się wspaniałą przygodą. Taka właśnie myśl przyświecała autorom serii „Wczoraj i dziś” wydawnictwa Nowa Era. Ta popularna od lat propozycja do nauki historii została w pełni dostosowana do wymogów aktualnej podstawy programowej. W jest skład wchodzą książki dla klas IV – VIII szkoły podstawowej.

Cała seria „Wczoraj i dziś” zawiera podobny układ graficzny. Pozwala to na łatwiejszą pracę i szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji. W nowej edycji ograniczona została ilość zbędnych treści, głównie informacji wykraczających poza podstawę programową. Jednocześnie utrzymano chronologiczny, przejrzysty układ materiału. Autorzy wiedząc, że młodzieży trudno skupić się na długich tekstach zadbali o taki rodzaj narracji, by jak najlepiej trafiał w możliwości percepcyjne przeciętnego ucznia. Z pewnością sprzyja też temu znacznie prostszy język, którym napisane zostały poszczególne części „Wczoraj i dziś”. Wyodrębnione i podkreślone w charakterystyczny sposób związki przyczynowo-skutkowe, pozwalają na lepsze zrozumienie historycznych zawiłości.


Tym, co z pewnością zaciekawi młodych ludzi, jednocześnie pomagając im w zapamiętywaniu przerabianego materiału, jest duża ilość ciekawych ilustracji przedstawiających zarówno miejsca historyczne, jak i różnego rodzaju plany, czy też maszyny lub urządzenia. W podręcznikach uczniowie znajdą również wiele tabel, czytelnych schematów lub wypunktowań. Tak właśnie przygotowane zostały między innymi ramki z podsumowaniami danego tematu znajdujące się na końcu każdej lekcji. Tuż obok nich znajduje się rubryka „Sprawdź się” zawierająca zadania i ćwiczenia sprawdzające prawidłowe zrozumienie omawianych wydarzeń.

Poza podręcznikami w skład serii wchodzą dedykowane każdej klasie zeszyty ćwiczeń oraz wspólny dla wszystkich klas Atlas historyczny. W zeszytach ćwiczeń uczniowie znajdą wiele ciekawych zadań utrwalających i poszerzających ich wiedzę historyczną. Doskonalić będą umiejętność pracy z materiałem źródłowym, a w dziale „Tajemnice sprzed wieków” odkryją również wiele atrakcyjnych ciekawostek z różnych epok. Zainteresowani historią, dzięki znajdującym się w ćwiczeniach kodom QR będą mogli rozwijać swoją pasję historyczną poprzez szereg dodatkowych ćwiczeń i samouczków. Podobnie, jak w książce, tak i w ćwiczeniach każdy rozdział kończy się podsumowaniem „Sprawdź czy potrafisz”, które z pewnością okaże się doskonałą powtórką przed sprawdzianem.

Ładowanie...