Xi
 • W centrum uwagi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   W centrum uwagi

    (11 produktów)

   W centrum uwagi

   W centrum uwagi” to seria podręczników dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wiedzy o społeczeństwie. WOS jest przedmiotem nauk humanistycznych i porusza ekonomiczne, polityczne oraz społeczne zagadnienia. Wydawnictwo Nowa Era przygotowała więc pozycję „W centrum uwagi” dzieląc podręczniki na poziom podstawowy i rozszerzony. Nowoczesne ujęcie polityki, wspieranie umiejętności pracy z tekstami źródłowymi, kształtowanie własnej opinii, kreowanie obywatelskiej postawy – to niektóre z walorów jakimi wyróżnia się ta seria.

   Przejrzystość i komunikatywność podręczników zachęca młodych obywateli do zainteresowania przedmiotem. Poprzez satyryczne ilustracje, w atrakcyjny dla ucznia sposób ukazuje problemy społeczeństwa. Czytelne schematy opisują systemy polityczne i struktury władzy, a dzięki aktualnym danym statystycznym uczniowie dowiadują się więcej o gospodarce.

   Treści podręczników „W centrum uwagi” są zgodne z ponadgimnazjalnym programem nauczania, są odpowiednie dla najnowszych wymagań egzaminacyjnych. Matura z wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym, to furtka na cenione kierunki studiów, między innymi ekonomię, socjologię, pedagogikę, stosunki międzynarodowe, prawo, historię i zarządzanie.

   Zakres materiału dzieli się na dwie części: politologiczną i socjologiczną. Ponadto zawiera elementy prawa (cywilne i rodzinne, karne, administracyjne) oraz historii, głównie po 1945r. (dekolonizacja, zimna wojna, układ warszawski, PRL, terroryzm). W trakcie nauki, uczniowie poszerzają swoją wiedzę o światowych organizacjach, takich jak: NATO, ONZ,WTO oraz instytucjach europejskich: Rada Europejska, Komisja Europejska, Parlament Europejski i inne.

   Autorzy „W centrum uwagi” przygotowali pozycję, która rozwija umiejętności identyfikowania i analizowania problemów, a także argumentowania i wnioskowania. W przystępny sposób uczy rozumowania i wyciągania informacji z materiałów źródłowych. Dodatkowo zawiera fragmenty Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, co stanowi doskonałą pomoc w codziennym użytkowaniu podręczników. Dzięki Podsumowaniom po każdym rozdziale, uczniowie mogą samodzielnie powtarzać przerobione treści.

   Ładowanie...