Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

To, o czym dorośli ci nie mówią

 (2 produktów)
?

Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią

(okładka twarda)

To, o czym dorośli ci nie mówią

36,59 
Wysyłka 3 dni robocze

Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią

(okładka twarda)

To, o czym dorośli ci nie mówią

41,49 
Wysyłka dzisiaj

To, o czym dorośli ci nie mówią

Dorosłym wydaje się, że dzieci nie interesują się takimi tematami jak: polityka, nauka czy gospodarka. Uważają dzieciństwo za czas niekończącej się, beztroskiej zabawy, która nijak nie współgra z powagą zagadnień ekonomicznych czy popularnonaukowych. Są przy tym głęboko przekonani, że typowe sprawy dorosłych nie powinny zaprzątać małych główek. Rzadko kiedy decydują się więc z własnej woli podjąć rozmowy z dzieciakami, a młodzieńcze pytania wprowadzają ich najczęściej w zakłopotanie i konsternację.  

Cykl wydawniczy “To, o czym dorośli ci nie mówią.” skutecznie rozprawia się ze stereotypowym spojrzeniem na dzieci i ich zainteresowania. To rewelacyjna popularnonaukowa seria, która została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach. Książki w przystępny i humorystyczny sposób tłumaczą młodym ludziom otaczającą ich rzeczywistość i skomplikowany świat dorosłych. Autorzy serii z odpowiednim nastawieniem podchodzą też  do lawiny pytań zadawanych przez ciekawskie dzieci.  

Zgodnie z głównym założeniem serii “To, o czym dorośli ci nie mówią.” nie ma tematów, których nie można poruszyć z dziećmi. Jeśli młodzi ludzie interesują się światem, mają ochotę śledzić bieżące wydarzenia i rozmawiać o trudnych (z pozoru!) sprawach obecnych w dyskursie publicznym, to dorośli bez zbędnej zwłoki powinni podjąć wyzwanie. Każde zagadnienie jest warte uwagi i rozwinięcia. Po prostu należy odpowiednio dobrać słowa do wieku swojej pociechy i posłużyć się praktycznymi, przemawiającymi do dziecięcej wyobraźni przykładami. 

Za serię “To, o czym dorośli ci nie mówią.” odpowiedzialni są pedagog Boguś Janiszewski i artysta-grafik Max Skorwider. Książki wydaje Wydawnictwo Publicat. Autorom udało się umiejętnie połączyć wartościową treść z lekką, wręcz rozrywkową formą. Błyskotliwe teksty w połączeniu z zabawnymi ilustracjami zachęcają młodych czytelników do odkrywania tajemnic nauki i poszerzania swojej wiedzy. 

W skład serii wchodzą następujące tytuły:

Każdy tom serii to prawdziwe kompendium wiedzy dotyczącej tytułowego zagadnienia. Brak szkolnego moralizatorstwa i sztampowych definicji zwiększa atrakcyjność publikacji. Młodzi czytelnicy uczą się poprzez zabawę i poznają mnóstwo tematycznych ciekawostek. Lektura spodoba się również dorosłym, którzy dawno już zdążyli zapomnieć o rzeczach, o których uczyli się kiedyś w szkole.

Ładowanie...