Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Stulecie Winnych

 (7 produktów)

Stulecie Winnych

(okładka pudełko)

5/5
25,69 39,99 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Stulecie Winnych. Sezon 2

25,69 39,99 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Stulecie Winnych. Opowiadania

(okładka miękka)

5/5
23,59 36,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Ci, którzy walczyli. Stulecie Winnych. Tom 2

(okładka miękka)

5/5
23,39 39,90 zł −41%
Wysyłka dzisiaj

Ci, którzy wierzyli. Stulecie Winnych. Tom 3

(okładka miękka)

5/5
21,69 36,90 zł −41%
Wysyłka dzisiaj

Ci, którzy przeżyli. Stulecie Winnych. Tom 1

(okładka miękka)

21,69 36,90 zł −41%
Wysyłka dzisiaj

Ci, którzy walczyli. Stulecie Winnych. Tom 2

(okładka miękka)

5/5
21,69 36,90 zł −41%
Wysyłka dzisiaj

Stulecie Winnych

Seria „Stulecie Winnych” to książki, które spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród czytelników. Nie ma w tym nic dziwnego – książki te opisują historię zwykłych ludzi splecione z historią Polski. Losy wielopokoleniowej rodziny z podwarszawskiego Brwinowa chwytają za serce, wciągają i zmuszają do zastanowienia się nad życiem.

Autorką serii jest Ałbena Grabowska, znana polska powieściopisarka z wykształcenia lekarka. Chcąc opisać wspomnienia swojej rodziny, stworzyła pierwszą książkę „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Największą popularność zdobyła dzięki serii Stulecie Winnych, która błyskawicznie stała się bestsellerem. Ałbena pisze przyjemnie, prosto i rzeczowo, potrafiąc zainteresować czytelnika historią. Jej opowieści mają w sobie także odrobinę mistycyzmu i fantazji nie tracąc na realności.

Książki opisują losy rodziny Winnych, której przyszło żyć w bardzo burzliwych czasach. Historia rozpoczyna się dzień przed wybuchem I Wojny Światowej, kiedy to na świat przychodzą pierwsze w rodzinie bliźniaczki – Anna i Maria. Niestety ich matka umiera przy porodzie. Na szczęście na pomoc przychodzą dziadkowie, którzy pomagają w wychowaniu dzieci. Wybuch wojny jeszcze bardziej komplikuje sprawy, jednak rodzina stara się jakoś przetrwać. Każdy z trzech tomów opowiada o kolejnym pokoleniu i kolejnych bliźniaczkach z rodu Winnych. Bohaterowie serii „Stulecie Winnych” zmagają się z latami wojny, kryzysem gospodarczym, upadkiem socjalizmu, pierwszymi wolnymi wyborami i trudną powojenną rzeczywistością. Kiedy tylko zaczynają układać sobie życie, następuje brutalne zderzenie z wydarzeniami bieżącymi. Ciężkie czasy, w których przyszło im żyć, sprawiają, że często stają przed trudnymi wyborami, nie zawsze decydując się na najlepszą z opcji.

Dużym plusem serii „Stulecie Winnych” jest historia Polski, niemalże idealnie wpleciona w fabułę. Ta realność opisu pozwala wczuć się w problemy głównych bohaterów. Połączenie dbałości o szczegóły historyczne z genialną wręcz kreacją bohaterów sprawia, że książki są naprawdę poruszające. Indywidualne cechy bohaterów pozwalają dobrze zapamiętać postaci. To zwykli ludzie borykający się z życiowymi problemami, jak każdy z nas mają swoje wady i zalety.

Wielowątkowość serii nie zaburza fabuły, jednak wymaga od czytelnika dużego skupienia i uwagi, Na szczęście autentyczne dialogi pisane językiem dopasowanym do czasów sprawiają, że czytanie jest prawdziwą przyjemnością.

Ładowanie...