Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Śledztwa Enoli Holmes

 (4 produktów)

Sprawa dwóch zaginięć. Śledztwa Enoli Holmes. Tom 1

(okładka twarda)

5/5
22,92 34,99 zł −34%
Wysyłka 2 dni robocze

Tajemnica zaginionej wiadomości. Śledztwa Enoli Holmes. Tom 5

(okładka twarda)

26,82 39,99 zł −33%
Wysyłka 3 dni robocze

Tajemnica białych maków. Śledztwa Enoli Holmes. Tom 3

(okładka twarda)

24,08 34,99 zł −31%
Wysyłka 3 dni robocze

Zagadka wachlarza. Śledztwa Enoli Holmes. Tom 4

26,20 39,99 zł −34%
Wysyłka 2 dni robocze

Śledztwa Enoli Holmes

Jeżeli Twoje dziecko nieustannie zadaje pytania, lubi rozwiązywać zagadki i interesują je wszelkie tajemnice, seria komiksów „Śledztwa Enoli Holmes” z pewność przypadną mu do gustu. Ta młodsza siostra najsłynniejszego detektywa na świecie – Sherlocka Holmesa została rozsławiona przez Nancy Springer, która napisała cała serie książek o jej przygodach. Wychodząc naprzeciw młodemu czytelnikowi Serena Blasco, stworzyła komiksy opisujące przygody młodej i ciekawskiej dziewczyny, która zachwyca bystrością umysłu.

Czasy, w których przyszło żyć Enoli, nie są łaskawe dla młodych dziewcząt. Według ogółu kobiety powinny pełnić przede wszystkim funkcję ozdobną i dbać o dom. Nauka dobrych manier, szydełkowania i grania na pianinie, to jedyne „ekscesy” na, jakie mogą sobie w życiu pozwolić. Na szczęście Enola nie zamierza iść wyznaczoną ścieżką i kieruje swoje życie na inny tor.

Komiksy te są nie tylko świetnie opowiedzianą historią, trzymającą w napięciu i wymuszającą na czytelniku myślenie i rozwiązywanie tajemnic. To także opowieść o przeżyciach „zwykłej dziewczyny”, jej przemianie, silnym charakterze, potrzebie wyrażenia siebie, a także buncie i życiu bez oczekiwań i szufladkowania. Komiksy te pokazują, że każdy niezależnie od płci, czy pochodzenia powinien podążać własną ścieżka. Enola ma przenikliwy umysł, jest niesamowicie odważna i potrafi zawalczyć w obronie własnych ideałów.

W skład serii wchodzą:

  • „Śledztwa Enoli Holmes. Sprawa dwóch zaginięć. Tom 1” historia młodszej siostry Sherlocka zaczyna się wraz z zaginięciem jej matki. Główna bohaterka nie daje się wtłoczyć w znane konwenanse i biorąc sprawy w swoje ręce, rozpoczyna poszukiwanie mamy, bawiąc się (i to z dobrym skutkiem) w detektywa.

  • „Śledztwa Enoli Holmes. Sprawa lady Alistar. Tom 2” kolejny raz Enola pokazuje, że doskonale radzi sobie w dorosłym świecie. Przebrana za asystentkę doktora Ragostina dowiaduje się o zaginionej dziewczynie i postanawia rozpocząć poszukiwania na własną rękę.

  • „Śledztwa Enoli Holmes. Tajemnica białych maków. Tom 3”, w którym młoda dziewczyna postanawia odnaleźć przyjaciela jej brata Sherlocka – Doktora Watsona. Sztuka kamuflażu oraz szybkie łączenie faktów sprawia, że zbliża się w kierunku rozwiązania sprawy.

Serena Blasco połączyła styl anime z impresjonistyczną paletą barw, decydując się na pudrowe kolory, które dodają opowieść nieoczywistego uroku. Ta cukierkowa otoczka świetnie podkreśla dziewczęcość Enoli, o której można by zapomnieć, obserwując jej przygody i zachowanie.

Ładowanie...