Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Punkt

 (8 produktów)

Punkt

Język niemiecki, to najczęściej wybierany drugi język obcy na poziomie szkoły podstawowej. Wśród wielu dostępnych na rynku podręczników na uwagę zasługuje seria „Punkt” autorstwa Anny Potapowicz wydana przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Składają się na nią podręczniki i zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla klas IV-VI.

Każda z części zapewnia harmonijny rozwój wszystkich kompetencji językowych, co w konsekwencji prowadzi do umiejętności sprawnego porozumiewania się w języku niemieckim. Zawartość podręczników serii „Punkt” oparto o realia współczesnego świata, dzięki czemu dzieci mają kontakt z żywym językiem oraz sytuacjami, które mogą spotkać w życiu codziennym. Naukę ułatwia również atrakcyjna szata graficzna, dostosowana poziomem do wieku uczniów. Trudne zagadnienia gramatyczne zostały szczegółowo omówione i pokazane na dużej ilości przykładów. Lekcje urozmaicają również piosenki, rymowanki i różnego rodzaju zabawy językowe. Każdy z rozdziałów kończy słowniczek nowych słówek i zwrotów. Powtórki zostały podzielone na moduły. Pierwszy z nich - Das kannst du schon! pomaga w utrwalaniu umiejętności związanych ze słuchaniem, czytaniem, a także mówieniem i pisaniem. Drugi z modułów - Teste dich selbst! służy do przygotowań przed sprawdzianami. W każdej z części serii „Punkt” uczniowie znajdą też wiele ciekawostek związanych z kulturą i zwyczajami krajów niemieckojęzycznych.

Uzupełnieniem pracy z podręcznikami są odpowiadające każdemu poziomowi Zeszyty ćwiczeń. Zawierają szereg różnorodnych zadań zarówno ze słownictwa, jak i gramatyki. Kolorowe, ciekawie ilustrowane stanowią niezastąpiona pomoc w utrwalaniu przerabianego na lekcjach materiału. Różna skala trudności pozwala dostosować pracę z ćwiczeniami do indywidualnych zapotrzebowań uczniów.

Ładowanie...