Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Ptyś i Bill

 (1 produktów)

Zabawy Billa. Ptyś i Bill. Tom 8

(okładka miękka)

4/5
26,99 39,99 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Ptyś i Bill

Seria "Ptyś i Bill" opowiada o losach małego chłopca i jego czworonożnego przyjaciela. Komiksy są dziełem wybitnego belgijskiego rysownika i scenarzysty Jeana Roba. Cykl historii obrazkowych o losach ucznia i jego psa przyniosła mu ogromną popularność oraz nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême. Pierwowzorami postaci byli syn autora oraz należący do rodziny spaniel. Na późniejszej etapie, współautorami zostali Laurent Verron, Christophe Cazenove i Jean Bastide.

Ptyś to uczeń szkoły podstawowej, który uwielbia figle i psoty. Jego najwierniejszym towarzyszem zabaw jest pies o imieniu Bill. Ogromna wyobraźnia i dobry humor chłopca dostarczają obu nieustannych pomysłów na nowe gry, zabawy i wyzwania. Choć czasem wpadają przez to w kłopoty, zawsze towarzyszy im uśmiech i żądza kolejnych przygód. Nawet proste i rutynowe czynności przy tej dwójce stają się fascynujące.

Najpopularniejsze części serii, od których każdy powinien zacząć swoją przygodę z bohaterami to:

  • "Śmiech to zdrowie" - Ptyś nie cierpi nauki i warzyw, jest za to wielkim miłośnikiem zabaw, psot i swojego pieska. Jego wielka wyobraźnia i szalone przygody potrafią rozśmieszyć do łez każdego.

  • "Co z niego wyrośnie" - piesek Bill jest niestrudzonym poszukiwaczem jedzenia, z kolei jego mały właściciel ma coraz bardziej szalone pomysły na przyszłość, między innymi karierę cyrkowca.

  • "Pamiętnik Billa" - Ptyś nie przepuści żadnej okazji do zrobienia kawału swojemu tacie, tym bardziej, że słuchanie dorosłych to często bardzo trudna sztuka.

  • "Psi nos" - dobry węch to jeden z najważniejszych zmysłów u psa, zwłaszcza takiego, który uwielbia nowe przygody.

  • "Bill, na psa urok!" - Ptyś i Bill uwielbiają spędzać czas na zabawie i jedzeniu smakołyków, nie zwracając zupełnie uwagi na narzekania rodziców. Tym bardziej, że Ptyś wpada w kłopoty w szkole.

"Ptyś i Bill" to seria, którą pokochali czytelnicy na całym świecie. Na fali tej popularności powstał film, seriale animowane i gry komputerowe.

Ładowanie...