Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Przewodnik Collinsa

 (2 produktów)

Ptaki. Przewodnik Collinsa

5/5
72,99 119,00 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Drzewa. Przewodnik Collinsa

(okładka twarda)

5/5
69,39 105,00 zł −34%
Wysyłka dzisiaj

Przewodnik Collinsa

Seria „Przewodnik Collinsa” to przepiękne wydane kompendium wiedzy na dany temat. W zależności od tego jakie są Twoje zainteresowania, możesz wybrać interesujący Cię temat. W polskiej wersji językowej zostały wydane przewodniki o ptakach, drzewach a także o gwiazdach i planetach. Każda z książek zachwyca rzetelnością informacji i pięknymi ilustracjami.

„Przewodnik Collinsa. Ptaki” to maksimum pomocy przy identyfikacji obserwowanych gatunków. Pokazuje on wszystkie występujące w Europie ptaki, skupiając się na najważniejszych informacjach. To nie tylko opis wyglądu, ale także cechy charakterystyczne oraz szczegóły, które pozwolą odróżnić danego ptaka od podobnych gatunków. Wewnątrz znajduje się nie tylko zbiór danych, ale i mapki obrazujące zasięg występowania oraz dokładne ilustracje ptaków. Wyszczególniono tutaj osobne rysunki dla samców i samic, a także porównanie młodego ptaka do dorosłego przedstawiciela. Kolejną ciekawostką jest wyróżnienie szat sezonowych, ponieważ często ich wygląd zmienia się w zależności od pory roku.

„Przewodnik Collinsa. Drzewa” pozwala poznać gatunki i odmiany drzew rosnących w Europie – a jest ich ponad 1600. Dobrze przygotowane ilustracje doskonale oddają urodę poszczególnych gatunków, skupiając się nie tylko na szczegółach kory i liści, ale kwiatach, owocach, pędach i pąkach. To najbardziej skondensowany przewodnik pozwalający na nowo cieszyć się leśnymi spacerami.

„Przewodnik Collinsa. Gwiazdy i planety” to zbiór wiedzy na temat tego, co można zobaczyć na nocnym niebie. Dobrze opisane wprowadzenie rozpoczyna przygodę z obserwacją gwiazd. W pierwszej części można znaleźć mapy nieba, mapy ogólne półkul oraz mapy dla poszczególnych miesięcy. Dobrze rozrysowane gwiazdozbiory zachęcają do dokładniejszego zagłębienia się w temat. Druga część jest przygotowana na kolejną ilość pytań. To dokładne informacje o gwiazdach, mgławicach, układzie słonecznym, planetach, a także mniejszych ciałach niebieskich.

Książki z serii „Przewodnik Collinsa” to znakomity pomysł na prezent niezależnie od okazji. Piękne wydanie i konkretna ilość zebranej wiedzy pozwalają dokładnie wgłębić się w temat. Przy każdej z książek pracowali wybitni specjaliści w danych dziedzinach, co pozwoliło uzyskać wysoką jakość. Ilustracje bogate w szczegóły świetnie się sprawdzają, szczególnie w przypadku szukania konkretnych drzew i zwierząt.

Ładowanie...