Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Prosto do matury

 (10 produktów)
?

Prosto do matury

Matematyka już od lat jest przedmiotem obowiązkowym podczas egzaminu maturalnego. Dlatego niezwykle ważna jest systematyczna i konsekwentna praca już od pierwszej klasy szkoły średniej. Z pomocą wszystkim uczniom przyjdzie seria „Prosto do matury” wydawnictwa Nowa Era. Przygotowana została z myślą o absolwentach ośmioletniej szkoły podstawowej. Na serię składają się podręczniki zarówno do zakresu podstawowego, jak i rozszerzonego. Książki zostały opracowane w taki sposób, by mogli z nich korzystać zarówno uczniowie liceów, jak i techników.

Niezależnie od profilu klasy, praca z podręcznikami „Prosto do matury” od samego początku szkoły średniej starannie przygotowuje do przyszłej matury. Zarówno jeśli chodzi o teorię, jak i umiejętności myślenia matematycznego oraz sprawnego i skutecznego rozwiązywania zadań na różnym poziomie. Pula zadań o zróżnicowanej skali trudności jest w każdej z części podręczników ogromna. Wiele z nich zawiera przykładowe rozwiązania, tak by uczeń mógł samodzielnie prześledzić ich tok. Część rozwiązań wykonanych zostało różnymi metodami, dzięki czemu młodzi ludzie mogą wybrać sposób, który jest dla nich najbardziej zrozumiały. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza w kontekście nowej, planowanej na 2023 rok matury. Już teraz wiadomo, że przewidywany zakres obowiązującego materiału, zarówno w części podstawowej, jak i rozszerzonej, będzie znacznie szerszy niż ten, który obowiązuje do 2022 roku.

Podręczniki zostały napisane bardzo przystępnym językiem, tak by uczniowie bez trudu mogli zrozumieć przekazywane im treści. W część teoretyczną wpleciono liczne przykłady ułatwiające jej zrozumienie. Wszystkie rozdziały posiadają stały, uporządkowany układ graficzny. Najistotniejsze do zapamiętania wiadomości takie jak np. definicje czy twierdzenia, zostały wyraźnie wyróżnione. Poszczególne partie materiału kończą się sekcją powtórkową, na którą składają się zadania zamknięte oraz zadania otwarte krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. W tej części uczniowie znajdą również sekcję „Prosto do matury” oznaczoną charakterystyczną literą M. Zawiera ona zestawy zadań podobne do tych, które mogą ich czekać na przyszłej maturze. Oswaja to z przyszłym egzaminem maturalnym i ułatwia wyćwiczenie niezbędnych umiejętności matematycznych.

Ładowanie...