Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Plac budowy

 (1 produktów)

Mistrz kieszonkowy z placu budowy

(okładka twarda)

5/5
19,99 29,90 zł −33%
Wysyłka dzisiaj

Plac budowy

W czym tkwi tajemnica sukcesu serii wyjątkowych książeczek dla dzieci o nazwie "Plac budowy"? Jest wiele czynników wpływających na jej ogromną popularność na całym świecie, a ostatnio - również w Polsce. Ważną rolę odgrywa tutaj treść - w każdej części cyklu poznajemy perypetie maszyn - przyjaciół biorących wspólnie udział w przeróżnych przedsięwzięciach budowlanych. Bohaterami opowieści są: dźwig, koparka, wywrotka, betoniarka, spychacz, a także ładowarka burtowa.

Na szczególną uwagę dzieci i rodziców zasługuje język, jakiego używa amerykańska autorka serii "Plac budowy" - Sherri Duskey Rinker. Rozumieją go nawet najmłodsi Czytelnicy. Teksty poszczególnych historyjek urzekają swoją melodyjnością, licznymi wyrazami dźwiękonaśladowczymi, rytmem, a także rymami. Dzięki temu łatwo się je zapamiętuje, a dzieci z prawdziwą przyjemnością recytują niektóre fragmenty książeczek. (Uwaga: dorosłym również się to udziela).

W przypadku polskiej wersji językowej tłumaczka Joanna Wajs zadbała o to, by nie tylko oddać klimat każdego z placów budowy, ale też, by przekazać atrakcyjną formę historyjek polskim maluchom.

Dobra lektura dla dzieci powinna posiadać ładne i przyjazne ilustracje. Nie inaczej jest w przypadku serii "Plac budowy". Obrazki w pastelowych kolorach to dzieło Viviane Schwarz. Sprawiają one, że kilkulatki chętniej angażują się w przygody głównych bohaterów.

Historie sympatycznych i przyjacielskich maszyn posiadają również morały - każda z nich czegoś nas uczy. Ponadto ukazują dzieciom kulisy ciężkiej pracy na budowach, zapoznają z zadaniami, jakie wykonują te sprzęty. Nasze maluchy poznają świat, a ich zainteresowanie tą tematyką się przez to pogłębia. Autorka cyklu posiada dwójkę dzieci, tak więc doskonale wie, jak zainteresować małego odbiorcę lekturą i przekazać mu cenne wartości.

Do tej pory w serii tej ukazały się:

  • "Snów kolorowych, placu budowy" - Oto idealna opowieść do czytania przed snem. Wycisza. Maszyny, zmęczone po całym dniu wożenia, przerzucania i dźwigania różnych elementów udają się wreszcie na zasłużony odpoczynek. Co z tego wyniknie?

  • "Wieczór gwiazdkowy na placu budowy" - Sceneria placu budowy zmienia się na zimową, a bohaterowie szykują się do świąt Bożego Narodzenia. Jakie zadanie na nich czeka? I w jaki sposób sprzęty będą świętowały?

  • "Rety! Ktoś nowy na placu budowy" - Kolejna część perypetii pracowitych maszyn jest poświęcona niezwykle trudnemu wyzwaniu, z którym przyjdzie im się zmierzyć. Na czym ono polega i jak się zakończy?

  • "Mistrz kieszonkowy z placu budowy" - Do grupy sprzętów pragnie dołączyć niewielka ładowarka brukowa, ale początkowo nie zostaje ona entuzjastycznie przez nie przyjęta. Czy niepozorna bohaterka przekona do siebie pozostałych członków ekipy budowlanej?

Ładowanie...