Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Opowieści z Narnii

 (3 produktów)

Książę Kaspian. Opowieści z Narnii. Tom 2

(okładka miękka)

5/5
14,69 19,00 zł −23%
Wysyłka dzisiaj

Opowieści z Narnii. Książka do kolorowania

(okładka miękka)

4/5
23,99 24,90 zł −4%
Wysyłka 3 dni robocze

Srebrne krzesło. Opowieści z Narnii. Tom 4. Audiobook

(okładka etui kartonowe)

5/5
16,89 25,00 zł −32%
Wysyłka dzisiaj

Opowieści z Narnii

Seria „Opowieści z Narnii” to siedem książek opisujących przygody ludzkich dzieci w magicznej krainie. W książkach fantastyczny świat przeplata się z wątkami mitologicznymi, baśniowymi i rycerskimi. Charakterystyczne postacie, barwne opisy przyrody oraz nieskomplikowana fabuła sprawiają, że książki te czyta się z przyjemnością.

W skład serii wchodzą:

 • „Lew, czarownica i stara szafa”;

 • „Książę Kaspian”;

 • „Podróż „Wędrowca do Świtu”;

 • „Srebrne krzesło”;

 • „Koń i jego chłopiec”;

 • „Siostrzeniec czarodzieja”;

 • „Ostatnia bitwa”.

Największą popularnością cieszą się pierwsze trzy tomy, które doczekały się swoich ekranizacji. Pozostałe części są doskonałym uzupełnieniem informacji o Narnii, stanowiąc spójną całość.

W książce rozpoczynającej serię „Opowieści z Narnii” poznajemy czwórkę rodzeństwa – Piotra, Edmunda, Zuzannę i Łucję. Z powodu trwających walk zostają oni przeniesieni do domu profesora Kirke'a. Jak każde rodzeństwo, uwielbiają spędzać z sobą czas na zabawie, jednocześnie nieustannie działając sobie na nerwy. Podczas zabawy w chowanego najmłodsza z rodzeństwa Łucja znajduje starą szafę, która okazuje się przejściem do magicznej krainy – Narnii. Tam już od 100 lat za sprawą okrutnej Białej Czarownicy panuje zima. Czy dzieciom uda się wspomóc mieszkańców i pokonać zła czarownice?

To książka nie tylko o przygodach w niesamowitym, fantastycznym świecie, ale przede wszystkim przedstawienie wyższości dobra nad złem. Tutaj poświęcenie, bohaterstwo i miłość pozwalają zwyciężyć z zarozumiałością i egoizmem.

Pozostałe książki z serii „Opowieści z Narnii” to:

 • „Książę Kaspian” - Narnia została najechana przez lud zza morza. W tej alternatywnej rzeczywistości nastały pewne zmiany, które prowadzą do zaniku magii, magicznych stworzeń, a także mówiących zwierząt. Tytułowy książę Kaspian za pomocą magicznego rogu wzywa pradawnych królów i królowe, by przybyli mu z pomocą.

 • „Podróż „Wędrowca do Świtu” to książka opisująca przygody Łucji i Edmunda. Tym razem, przypadkowo do magicznej krainy dostał się także ich nieznośny kuzyn Eustachy. Przed nimi morska wyprawa pełna niebezpieczeństw. W książce bohaterowie muszą nie tylko rozwiązać trudne zagadki, ale i odnaleźć własną tożsamość, powoli wchodząc w dorosłość.

 • „Srebrne krzesło” - w kolejnej część Eustachy i jego koleżanka Julia, zostają wezwani przez Aslana w celu odnalezienia zaginionego królewicza, syna księcia Kaspiana.

 • „Koń i jego chłopiec” - to doskonałe uzupełnienie serii, niosące ze sobą nową energię. Dwójka bohaterów wraz ze swoimi mówiącymi końmi ucieka z Kalormenu do Narnii. Książka wraca czasami do złotego wieku, kiedy Narnią zaczął rządzić Piotr. Szybko rozwijająca się fabuła zapiera dech w piesiach, a odkrywanie nowych miejsc i mieszkańców Narni z pewnością działa na korzyść książki.

 • „Siostrzeniec czarodzieja” to prequel, książka opisująca powstanie Narnii, co czyni z niej prawdziwą perełkę. Dwójka przyjaciół Pola i Digory przypadkiem trafiają do innego świata, gdzie mają do wykonania ważną misję.

 • „Ostatnia bitwa” to finalny tom serii. Ostatni król Tirian wraz z przyjaciółmi musi stanąć w obronie Narnii.

Autor serii „Opowieści z Narnii” Clive Staples Lewis był brytyjskim pisarzem i filologiem. Wraz z bratem uwielbiał zabawy na strychu w domu rodziny Lewisów, gdzie urządzili kryjówkę - „Mały Koniec Świata”. Wraz z bratem wymyślali baśnie i spędzali czas w wyimaginowanym świecie. Życie nie było jednak dla niego łaskawe, gdy miał 9 lat zmarła jego mama. Później w wieku 19 lat trafił na front I wojny światowej. Następnie udało mu się rozpocząć studia na Uniwersytecie w Oxfordzie, gdzie otrzymał wyróżnienie jako najlepszy student Anglii. Zaprzyjaźnił się z J.R.R. Tolkienem. W wieku 33 lat wrócił do chrześcijaństwa, a jako osoba, która przeszła przez okres zwątpienia, doskonale znał ludzkie słabości, co dało się odczuć w jego twórczości. „Opowieści z Narnii” to jego największe dzieło, które zostało przetłumaczone na 41 języków.

Ładowanie...