Xi
 • Opowiadania z Doliny Muminków

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Opowiadania z Doliny Muminków

    (5 produktów)

   Muminek i gwiazdka z nieba. Muminki

   (okładka miękka)

   Opowiadania z Doliny Muminków, Muminki

   12,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Muminek i księżycowa przygoda. Muminki

   (okładka miękka)

   Opowiadania z Doliny Muminków, Muminki

   13,79 
   Wysyłka 24 godziny

   Muminek i wiosenna niespodzianka. Muminki

   (okładka miękka)

   Opowiadania z Doliny Muminków, Muminki

   17,59 
   Wysyłka 24 godziny

   Muminek i złoty liść. Muminki

   (okładka miękka)

   Opowiadania z Doliny Muminków, Muminki

   14,89 
   Wysyłka 24 godziny

   Muminek i Święto Lodu. Muminki

   (okładka miękka)

   Opowiadania z Doliny Muminków, Muminki

   14,89 
   Wysyłka 24 godziny

   Opowiadania z Doliny Muminków

   Muminki to fikcyjne stworki, zamieszkujące pewną fińską dolinę. Powołała je do życia  Tove Jansso - żyjąca w latach 1914-2001 fińska malarka, pisarka i ilustratorka pochodzenia szwedzkiego - nadając im wygląd nieco podobny do dwunogich hipopotamów. Muminki to odmiana skandynawskich trolli, a świat, w którym żyją, zamieszkiwany jest też przez inne, unikalne stworzenia - Paszczaki, Hatifnaty, Mimble i wiele innych.

   Muminki wzruszają i bawią dzieci już od ponad 70 lat – pierwszy raz Muminki ujawniły się światu w opowiadaniu "Małe trolle i duża powódź", w 1945 roku – a chociaż ostatnia pozycja oryginalnej serii stworzonej przez fińską pisarkę Tove Jansson opublikowana została w 1970 roku, wciąż ukazują się różne nowe książki, książeczki, filmy i gry, opowiadające historie z Doliny Muminków.

   Wśród nich znajdują się wśród nich także, podzielone na mniejsze części, Opowiadania z Doliny Muminków w formie serii książeczek dla najmłodszych dzieci. W odróżnieniu od oryginalnych książek są to krótkie opowieści, przeznaczone do czytania z dziećmi, które będą mogły zachwycać się kolorowymi ilustracjami, wypełniającymi całe strony książeczki. Te przepiękne, nawiązujące do oryginalnych grafik Tove Jansson ilustracje tworzą niepowtarzalny klimat, w którym rozsmakują także dorośli czytelnicy. Inspirowane oryginalnymi rysunkami autorki rysunki, stworzył Richard Dungworth – brytyjski rysownik i ilustrator, który stworzył dotychczas rysunkowe historie dla wielu znanych marek.

   Seria składa się kilku urzekających książeczek przedstawiających świat Muminków. Każda wydana jest w miękkiej okładce, ma około 30 stron

   W skład serii Opowiadania z Doliny Muminków wchodzą:

   "Muminek i gwiazka z nieba" - Muminek natrafia przypadkiem na piękny, lśniący kamyk. Panna Migotka i Ryjek nie mają wątpliwości to gwiazdka, która spadła z nieba. A taka gwiazdka może spełnić życzenie tego, kto ją znalazł! Ale wybrać tylko jedno życzenie wcale nie jest łatwo... Czy Muminkowi uda się zdecydować, o co ma poprosić, zanim kamyk straci blask?

   "Muminek i księżycowa przygoda" - wspaniały dzień na przygodę! Wyszło słońce i Muminek wraz z całą rodziną popłyną na Samotną Wyspę, aby szukać skarbu! Ale kiedy wreszcie są gotowi do drogi, zapada noc. Czy uda im się znaleźć skarb przy świetle księżyca?

   "Muminek i złoty liść" - wszyscy mieszkańcy Doliny Muminków wybierają się na Bal Jesienny. Muminek i Ryjek są zajęci przygotowaniami. Przypadkowo znajdują piękny złoty liść. Czy uda im się odszukać złote drzewo, by podarować każdemu z uczestników balu niezapomniany prezent?

   "Muminek i Święto Lodu" - Muminki przygotowują się do zimowego snu. Ale gdy w Dolinie spada pierwszy śnieg, dociera do nich zaproszenie na Święto Lodu. Panna Migotka nie chce, by omięła ją dobra zabawa. Czy Muminek będzie równie odważny i ośmieli się wyjść z domu w zimowy czas?

   "Muminek i wiosenna niespodzianka" - Dolina Muminków zasypana jest śniegiem, a jej mieszkańcy pogrążeni w zimowym śnie, dopóki nie nadejdzie wiosna i nie obudzi ich katarynka Too-tiki. Muminka wyrywa jednak ze snu skrzypienie. Czy wystarczy mu odwagi, żeby sprawdzić, co wydaje ten dziwny odgłos? I jakie niespodzianki czekają go, gdy zdecyduje się wyjść z domu?

   Ładowanie...