Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Opowiadania z Doliny Muminków

 (5 produktów)

Muminek i Święto Lodu

(okładka miękka)

5/5
13,99 19,99 zł −30%
Wysyłka dzisiaj

Muminek i wiosenna niespodzianka

(okładka miękka)

5/5
14,29 19,99 zł −29%
Wysyłka dzisiaj

Muminek i złoty liść

(okładka miękka)

5/5
14,59 19,99 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Muminek i gwiazdka z nieba

(okładka miękka)

5/5
13,89 19,99 zł −31%
Wysyłka dzisiaj

Muminek i księżycowa przygoda

(okładka miękka)

5/5
14,59 19,99 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Opowiadania z Doliny Muminków

Muminki to fikcyjne stworki, zamieszkujące pewną fińską dolinę. Powołała je do życia  Tove Jansso - żyjąca w latach 1914-2001 fińska malarka, pisarka i ilustratorka pochodzenia szwedzkiego - nadając im wygląd nieco podobny do dwunogich hipopotamów. Muminki to odmiana skandynawskich trolli, a świat, w którym żyją, zamieszkiwany jest też przez inne, unikalne stworzenia - Paszczaki, Hatifnaty, Mimble i wiele innych.

Muminki wzruszają i bawią dzieci już od ponad 70 lat – pierwszy raz Muminki ujawniły się światu w opowiadaniu "Małe trolle i duża powódź", w 1945 roku – a chociaż ostatnia pozycja oryginalnej serii stworzonej przez fińską pisarkę Tove Jansson opublikowana została w 1970 roku, wciąż ukazują się różne nowe książki, książeczki, filmy i gry, opowiadające historie z Doliny Muminków.

Wśród nich znajdują się wśród nich także, podzielone na mniejsze części, Opowiadania z Doliny Muminków w formie serii książeczek dla najmłodszych dzieci. W odróżnieniu od oryginalnych książek są to krótkie opowieści, przeznaczone do czytania z dziećmi, które będą mogły zachwycać się kolorowymi ilustracjami, wypełniającymi całe strony książeczki. Te przepiękne, nawiązujące do oryginalnych grafik Tove Jansson ilustracje tworzą niepowtarzalny klimat, w którym rozsmakują także dorośli czytelnicy. Inspirowane oryginalnymi rysunkami autorki rysunki, stworzył Richard Dungworth – brytyjski rysownik i ilustrator, który stworzył dotychczas rysunkowe historie dla wielu znanych marek.

Seria składa się kilku urzekających książeczek przedstawiających świat Muminków. Każda wydana jest w miękkiej okładce, ma około 30 stron

W skład serii Opowiadania z Doliny Muminków wchodzą:

"Muminek i gwiazka z nieba" - Muminek natrafia przypadkiem na piękny, lśniący kamyk. Panna Migotka i Ryjek nie mają wątpliwości to gwiazdka, która spadła z nieba. A taka gwiazdka może spełnić życzenie tego, kto ją znalazł! Ale wybrać tylko jedno życzenie wcale nie jest łatwo... Czy Muminkowi uda się zdecydować, o co ma poprosić, zanim kamyk straci blask?

"Muminek i księżycowa przygoda" - wspaniały dzień na przygodę! Wyszło słońce i Muminek wraz z całą rodziną popłyną na Samotną Wyspę, aby szukać skarbu! Ale kiedy wreszcie są gotowi do drogi, zapada noc. Czy uda im się znaleźć skarb przy świetle księżyca?

"Muminek i złoty liść" - wszyscy mieszkańcy Doliny Muminków wybierają się na Bal Jesienny. Muminek i Ryjek są zajęci przygotowaniami. Przypadkowo znajdują piękny złoty liść. Czy uda im się odszukać złote drzewo, by podarować każdemu z uczestników balu niezapomniany prezent?

"Muminek i Święto Lodu" - Muminki przygotowują się do zimowego snu. Ale gdy w Dolinie spada pierwszy śnieg, dociera do nich zaproszenie na Święto Lodu. Panna Migotka nie chce, by omięła ją dobra zabawa. Czy Muminek będzie równie odważny i ośmieli się wyjść z domu w zimowy czas?

"Muminek i wiosenna niespodzianka" - Dolina Muminków zasypana jest śniegiem, a jej mieszkańcy pogrążeni w zimowym śnie, dopóki nie nadejdzie wiosna i nie obudzi ich katarynka Too-tiki. Muminka wyrywa jednak ze snu skrzypienie. Czy wystarczy mu odwagi, żeby sprawdzić, co wydaje ten dziwny odgłos? I jakie niespodzianki czekają go, gdy zdecyduje się wyjść z domu?

Ładowanie...