Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Odkryć fizykę

 (9 produktów)
?

Odkryć fizykę

Odkryć fizykę” to seria wydawnictwa Nowa Era obejmująca podręcznik zawierający zbiór zadań oraz kompatybilne z podręcznikiem karty pracy z dziennikiem laboratoryjnym. Pozycja ta, jest podzielona na zakres podstawowy oraz rozszerzony, dla uczniów zdających maturę z tego przedmiotu.

Fizyka, jako nauka przyrodnicza skupiająca w sobie dziedziny takie jak chemia, biologia, matematyka, nie należy do najprostszych, jednakże autorom „Odkryć fizykę” udało się w prosty i dający łatwo się zrozumieć sposób przedstawić interesujące i nowoczesne rozwiązania dla nauczania zagadnień fizycznych, w tym: energii, elektryczności, magnetyzmu, grawitacji, astronomii, mechaniki, termodynamiki, pola elektrycznego, prądu stałego, ruchu, fali, fizyki atomowej czy jądrowej. Prosty język, wiedza podawana w umiarkowanych ilościach, infografiki przedstawiające ciekawy lub historyczny aspekt tematu, odwołania do życia codziennego to właśnie metody kształcenia, które wspierają uczniów w poszerzaniu swoich kompetencji.

Seria skupia się tutaj głównie na rozwiązywaniu problemów fizycznych. Przykłady są zaprezentowane metodą krok po kroku, oraz zadania podobne do samodzielnego rozwiązania. Dodatkowe ćwiczenia są w dołączonym do podręcznika zbiorze zadań. Po każdym dziale znajdują się również Podsumowania oraz zadania powtórzeniowe. Taki układ umożliwia uczniom systematyczne przygotowanie i utrwalenie wiadomości przed sprawdzianem, kartkówką czy egzaminem maturalnym.

Karty pracy z serii „Odkryć fizykę” ułatwiają analizę doświadczeń, dzięki zawartych w dzienniku laboratoryjnym kodów QR, które stanowią odwołanie do filmów edukacyjnych przedstawiających eksperymenty fizyczne. W dzienniku znajdziemy także proste eksperymenty z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, zrozumiałe, wsparte komentarzem oraz ilustracją. Uczniowie liceum i technikum zatem, rozwijają się w kierunku przeprowadzania doświadczeń, przyswajają wiedzę poprzez praktyczne i aktywne ćwiczenia.

Odkryć fizykę” to solidnie przygotowane repetytorium zgodne z najnowszymi wymaganiami ujętymi w podstawie programowej. Seria ta, pozwala uczniom na: spójną i uporządkowaną naukę fizyki zarówno w szkole jak i na maturze; zrozumienie i zainteresowanie zagadnieniami fizycznymi; zdobycie umiejętności analizowania danych oraz rozwiązywania zadań.

Ładowanie...