Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
 • Odkryć fizykę

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Odkryć fizykę

    (9 produktów)

   Odkryć fizykę

   Odkryć fizykę” to seria wydawnictwa Nowa Era obejmująca podręcznik zawierający zbiór zadań oraz kompatybilne z podręcznikiem karty pracy z dziennikiem laboratoryjnym. Pozycja ta, jest podzielona na zakres podstawowy oraz rozszerzony, dla uczniów zdających maturę z tego przedmiotu.

   Fizyka, jako nauka przyrodnicza skupiająca w sobie dziedziny takie jak chemia, biologia, matematyka, nie należy do najprostszych, jednakże autorom „Odkryć fizykę” udało się w prosty i dający łatwo się zrozumieć sposób przedstawić interesujące i nowoczesne rozwiązania dla nauczania zagadnień fizycznych, w tym: energii, elektryczności, magnetyzmu, grawitacji, astronomii, mechaniki, termodynamiki, pola elektrycznego, prądu stałego, ruchu, fali, fizyki atomowej czy jądrowej. Prosty język, wiedza podawana w umiarkowanych ilościach, infografiki przedstawiające ciekawy lub historyczny aspekt tematu, odwołania do życia codziennego to właśnie metody kształcenia, które wspierają uczniów w poszerzaniu swoich kompetencji.

   Seria skupia się tutaj głównie na rozwiązywaniu problemów fizycznych. Przykłady są zaprezentowane metodą krok po kroku, oraz zadania podobne do samodzielnego rozwiązania. Dodatkowe ćwiczenia są w dołączonym do podręcznika zbiorze zadań. Po każdym dziale znajdują się również Podsumowania oraz zadania powtórzeniowe. Taki układ umożliwia uczniom systematyczne przygotowanie i utrwalenie wiadomości przed sprawdzianem, kartkówką czy egzaminem maturalnym.

   Karty pracy z serii „Odkryć fizykę” ułatwiają analizę doświadczeń, dzięki zawartych w dzienniku laboratoryjnym kodów QR, które stanowią odwołanie do filmów edukacyjnych przedstawiających eksperymenty fizyczne. W dzienniku znajdziemy także proste eksperymenty z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, zrozumiałe, wsparte komentarzem oraz ilustracją. Uczniowie liceum i technikum zatem, rozwijają się w kierunku przeprowadzania doświadczeń, przyswajają wiedzę poprzez praktyczne i aktywne ćwiczenia.

   Odkryć fizykę” to solidnie przygotowane repetytorium zgodne z najnowszymi wymaganiami ujętymi w podstawie programowej. Seria ta, pozwala uczniom na: spójną i uporządkowaną naukę fizyki zarówno w szkole jak i na maturze; zrozumienie i zainteresowanie zagadnieniami fizycznymi; zdobycie umiejętności analizowania danych oraz rozwiązywania zadań.

   Ładowanie...