Xi
 • Martynka

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Seria Martynka

    (2 produktów)

   Martynka. Wielka księga przygód. Zbiór opowiadań

   (okładka twarda)

   Martynka

   32,92 
   Wysyłka 24 godziny

   Martynka w domu. Zbiór opowiadań

   (okładka twarda)

   Martynka

   29,89 
   Wysyłka 24 godziny

   Martynka

   Co jest takiego wyjątkowego w serii książek „Martynka”, że od tylu lat są bezapelacyjnym bestsellerem? Z pewnością jest to fakt, że jest ona jest taka sama, jak inne dziewczynki. Chodzi do szkoły, ma kochających rodziców, i mnóstwo przyjaciół. Ma dobre serce i stara się postępować tak, jak należy, jednak czasami zdarzy jej się coś spsocić. Jej codzienne przygody mogą przytrafić się każdemu dziecku.

   Martynka jest niezwykle empatyczna, uczynna i ciekawa świata, kocha zwierzęta, przyrodę i podróże. To doskonały wzór do naśladowania, dlatego też warto przedstawić ją dzieciom. Z pewnością już po pierwszym wspólnym czytaniu, dziecko zacznie ją traktować, jak koleżankę ze szkoły. Opowiadania są nie tylko ciekawe, ale pełne ukrytych walorów edukacyjnych, pokazują dziecku jak radzić sobie z problemami i emocjami, także bólem i przykrościami. Uczą czym jest prawdziwa przyjaźń i jak wiele można zyskać, wybierając szacunek do drugiego człowieka.

   Przygody Martynki już od wielu lat zachwyca dziewczynki na całym świecie. Napisane przez Gilberta Delahaye i przetłumaczone przez fantastyczną Wandę Chotomską. Ten unikalny styl pisania uzupełniony zabawnymi rymowankami barwnie opisuje codzienność. Piękne ilustracje wykonane przez Marcela Marliera są pełne ważnych szczegółów, które powodują, że historia ożywa na naszych oczach. Każda przygoda przestawiona jest w formie krótkiego opowiadania, co sprawia, że dziecko jest w nie zaangażowane od początku do końca.

   Najczęściej wybierane książki z serii Martynka to:

   • „Martyka. Księga przygód” - przepięknie wydanie zawierające 10 opowiadań o przygodach Martynki. Realistyczne ilustracje, mądre przesłanie oraz pełne ciepła historie wciągają kolejne pokolenia młodych czytelników.

   • „Martynka. Małe historie o zwierzątkach” - to pełne ciepła historie pokazujące jak ważna jest troska o zwierzęta i przyrodę. Niesamowite relacje łączące małą dziewczynkę z otaczającą ją fauną i florą przekazują wartości warte naśladowania.

   Nowe wydanie przygód tej rezolutnej dziewczynki to nie tylko większe zbiory opowiadań, ale i cykl „Martynka małe historie”. Każda z książeczek skupia się na tytułowym temacie i zawiera 6 opowiadań, idealnych do poczytania np. przed snem. To także propozycje do zabaw wraz z ulubioną bohaterką, takie jak np. „Martynka. Moje robótki” pozwala dziecku samodzielnie wykonać przedstawione w książce projekty, m.in. bransoletki, czy ozdobne pudełka.

   Ładowanie...