Xi
 • Mach mit!

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Mach mit!

    (15 produktów)

   Mach mit!

   Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna. Im szybciej dzieci zaczną ich naukę, tym dla nich lepiej. Wydawnictwo PWN przygotowało serię do nauki języka niemieckiego w szkole podstawowej - „Macht mit! Neu”. Dostosowana do obowiązującej podstawy programowej, obejmuje podręczniki przeznaczone dla klas IV-VIII.

   Kurs „Macht mit! Neu” przeznaczony jest dla dzieci rozpoczynających naukę języka niemieckiego. Zgodnie z europejską klasyfikacją obejmuje poziomy od A1 do B1 w trakcie pięcioletniej pracy z serią. W tym czasie uczeń powinien osiągnąć umiejętności pozwalające mu na skuteczne komunikowanie się w codziennych sytuacjach. Cały kurs został zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić efektywne przygotowanie do egzaminów językowych na odpowiednim poziomie, jak również egzaminu ósmoklasisty.

   Mając na uwadze powyższe cele, autorzy serii „Macht mit! Neu” zwracają dużą uwagę na sprawne porozumiewanie się zarówno w mowie, jak i w piśmie. Dużo ćwiczeń kształci także umiejętność poprawnego rozumienia ze słuchu. Nie zapomniano także, by w naukę języka wpleść rozwój kluczowych kompetencji, czyli komunikacji, kooperacji, kreatywności i krytycznego myślenia.

   Układ poszczególnych części jest podobny, tak ułatwić dzieciom pracę z podręcznikiem. Zastosowano bardzo czytelny podział na kolejne rozdziały i jednostki lekcyjne. Każdy z rozdziałów kończy się sekcją powtórzeniową oraz słowniczkiem dedykowanym tematyce konkretnego działu. Nowoczesna szata graficzna i duża ilość tematycznych barwnych ilustracji ułatwiają poznawanie nowych słówek i zwrotów – widać to choćby w zakładkach Wann hilft mir das? Charakterystyczne, kolorowe winietki w sekcji Eine Prise Grammatik oraz In Grammatik bewandert zawierają najważniejsze zasady gramatyczne. Innymi kolorami oznaczono propozycje Mein Lerntipp dotyczące technik uczenia się i zapamiętywania. W podręcznikach uczniowie znajdą również teksty przybliżające im kulturę i obyczaje krajów niemieckojęzycznych - w sekcji Buntes Allerlei. Wskazówki dotyczące poprawnego pisania różnych form wypowiedzi autorzy umieścili w ramkach Fit im Schreiben. Natomiast działy Das kann ich bereits! oraz Lesezauber służą do powtórzenia i utrwalenia zdobytej wiedzy.

   Na poziomie klas IV-VI podręczniki uzupełniają Zeszyty ćwiczeń oraz dodatkowe książki Materiały ćwiczeniowe.
   W klasach starszych uczniowie mają do dyspozycji tylko Zeszyty ćwiczeń.

   Ładowanie...