Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Luksusowa kolekcja Agaty Christie

 (2 produktów)

Tajemnica gwiazdkowego puddingu

(okładka twarda)

5/5
27,59 39,90 zł −31%
Wysyłka dzisiaj

Wigilia Wszystkich Świętych

(okładka twarda)

29,89 39,90 zł −25%
Wysyłka 3 dni robocze

Luksusowa kolekcja Agaty Christie

"Tajemnicza historia w Styles” zadebiutowała w 1920 roku sprawiając, że Agatha Christie rozpoczęła swoją karierę jako pisarka kryminałów, wkrótce znana jako Królowa Kryminału. Na stulecie początków jej kariery, Wydawnictwo Dolnośląskie przygotowało luksusowe wydania 10 tytułów najsłynniejszych kryminałów jej autorstwa w "Luksusowej kolekcji Agaty Christie".

Agatha Christie urodziła się w 1890 roku. W czasie pierwszej wojny światowej pracowała jako technik farmaceutyczny, co zaowocowało biegłością w opisywaniu trucizn w późniejszych powieściach. Do dziś dnia jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów, jej książki sprzedały się w dwóch miliardach egzemplarzy, przetłumaczone na 45 języków.

Anegdota mówi, że najlepsze pomysły na intrygi kryminalne przychodziły jej do głowy, kiedy zmywała naczynia, co było dla niej tak bezsensowną czynnością, że od razu rodziło w niej myśli o zabójstwie. Tak w 1920 roku powołała do życia jednego z najsłynniejszych detektywów wszech czasów - Herculesa Poirot, byłego belgijskiego policjanta, który w Anglii pracuje jako prywatny detektyw. A dziesięć lat później po raz pierwszy świat poznał pannę Marple - starszą panią, amatorkę detektywistyczną, która zawsze celnie potrafiła wytypować złoczyńcę. W niektórych powieściach pojawiają się również inni, przypadkowi lub zawodowi, detektywi.

Każdy miłośnik kryminałów powinien koniecznie zapoznać się z tą klasyką w najlepszym gatunku. Początkowo seria była pomyślana jako dziesięć tytułów – pięć z nich zaproponował wydawca, w porozumieniu z ekspertami, a pięć kolejnych wybrali czytelnicy w specjalnym plebiscycie, przeprowadzonym w grudniu 2019 roku. Jednak ciepłe przyjęcie "Luksusowej kolekcji Agaty Christie" spowodowało, że Wydawnictwo Dolnośląskie zdecydowało się na wydanie kolejnych książek pisarki w twardej oprawie w tej serii.

Dotychczas w serii ukazały się:

"Tajemnicza historia w Styles" - powieściowy debiut Agathy Christie, w którym po raz pierwszy pojawiła się postać Herkulesa Poirot - legendarnego detektywa. W starej angielskiej posiadłości, gdzie rodzinne niesnaski i skandale są na porządku dziennym, ktoś otruł właścicielkę rezydencji? Czy zbrodnię popełniono z namiętności, czy z chciwości? Nad rozwikłaniem zagadki pracują kapitan Hastings i Herkules Poirot.

"Tajemnica gwiazdkowego puddingu" - zbiór opowiadań w którym czytelnik znajdzie historię skradzionego rubinu, nierozwiązywalną zagadkę morderstwa, do którego dojść nie mogło, zabawę w kota i myszkę prowadzoną przez Herkulesa Poirot i spełniający się senny koszmar, a także spotka się z niezawodną panną Marple.

"Wigilia Wszystkich Świętych" - Joyce ginie podczas niewinnej zabawy, utopiona w wiadrze z wodą i jabłkami, bo powiedziała, że kiedyś widziała morderstwo. Wezwany na pomoc przez świadka tragedii Herkules Poirot ma więc do rozwiązania sprawę morderstwa sprzed kilku dni... i kilku morderstw sprzed paru lat. Nad całą historią unosi się duch tytułowego święta.

"Zbrodnia zimową porą" - zbiór dwunastu zimowych zagadek kryminalnych to okazja, by powrócić do Herkulesa Poirota i panny Marple. Opowiadania, w których niebezpieczeństwo może pojawić się zewsząd wraz z tajemniczymi gośćmi, w zatrutych smakołykach, a nawet w świątecznych podarunkach to obowiązkowa pozycja na długi, zimowy wieczór.

"Dom zbrodni" - grecki milioner, Arystydes Leonides, zostaje otruty, podejrzenia padają na jego młodą żonę, Brendę. Policja wszczyna śledztwo, jednak – jak to zwykle u Agathy Christie – nic nie jest takie, jakim mogłoby się wydawać, a każdy jest zdolny do zbrodni.

Ładowanie...