Xi
 » Książki  » Kryminał, sensacja, thriller

"Mord nocy letniej" - wspaniała, wakacyjna lektura!

Agatha Christie to znana brytyjska autorka powieści obyczajowych i kryminalnych oraz sztuk teatralnych. Niektore z jej utworów mają rozwiązania wcześniej nie spotykane w kryminałach. Na podstawie jej opowiadań i powieści powstały słuchowiska radiowe, seriale telewizyjne oraz filmy.

Książka "Mord nocy letniej" jest zbiorem opowiadań, które dostarczą dużych emocji i świetnie się sprawdzą jako wakacyjna lektura.

"Mord nocy letniej" - o czym jest książka?

Opowiadania w tym zbiorze z pewnością zadowolą wszystkich fanów twórczości Agathy Christie. Słynni bohaterowie stworzeni przez znaną pisarkę niestrudzenie rozwiązują najbardziej skomplikowane kryminalne zagadki. Sprawy są rożne - morderstwa, kradzieże, porwanie. Ich mnogość i różnorodoność to gwarancja dużych emocji.

Lektura "Mordu nocy letniej" jest idealna na wakacje - gdy świeci piękne słońce, wystarczy rozłożyć leżak i ze szklanką mrożonej kawy w dłoni zanurzyć się w niesamowity świat emocjonujących opowiadań.

Utwory łączy wakacyjny klimat w tle - plaża, Grecja, Riwiera Francuska, wiejska posiadłość, Egipt. Krótka forma opowiadań świetnie się sprawdzi podczas letniego wypoczynku. Często bowiem bywa tak, że w wakacje trudno czytać tomy długich powieści. Opowiadania zawarte w książce "Mord nocy letniej" są stosunkowo krótkie, dzięki czemu nie ma miejsca na nudę. Agatha Christie to mistrzyni kryminału, ale też świetna tworczyni krótkiej formy - doskonale potrafi skondensować akcję, tak by zainteresować czytelników.

"Mord nocy letniej" - opinie

Utwory Agathy Christie czyta się z zapartym tchem. Opowiadania zebrane w niniejszym tomie zaskakują, czasami mrożą krew w żyłach, a zwroty akcji sprawiają, że trudno się oderwać od lektury. "Mord nocy letniej" to książka lekka i czyta się ją z dużą przyjemnością. Opowiadania intrygują i zapraszają w niezwykły swiat fascynujacych bohaterów i ich przygód. Wraz z nimi udamy się w zachwycające zakątki świata. Lektura świetnie się sprawdzi w podroży, na leżaku na plaży albo na kocu w parku. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego i dla wszystkich fanów Agathy Christie jest to pozycja obiowiązkowa w domowej biblioteczce.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3377719
Ładowanie...