Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Legendarz

 (9 produktów)

Atlas legend. Legendarz. Tom 1

(okładka twarda)

5/5
46,29 74,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Ksiega smoków polskich. Legendarz

25,29 39,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Bestiariusz słowiański. Legendarz

(okładka twarda)

24,59 44,90 zł −45%
Wysyłka 24 godziny

Legendy zamków świetokrzyskich. Legendarz

(okładka twarda)

22,69 34,90 zł −35%
Wysyłka 24 godziny

Legendy zamków karpackich. Legendarz

(okładka twarda)

23,59 34,90 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

Legendy zamków sudeckich. Legendarz

(okładka twarda)

23,49 34,90 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy. Legendarz

(okładka twarda)

24,89 49,90 zł −50%
Wysyłka 2 dni robocze

Bestiariusz słowiański. Część druga. Legendarz

(okładka twarda)

5/5
27,19 44,90 zł −39%
Wysyłka 24 godziny

Legendarz

Jeżeli uwielbiasz świat baśni i legend seria "Legendarz" to książki właśnie dla Ciebie. Podzielone na tematy tomy zawierają zbiór podań ludowych i informacje przekazywane z ust do ust, z pokolenia na pokolenie. Świat mitologii słowiańskiej ma w sobie coś magicznego. To historie, które zna się ze słyszenia, można było zobaczyć ich fragmenty w filmach, czy też w książkach.

Najpopularniejsze pozycje to:

  • Bestiariusz słowiański, część pierwsza i druga” to aż 440 stron opisujących unikalne stworzenia pojawiające się na przestrzeni dziejów w polskiej literaturze, czy też w legendach. Ten przepięknie wydany album rozpoczyna piękną przygodę z magicznym i trochę już niedostępnym światem. Książka pozwala spojrzeć na niektóre z opisywanych stworzeń bardziej przychylnym okiem i zachęca do poszerzania wiedzy na ten temat.

  • Bestiariusz. Zwierzęta” to kontynuacja dobrze przyjętej serii. Tym razem jeden z jej autorów skupia się na opisie zwierząt, na podstawie starych kronik, dokumentów, baśni, legend oraz opracowań etnograficznych.

  • Duchy polskich miast i zamków” - autorzy stanęli na wysokości zadania i niczym pogromcy duchów zajęli się poszukiwaniem zjaw straszących w Polsce. Znajdą się tutaj te znane i te zapomniane widma wraz z opisem, ciekawą historią, a także znakomitą ilustracją, która na długo zapada w pamięć.

  • Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien” to tom, w którym przedstawiono 63 najsłynniejsze wodne „zjawy” znane dotychczas z dzieł literackich i podań ludowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Szczegółowe opisy, analizy postaci oraz rysunki zapierające dech w piersiach to nie wszystko. W książce znajdują się także wzmianki o pochodzeniu, ewolucji oraz wpływie wodnych panien na kulturę.

Seria "Legendarz" to nie tylko interesujące fakty i zbiór wiedzy na temat mitycznych stworzeń. To także znakomite ilustracje, dopracowane w każdym szczególe. Piękne i złowrogie jednocześnie, owiane nutką tajemnicy wraz z opisem danego osobnika tworzą spójną całość.

W skład serii wchodzą:

Jak widać każdy może znaleźć temat w który chciałby się zagłębić. Przy tej serii po prostu nie można się nudzić.

Ładowanie...