Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kuku

 (4 produktów)

Kuku i historia pępka

(okładka twarda)

5/5
21,99 34,90 zł −37%
Wysyłka dzisiaj

Kuku zostaje Świętym Mikołajem

(okładka twarda)

2/5
22,79 34,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Kuku i super tata

(okładka twarda)

5/5
21,79 34,90 zł −38%
Wysyłka dzisiaj

Kuku szuka szczęścia

(okładka twarda)

5/5
21,39 34,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Kuku

Kuku to sympatyczny chłopiec, który lubi jeździć na rowerze, bawić się, kocha swoich rodziców i psa. Chłopiec przeżywa różne przygody i rozterki, zadaje pytania o bardzo ważne sprawy i szuka na nie odpowiedzi. Rodzice i Rajtek, psiak, starają się pomóc mu w tych poszukiwaniach.

Opowieści o Kuku to wzruszające i zabawne historyjki, które pozwolą dzieciom na identyfikowanie się z bohaterem, a rodzicom w tłumaczeniu zjawisk, które występują na świecie i odpowiedziach na skomplikowane pytania. Mądry, ale przedstawiony prostym, trafiającym do dzieci językiem, tekst, uzupełniony jest wspaniałymi, kolorowymi ilustracjami, o nieco abstrakcyjnym charakterze, które na pewno przypadną do gustu każdemu dziecku (i rodzicom).

Książeczki z serii o Kuku wydawane są przez Wydawnictwo Mamania. Każda książeczka wydana jest w trwałej, twardej oprawie, co powoduje, że nawet wielokrotne czytanie, wertowanie i przeglądanie książeczki, a także noszenie jej ze sobą do przedszkola czy zabieranie w podróże, nie będzie problemem dla jej integralności. Książeczki wydane są w kwadratowym formacie.

 Autorką książek o Kuku jest Monika Kamińska, mieszkająca na stałe we Francji dietetyczka i biolożka, mama czwórki pociech. Zadebiutowała książką "Kuki i historia pępka", jednak obecnie w jej dorobku – oprócz kilku książek o Kuku – są też inne książki dla dzieci i młodych nastolatków. Ilustracje stworzył Andrzej Tylkowski, współtwórca i współwłaściciel Wydawnictwa Ilustris, tworzący charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne rysunki, które mają fanów już na całym świecie. Ilustracje książek o Kuku są jego debiutem w ilustrowaniu książek.

W serii o Kuku ukazały się dotychczas:

"Kuku i historia pępka" – to wzruszająca historia o miłości do rodziców i rodziców do dzieci. Mały Kuku zostaje z tatą i psem przez kilka dni, bo mama wyjechała w jakiejś ważnej sprawie. Kuku boi się, że zapomni, jak wygląda mama, bo przecież nie zostawiła mu żadnej pamiątki! Jednak tata pokazuje mu, że ma przecież najlepszą pamiątkę o mamie – pępek! Razem oglądają zdjęcia sprzed narodzenia Kuku i z czasów, kiedy był malutki.

"Kuku szuka szczęścia" – wszyscy życzą chłopcu szczęścia, ma przecież dzisiaj urodziny. Zatem chciałby to szczęście znaleźć, dotknąć i obejrzeć. Kuki szuka szczęścia po całym domu, jednak okazuje się, że nigdzie go nie ma. Na szczęście – jak zwykle – pomoże mu mama, która wytłumaczy, gdzie szukać szczęścia i czym ono właściwie jest.

"Kuku i supertata" – bycie superbohaterem jest… super! Zatem Kuku też chciałby zostać takim superbohaterem. Do tego trzeba biegać w pelerynie i wydawać głośne okrzyki, przepłaszające wrogów! Niestety, nie wszystko się udaje, ale okazuje się, że w domu jest prawdziwy superbohatera - tata! Tylko gdzie tata ma swoją superbohaterską pelerynę?

"Kuku zostaje Świętym Mikołajem" – czy dawanie prezentów może być takie fajne, jak dostawanie prezentów? Kuku od dawna tworzy list do Świętego Mikołaja, ale zaczyna się zastanawiać, czy elfy na pewno zdążą przygotować prezenty dla wszystkich ludzi na świecie. Dlatego Kuku i jego dziadek odwiedzają dom opieki dla starszych osób i sami zostają Świętymi Mikołajami.

Ładowanie...